Am nevoie de un sfat

Diverse
Intrebare postata de maya( cu 14 ani in urma

Numele meu este maya,in viata am suferit mult,:(dar am mers mai departe,in general sunt o persoana puternica care lupta ,dar cand vezi ca persoanele pe care le iubesti te fac sa suferi,e nasol.Aseara am vorbit cu iubitul meu si mi-a dat o veste bomba,s-a intors fosta lui prietena la el,si il vrea inapoi,,el e confuz si nu stie ce sa faca mi-a sp ca ne iubeste pe amandoua.Dar nu poti iubi 2 persoane in cealasi timp.I-am spus sa se gandeasaca bine si sa imi de-a un raspuns cu inima si nu cu capu.Inima imi spune ca o va alege pe ea,dar ce sa fac am sa ma resemnez,mai greu dar am sa o fac ,k nu e prima data.Si cum se spune fiecare picior in fund e un pas inainte.

va multumesc,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

raluca (acum 14 ani)

Citat:
Numele meu este maya,in viata am suferit mult,:(dar am mers mai departe,in general sunt o persoana puternica care lupta ,dar cand vezi ca persoanele pe care le iubesti te fac sa suferi,e nasol.Aseara am vorbit cu iubitul meu si mi-a dat o veste bomba,s-a intors fosta lui prietena la el,si il vrea inapoi,,el e confuz si nu stie ce sa faca mi-a sp ca ne iubeste pe amandoua.Dar nu poti iubi 2 persoane in cealasi timp.I-am spus sa se gandeasaca bine si sa imi de-a un raspuns cu inima si nu cu capu.Inima imi spune ca o va alege pe ea,dar ce sa fac am sa ma resemnez,mai greu dar am sa o fac ,k nu e prima data.Si cum se spune fiecare picior in fund e un pas inainte.

va multumesc,

Buna Maya,
Ma bucur ca esti atat de tare, indiferent care va fi decizia lui, viata merge inainte. Ai mare grija cu cine vei fi prietena, iubita, de-a cum incolo.Mult succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maya( (acum 14 ani)

mltumesc pentru sfat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

raluca (acum 14 ani)

Citat:
mltumesc pentru sfat

Daca simti nevoia si nu ai cu cine vb, oricand ma gasesti pe net si putem discuta. Fii tare si ai grija de tine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

omnia (acum 14 ani)

Buna Maya,

Consider ca orice experienta in viata este binevenita; mai ales cele in urma carora suferim, pentru ca ele ne invata sa fim mai atenti si mai puternici.
Din pacate cel pe care il numesti "iubitul meu" nu este altceva decat un barbat cu care ai anumite relatii, pentru ca intre partenerii ce se denumesc iubiti exista sentimentul de iubire.
Un barbat care se declara confuz in a alege intre 2 femei este un om egal cu 0. Doar un las iti poate spune ca iubeste 2 femei.

Invata sa-ti alegi cu prudenta viitorul partener; cauta putina maturitate la el (si aici nu ma refer la masculi de 40 de ani; maturitatea nu se oglindeste intotdeauna in etate); nu stiu care este varsta ta, dar daca spui ca ai avut parte de o viata cu multe momente de suferinta, inseamna ca aceste experiente te-au maturizat;
Decide-ti singura viitorul si renunta la masculul indecis; poti mai mult...trebuie sa vrei mai mult de atat.

Numai bine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alina532153539 (acum 14 ani)

Daca il iubesti fi alaturi de el in aceste momente . Acum el va fi nevoit sa puna in balanta toti factori care i-au despartit pe ei in aceea perioada ,si care v-au adus pe voi impreuna pentru a realiza pe cine vrea alaturi de el. De apreciat ca a fost sincer cu tine si de ce nu si cu el. Indiferent de alegerea lui este foarte bine ca vrei sa treci cu fruntea sus prin aceasta etapa a vietii tale. Cu siguranta vei intalni persoana care sa te faca fericita ptr ca meriti datorita maturitatii de care dai dovada.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena24158458 (acum 14 ani)

Salutari! Eu sunt noua pe acest site si am citit ce ai patit si sa stii ca am ramas foarte trista.Sfatul meu este sa lasi lucrurile sa isi urmeze fluxul si sa nu uiti ca acolo sus cineva te iubeste si iti da putere sa treci peste toate.Am trcut si eu prin ce treci tu acum si te inteleg perfect.Eu am luat masuri si am cedat in sensul ca i-am lasat in lumea lor ca sa se iubeasca ,chiar daca eu am plans nopti intregi.Acuma sunt casatorita si am un sot pe care il iubesc enorm si regret ca am suferit atunci pentru un om ca ala.Daca vrei putem discuta mai multe eu te-am trecut in lista cu prieteni.Pupici si fii puternica.paa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: