Am cosmaruri noaptea

Diverse
Intrebare postata de AlynLion cu 8 ani in urma

Observ ca in ultimile 2 saptamani am noaptea cosmaruri.(Nu radeti :)))

Adica mi se intampla des sa vina mama din camera cealalta sa ma trezeasca pentru ca plang in somn, ma zbat sau strig de frica...De exemplu azi noapte parca plangeam si ma zbateam in somn fiindca visam ca cineva ma strange de gat..in alta noapte ma rapise unul cu masina si la fel strigam.''''Nu, nu..Lasa-ma,nu vreau''''Ma rog era tare naspa..acolo in vis Sau mai am vise cum ca lupt cu diversi indivizi si imi fac rau.Bun...intrebarea e de ce toate aceste vise sau cosmaruri fiindca daca ajungi sa plangi si sa strigi in somn sunt cosmaruri clar? Mentionez ca nu prea ma uit la filme de actiune sau cu violente,deci chiar nu stiu,si sunt nopti la rand in care am astfel de cosmaruri Ce nu e in regula? Nu consum energizante sau cafea sau alcool seara si ma culc pe la 12, 1 noaptea..De cand ma stiu am avut vise mai tampite si mai extreme dar in ultima perioada cam des.Care poate fi cauza si ce as putea face sa nu mai am cosmaruri noaptea?laughingStiu ca suna ciudat dar asta e realitatea. Vreau sa dorm fara vise decat sa ma stranga de gat cineva noaptealaughing

In rest nu am nimic pe parcursul zilei cand sunt treaz.
Dar mentionez ca fac tratament cu niste antidepresive de ceva timp..pentru o depresie..
Am 21 de ani.Sunt baiat.

Deci oare de ce am cosmaruri? Voua vi se intampla?

Oare trec?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

buna (acum 8 ani)

daca pe uni antidpresevele ii impinge la sinucidere sau acte de violenta (toti asasinii in masa din USA erau pe antidepresive) oare de ce sa nu produca si cosmaruri. A lua antidepresive nu e deloc bine iar la 21 de ani chiar alarmant. Daca citesti hartia insotitoare te sperii de ce scrie acolo.
Si tu iei ceva si nici nu stii de ce ai aceste cosmaruri. E timpul sa te trezesti din somn.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

AlynLion (acum 8 ani)

Deci...numai p***ai vorbesti..Te rog..fii mai serioasa.Antidepresivele sunt la fel ca si pastilele pe care le ia un cardiac,sau cineva care sufera de ficat numai ca sunt pentru psihic,pentru depresie si stari emotionale,de tristete etc.Deci cum poti sa zici asa ceva?Intreaba un medic specialist si o sa vezi ca rade in hohote de gogoasa pe care ai zis-o.
Nu au nicio treaba antidepresivele cu cosmarurile..:)Oricum am rezolvat problema..Spui de niste amarate de antidepresive ca sunt nu stiu cum de parca ar fi droguri nu pastile..Deci ,te-as ruga sa fii mai serioasa.Daca nu stii ,nu posta.E timpul ca sa inveti ce e aia psihologie,psihiatrie,psihic,sistem nervos,sistem emotional si o sa vezi ca antidepresivele nu sunt niste droguri letate precum crezi.:) Oricum nu stiu cine ti-a bagat ideea asta in cap,clar
Deci astept alte raspunsuri mai normale si mai serioase.
Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: