CAT DE NORMAL ESTE?

Diverse
Intrebare postata de ,,Medicul panseaza ,doar Dumnezeu vindeca,, cu 12 ani in urma

DACA TOT AM AJUNS LA ACEST SUBIECT AS PUNE SI EU O ANTREBARE? E POSIUBIL CA O FEMEIE SA NU AIBA 23 DE ANI CONTACT SEXUAL ? DUPA DECESUL SOTULUI? DE LA VARSTA DE 42 DE ANI A PUS PUNCT .?CAT DE NORMAL ESTE SI CE EXPLICATII SE POT DA?

VA MULTUMESC

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Iuli (acum 12 ani)

Orice este posibil. Sunt oameni care nu au avut niciodata in viata un contact sexual, altii au avut unul sau doua. Este vorba mai mult de femei, dar nu numai. Sigur ca este posibill de ce nu ar fi? Eu cunosc destule cazuri, Apoi catpriveste normalitatea, aceasta este subiectiva. Ce mi se pare mie normal poate sa vi se para dvs anormal si invers. Sunt multe femei mai ales mai simple, care au avut un singur partener sexual, sotul, si care odata aceasta decedat nici nu mai pun problema unei alte relatii. Femei care au fost educate in ideea ca contactul sexual are 2 scopuri: procreerea si satisfacerea sotului. Religia joaca un rol important, iar educatia asa se facea de multe ori. In plus, dupa o anumita varsta, contactul sexual era oricum exclus. Intrebati persoane/cupluri peste 55 de ani, sunt curioasa cate mai au viata sexuala regulata. Abia generatia care are astazi sub 35 de ani este cred mai deschisa la minte, intelege altfel relatiile sexuale si nu lesina cand i se spune ca masturbarea e normala. Sunt foarte multe femei precum cea descrisa, nu inteleg de ce va mira atat de tare situatia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

,,Medicul panseaza ,doar Dumnezeu vindeca,, (acum 12 ani)

Acest utilizator nu face parte din echipa sfatulmedicului.ro | Pentru invitatie click aici

CITEZ;Sunt foarte multe femei precum cea descrisa, nu inteleg de ce va mira atat de tare situatia.,,NU MA MIRA DE LOC;pentru ca acea persoana sant chiar eu;
O zi buna!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihaela22120678 (acum 12 ani)

Da, este posibil. Femeile nu sunt ca barbatii.
Si ptr cultura dvs sa stiti ca intrebare nu se scrie "antrebare", ci "intrebare". Se foloseste i din a doar la mijlocul cuvantului, ca in "intalnire".

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

,,Medicul panseaza ,doar Dumnezeu vindeca,, (acum 12 ani)

Acest utilizator nu face parte din echipa sfatulmedicului.ro | Pentru invitatie click aici

Scuza-ma MIHAELA ! a fost o gresala . stiam acest lucru.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 12 ani)

Si atunci nu inteleg intrebarea. Daca sunteti chiar dvs inseamna ca nu vi se pare nimic anormal. Altfel ati fi schimbat situatia de atunci, nu-i asa?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: