Am cateva secunde intepaturi in san

Diverse
Intrebare postata de monaina cu 13 ani in urma

Cam de 3 luni am cateodata scurte intepaturi in san la inceput sanul drept apoi sanul stang variaza niciodata nu sunt la amabiideodata ,am observat cand vorbesc mai tare sau cand rad cu pofta ma opresc brusc si ma tin cu manade san, intepatura este chiar in mameleon si dureaza atat cat pot sa imi revin sa numai vorbesc pentru ca mi s-a intamplat sa treaca durerea si apoi dupa cateva secunde cand sa rad sau sa vorbesc iarasi simt din nou trebuie sa stau mai mult pana sa pot vorbi cu incredere sa nu ma doara iar.intepatura nu este ascutita este mai patrunzatoare nustiu cum sa ma exprim dar ma face sa ma opresc brusc din ras sau vorbit si ma tin cu mana de san.Am 33 de ani 2 nasteri fara avorturi, doresc sa stiu daca e ceva mai grav sau doar sunt hormonii tinand cont ca sunt de 3 luni divortata.Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

Iuli (acum 13 ani)

Mergeti la o ecografie mamara si la un control endocrinologic. Daca nu, mergeti la cardiolog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 13 ani)

Cauza intepaturilor este de natura psiho-simatica, deci divortul. La femei problemele cu partenerul sau cu copii se manifesta in tot felul de afectiuni la sani. Pana si cancerul la sani apare NUMAI la femeiile care au astfel de probleme legate de sot sau copil; nu am intalnit un caz in care sa nu fie asa. De indata ce s-au potolit apele sufletului si v-ati linistit sufleteste simptomele vor disparea de la sine, daca nu, ele vor continua sau se vor schimba.
Cum sa nu se manifeste si trupeste toata agonia si zbuciumul prin care ati trecut, ac***a in vedere
ca toate bolile au o cauza psihosomatica ? Ecografia si controalele endo nu va pot aduce nici o solutie si nici liniste, ci mai degraba dubii si temeri in plus fata de cele pe care le aveti deja.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Ce idiotenii, DOAMNE! Si ce zici daca unei doamne care are cine stie ce afectiune grava la san tu ii spui ca dispare de la sine si femeia moare din cauza ta? Atunci nu mai e psiho-somatic?! Ce tampit!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

monaina (acum 13 ani)

Intr-un fel starea mea in urma divortului este cutremuratoare, am slabit foooarte mult, 3 saptamani nu am putut sa mananc mai deloc si cand mancam ma inecam in lacrimi si tot zbuciumul prin care am trecut incat nici acum nu inteleg ce se intampla.Acum ma rog la D-zeu ca fiu sanatoasa sa am grija de copii.O sa incerc sa ajung si sa fac un control macar preventiv.Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina (acum 13 ani)

am si eu intepaturi la sanul drept.unde trebuie sa merg sa imi fac o radiografie sau ce crema sa imi iau sa mi fac masaje

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

monaina (acum 13 ani)

Am mai depasit perioada critica cu divortul si mi-au disparut acele intepatur,,,i apar dar foarte rar........

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

angela cret (acum 12 ani)

si eu am incepaturi usoare la sani dar nu ma dor numai inainte de mistruatia

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Aliona (acum 10 ani)

Buna am avut şi eu aşa ceva şi mama mea ma învăţat sa fac aşa ,ea o frunză de varză o pui cîteva minute în apă fieartă. După aia o scoţi ,şi o ungi cu o bucăţică de unt şi miere de albine şi o pui în locul unde ai înţepături faci asta de mai multe ori la mine în 3 zile mea trecut .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: