Totul despre impotenta

Disfunctii sexuale masculine
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

Sunt disperat.sufar de aceasta ejaculare precoce d cand mi am inceput viatza sexuala si d ceva timp s agraveaza, nu mai stiu ce sa fac, am probleme si cu urinatul , urinez foarte des,oricum problema cea mai mare nu e aceasta ...ejacularea precoce .la inceput aveam problema cu primul act sexual, dar dupa aceea era ok, dar d ceva timp se agraveaza din ce in ce mai rau .de cateva ori mi s a intamplat sa ejaculez precoce si asta in primul act si apoi sa nu mai am erectie .sunt disperat , nu mai stiu ce sa fac.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (25)

Elena991510 (acum 15 ani)

un medic specialist iti poate rezolva problema...deci go si nu mai lasa timpul sa treaca

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am 23 de ani si am mari probleme legate de erectie.sunt disperat nu am mai reusit sa am contact sexual cu prietena mea de 6 luni.am nevoie de ajutor.totu a fost normal pana la inceputu anului . am nevoie de o indrumare unde sa ma duk sau cu cine sa vb , cu ce medic pot sa vorbesc despre problema mea sau de unde pot sa proocur medicamente care sa contraatace impotenta.sunt disperat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Petrescu13110880 (acum 15 ani)

sint probleme care se pot rezolva poate mai greu poate mai usor dar se pot rezolva

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

david12110940 (acum 15 ani)

Salut eu sunt din md si numi pot face nick pe acest site din cauza ca nam nr din romania si nu pot primi codul de confirmare
sunt baiat 18 ani
Eu am o problema cu sfarcurile la mine nu sunt lunguete insa au forma de semicerc unii miau spus ca trebuie sa incerc cu siringa sa scot grasimile insa eu ns ce sa fac? as dori mai degraba niste exercitii care sa ajute

va rog [email protected] doresc un sfat sau macar spuneti cum sa rezolv problema cu telefonul

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anisoara65 (acum 15 ani)

salut sunt robert si am si eu o problema.am 18 ani si nu am mai facut sex de 1 an aproape.am incercat de curand de vreo 2 ori si nu am putut pentru ca imediat dupa ce ma excit ma dezexcit si nu ar fi din lipsa de dorinta sau stres.nu am mai avut niciodata problema asta.de asemenea ma tot intreb daca e de la faptul ca am fumat multi ani la rand si mai beau uneori.astept un sfat ceva va rog.multumesc anticipat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

as vrea un nr.de tel.sa pot sta de vorba cu cineva pt.tratearea impotentei

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Am 36 ani, prietena mea are 33 ani si suntem impreuna de 4 ani. In tot acest timp a avut o singura data orgasm cu mine. Ei ii trebuie chiar si mai mult de o ora pana sa ajunga la placerea maxima, timp in care mie insa "mi se apleaca" din cauza ca ma incalzesc foarte mult (mai ales in zona fruntii).
Prietena mi-a spus ca a avut cu fostul ei prieten marocan 8 orgasmuri pe zi (ceea ce eu personal nu cred). Exista posibilitatea asta fisica si sexologica de a avea at???tea orgasmuri intr-o singura zi?
As dori sa primesc raspunsul prin email.

Va multumesc anticipat,
Claudiu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Emil120864 (acum 15 ani)

Pentru Claudiu, da e adevarat. Africanii se stie ca sunt o rasa mai dotata si fie ca ne place sau nu, in unele cazuri dimensiunea conteaza. Evident conteaza si tehnica in a le aduce mai repede la orgasm. Sfatul meu e urmatorul: incearca sa acorzi un timp cat mai indelungat pentru preludiu, stimuleaz-o foarte bine prin mangaieri, saruturi, etc pana cand simti ca nu mai rezista fizic si abia atunci incepi penetrarea. In felul acesta compensezi ceea ce lipseste marocanului. De regula un penis lung este mai putin senzitiv si astfel rezista mai mult pana sa-si dea drumul. In acelasi timp putine penisuri lungi sunt capabile sa aiba o erectie 100%. In plus poti sa o aduci la orgasm si prin alte moduri: stimularea adecvata a clitorisului respectiv a punctului G. De exemplu dupa ce-i conferi vreo doua orgasme (manual) poti sa incepi si contactul fizic ea fiind foarte sensibila acum si poti sa-i mai dai unul. Nu cred ca e asa complicat. Insa a nu-i conferi niste orgasme la varsta asta o poate face nefericita toata viatza (viata sexuala irosita) sau in cel mai rau caz te poate parasi. Good luck!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am 19 ani si nu am avut pana acum nici un orgasm..sh nu simt nici o placere sa fac lucrul asta cu el..fac chestia asta doar pentru el..va rog sa ma ajutati trimitandu-mi raspunsul cu problema mea.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

pana acum o luna am avut relatii sexuale normale cu prietena mea (odata la 1-2 zile si de la 2 nr in sus)de o luna pot sa zik ca am probleme de erectie am fost la un control si mi s-a spus ca sunt sanatos si ca am sa-mi revin. Vad o anumita ameliorare dar inca sunt speriat de schimbarea brusca care mi s-a intamplat si as dorii sa imi datzi un sfat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am cardiopatie ischemica , doua stenturi. Cum pot trata impotenta?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Sotul meu are varsta de 46 ani,datorita profesiei extrem de solicitante si a unei activitati sexuale sporadice a ajuns la imposibilitatea persistenta de a mentine o erectie, satisfacatoare pentru contactul sexual.Ce sa facem?Multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am transplant renal.mi-a aparut si un hidrocel.problema care persista este lipsa ersctiei si ejaculare precoce.sant disperat. am luat si viagra, am dat si cu lidocaina pe penis, nu mai stiu ce sa fac.este oare cauza acestui hidrocel sau a transplantului renal? spunetimi va rog ce sa fac. am o relatie stabila si prietena mea nu se supara si ma intelege, dar ma simt foarte prost.astept raspuns , va multumesc foarte mult.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

de ce nu pot avea erectie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Daniela144129891 (acum 15 ani)

Buna ziua! Sunt intr-o situatie foarte naspa.Am o relatie de 4 ani si jumatate cu o fata,este o relatie foarte serioasa,dar cred ca am ajuns la un moment foarte prost.Am observat ca ea si-ar dori ceva mai mult pe plan intim.Pt ca des se intampla ca atunci cand facem dragoste ca sa ajunga si ea la orgasm din cauza ca eu nu pot tine mai mult de 3-4minute,ceea ce e foarte rau si foarte jenant.Am observat ca in ultimul timp sa cam distantat de mine si cred ca in curand o sa ajungem chiar si la despartire pt ca ea nu doreste sa ma insele pt ca eu am fost primul si singurul baiat din viata ei,pana acuma.si sunt sigur ca decat sa ma insele mai bine ar pune punct relatiei noastre.Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi nu stiu ce sa ma fac.Am vazut ca exista spray,pastile,geluri contra ejacularii precoce dar nu stiu ce sa aleg si dak as putea avea incredere in ele.va multumesc si astept un raspuns urgent din partea dumneavoastra!George din Valcea 21 de ani [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Emil120864 (acum 15 ani)

Salut. Cred ca mai intai trebuie sa definesti notiunea de "facem dragoste". Aceasta are diverse semnificatii pentru fiecare. In principiu etapa premergatoare la sexul propriu este preludiul. Femeia trebuie "incalzita" bine, dupa cum spun si scrierile vechi. Sa zicem un preludiu de 20 min sau mai mult e suficient in conditiile in care ii stimulezi toate zonele erogene. Cand vezi ca nu mai suporta, abia atunci ii conferi un orgasm clitoridian fapt care o va face foarte sensibila. Ulterior iti poti permite intromisiunea si sexul propriu zis. Trebuie sa-ti pastrezi mintea rece astfel incat sa nu-ti dai drumul prea repede. Poti sa faci intromisiuni scurte (stimulare punct G) pentru un orgasm mai rapid (eventual cu ejaculare din partea ei) sau adanci sa-i stimulezi zona subcervicala care prin stimulare adecvata o face sa aiba orgasme uterine puternice in cateva minute. Cred ca daca ii cunosti raspunsul sexual poti s-o satisfaci pe deplin si s-o pastrezi. Orice femeie vrea sa fie satisfacuta sexual complet, asa ca e normal ca ea de la un timp sa renunte daca nu se intampla asa ceva. In plus, nu trebuie sa faci sex cand esti obosit pentru ca nu ai suficienta bioenergie sa-ti sustii erectia. Vazusem mai sus pe cineva care avusese transplant renal. Energia sexuala este acumulata in rinichi asa ca aveti grija cu rinichii. Deci pentru o viata sexuala satisfacatoare trebuie o sanatate adecvata. Bafta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Am 17 ani , pot sa spun ca sunt un copil , oare exista vreo sansa sa fiu impotent? Imi este foarte greu sa obtin o erectie , sau uneori , am erectii slabe. Ce e de facut? Multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

As dori cateva lamuriri.
Am 35 de ani, dupa o perioada de mai bine de un an in care nu am avut relatii sexuale regulate, ci doar ocazionale si rare, am o relatie de 3 luni.
La inceput totul era mai mult decat ok, in doua luni am facut dragoste cat facusem in urma cu 2 ani.
Brusc am inceput sa nu mai am penisul la fel de tare, apoi sa se moaie de tot in timpul actului ulterior ama juns la performanta de a se culca in momentul penetrarii.
Este extraordinar de jenant si penibil, nu doresc nimanui sa treaca prin astfel de momente.
Sunt intradevar intr-o perioada destul de stresanta (servici, dupa un divort ...). Mi-a trecut prin cap si ideea unei "actiuni necurate" de la fosta, cu toate ca despartirea a fost de comun acord si din cu totul alte motive.
Astept un sfat.
Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

disperat (acum 9 ani)

Salut....sunt si eu la fel in aceeasi situatie...te rog frumos sa-mi raspunzi daca ai rezolvat problema si cum ? sunt foarte disperat ...nu mai simt nici o placere si abia pot sa am o erectie moale dupa care e fleasca ....te rog sa-mi raspunzi cum ai rezolvat ? iti multumesc anticipat !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 14 ani)

Am 21 de ani si in timpul actului sexual imi pierd erectia . va rog frumos daca puteti sa ma ajutati cu un sfat . Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2