Stari de rau generale dupa ejaculare

Disfunctii sexuale masculine Hipogonadism
Intrebare postata de adrian _soare_bucuresti cu 13 ani in urma

Buna ziua. ma numesc adrian. am 33 de ani. nu sunt casatorit.nu am copii. nu mi-am inceput viata sexuala pana la varsta aceasta. am avut acum vreo 3 ani o prietena dar nu am intretinut cu ea relatii sexuale pentru ca nu era genul meu.nu am probleme cu virilitatea. de vreo 6 luni, am fost diagnosticat cu epididimita la testiculul drept. am urmat un tratament dupa 3 luni de la diagnosticare perioada de de o luna. acesta nu a dat rezultate. nu stiu ce antibiotice sa mai iau pentru a-mi trece acesta infectie. de cand m-am imbolnavit am stari de rau generale atunci cand ma masturbez. dupa ejaculare ma iau durerile de cap, de urechi, de nas, de obraji, de tample, de frunte. am si o sinuzita de 13 ani care s-a cronicizat. ma masturbez de la varsta de 13 ani. nu stiu cum sa procedez pentru a nu mai avea aceste dureri insuportabile dupa ce fac sex de unul singur. de mic copil (de la 13-14 ani) am observat ca nivelul spermei din testicule scade mereu. acum 6 luni nivelul testesteronului era aproape de limita inferioara. poate e nevoie de un tratament cu testeron , ceva gen nebido sau pregnyl ??? domnul doctor mi-a recomandat sa nu urmez acel tratament cu testesteron. mi-a spus doar sa-mi fac o prietena si sa vad cum mai decurg lucrurile dupa ce voi face sex. atunci cand ma doare ingrozitor capul dupa ce ma masturbez iau doua lingurite de zahar. mai imi trece durerea dar nu intotdeauna.testiculele mele sunt foarte mici . As vrea sa ma ajute si pe mine un domn doctor cu un raspuns pentru a ma indruma ce fel de tratament sa incep pentru a mi se ameliora starile de rau.Mentionez ca am ma simt foarte obosit fizic (maini, picioare) dupa ce ejaculez.Mi-este frica sa imi fac o relatie cu o fata din cauza acestor dureri cumplite.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (16)

Iuli (acum 13 ani)

Stimate domn,

Eu cred sincer ca aproape toate problemele dumneavoastra sunt pe fond psihic. Starile de rau generale nu au de ce sa apara din cauza masturbarii, ci dimpotriva, stari de bine. In nici un caz nu au de ce sa va doara urechile, nasul, obrajii etc. Nu exista nici o afectiune cu o astfel de descriere iar sinuzita nu ar avea de ce sa declanseze dureri dupa masturbare/ejaculare. Singura posibilitate ar fi sa va doara DOAR capul in cazul in care v-ar creste tensiunea exagerat in timpul/dupa masturbare, dar se poate verifica foarte usor daca sunteti hipertensiv printr-o simpla luare de tensiune (nu neaparat dupa masturbare ci in general ati avea tensiunea marita).
Legat de testosteron, numai un medic endocrinolog va poate sfatui. Nivelul de sperma DIN TESTICULE nu aveti cum sa il evaluati. Eventual puteti vedea care este cantitatea ejaculatului.
In afara de posibilitatea unei tensiuni marite, nu vad de ce v-ati simti obosit dupa ejaculare.
Ce va sfatuiesc: control la medic cardiolog, la medic endocrinolog, la ORL pentru sinuzita si la urolog pentru epididimita. Daca sunteti ok, consultati un psiholog.

Sanatate multa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mc_dragu2 (acum 13 ani)

Cred ca aveti si dumneavoastra dreptate. La un moment dat, acum cateva luni in urma, aceasta .,,practica'''''''' ma plictisese si ma apucase un sentiment de vina. Normal ca sunt stari de bine in timpul sexului si dupa. Dar starea de bine, de relaxare nu tine mult.Aceste stari de rau pe care le descriu apar mereu dupa ejaculare la 1 minut sau 2. Simt ca imi vine sa cad, se invarte casa cu mine, sunt confuz, imi vine in gura un gust sarata. Precizez ca am tensiunea mica mereu. Atunci cand iau ceva dulce (2 lingurite cu zahar) imi revin mai repede. Timpanele ma dor infundat, nasul simt ca ,,imi zbarnaie'''''''', nu pot lasa capul in jos. Cand fac sex, de cele mai multe ori nu respir. Nu e bine cum procedez. Stiu asta. Am si dureri maxilare dupa ce ejaculez. Pana si in zona ochilor ma cuprinde durerea. Daca ies putin pe afara sa ma plimb o jumatate de ora imi revin. Cred ca sunt foarte stresat din cauza mai multor probleme personale ce s-au strans in timp. Este vina mea ca sunt foarte pretentios la capitolul femei. Sa arate foarte bine etc... In ziua de azi toate lucrurile sunt schimbate. Ce sa mai zic de femei... Nivelul testesteronului era de 448,0 ng/dl pe data de 23.07.2010. Din ecografia abdominala facuta pe data de 20.07.2010 a rezultat o congestie prostatica. Din buletinul de analize medicale din data de 26.07.2010 am vazut rezultatele foarte bune. Urmez un tratament cu Depakine de 2 ori pe zi (pastila de 200 mg) si Carbamazepina de 200 mg de 3 ori pe zi. Nu beau, nu fumez. Beau foarte foarte rar o bere. Nu consum droguri. Acum, ca am venit cu adaugiri, dumneavoastra ce credeti ? Va rog frumos daca se poate sa reveniti cu un raspuns cat mai repede. Numai bine !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Eu cred, de fapt sunt convinsa, ca majoritatea simptomelor dumneavoastra sunt de ordin PSIHIC. Nu exista sa va doara timpanele, sa va zbarnaie nasul sau sa va doara maxilarul si ochii. Acestea sunt manifestari PSHICE.
Va recomand serios sa mergeti la un psiholog. Acesta va sti sa va dea solutii care sa va ajute in viata. Pe acest site scrie si doamna psiholog Gabriela Marin, care este specializata si in probleme ca a dumneavoastra. Este doar o sugestie. Dar consider ca este important sa faceti cateva sedinte de psihoterapie. Poate, cine stie, va vor ajuta sa va gasiti si perechea.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adrian _soare_bucuresti (acum 13 ani)

Multumesc mult pentru raspuns. Ati fost foarte prompta. Nu stiam ca imi va raspunde o doamna. Eu credeam ca e un domn Iulian . Tratamentul luat e pentru spasmofilie. E de intretinere. Il iau de multi ani. Va asigur ca am sinuzita. E cronicizata ( de acum 12-13 ani). Pana acum nu s-a manifestat urat. Trebuie sa fac operatie pentru sinuzita oricum. Stiu ca multe manifestari sunt din cauza psihicului. Voi consulta medicul psihiatru cat de curand. Inca o data multumiri. Sanatate multa !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Tratamentul dvs este neuropsihiatric. Nu neg ca aveti sinuzita, va spun doar ca nu are legatura cu ejacularea.
Va recomand si psihoterapie, nu numai tratament medicamentos.

Sanatate multa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cpx (acum 13 ani)

Problema ta poate sa nu fie psihica,poti suferi de POIS.
Citeste aici : http://www.thenakedscientists.com/forum/index.php?topic=6576.0
Din pacate nu exsita tratament specific,trebuie sa-l cauti singur.
Mult succes.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dr. pop (acum 11 ani)

stimate domn problema e ori hipogonadism ori mixedem congenital sigur una din astea te rog nu pierde vremea aici ci dute fati programare la un medic endocrinolog care dupa ce te va evalua va trebuii sa faci unele analize (tsh si ft4) si dupa rezultat ti se va da cred nebido injectabil si tiroxina ,dar dute nu amina te indeamna un specialis nu un amator o zi buna si multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pecete florin (acum 9 ani)

Adrian te ro ţin tot sufletul să îmi spui şi mie daca ai rezolvat ceva că mă aflu în aceiaşi situaţie şi sunt disperat mai ales că starea asta a devenit din ce în ce mai insuportabila şi nu ştiu ce să mai fac îţi mulţumesc să ai o zi cît mai bună

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

stefan (acum 8 ani)

Eu am am 32 de ani si fac sex foarte rar si nu am iubita , dar ma masturbez de la 13-14 ani am inceput din curiozitate , in ultima vreme ma masturbez des ,imi vine pofta si fara sa ma uit la nimic pornografic,bn ca recunos ca ma mai uit si la porno , si vad ca ma doare capu si am inceput sa tremure si mainile oare de la masturbare sa fie? si de curand am facut sex dar nu a fost prea bn ca nu se mentinea sculata si nici nu se scula calumea , se scoala cand nu trebuie , dar nici fata aia cu caream facuto nu o facea cu preludiu si ma lua si repede ma intreba mereu mai ai ,si mie nu imi place asa , oare sa fie de la masturbare sau din faptu ca nu mia placut cu ea ?Un lucru vreau sa va spun ca vreau sa scap de masturbare, dar nu cred ca voi reusi, ma excit foarte repede ,si acum cand am scris mam excitat si cred ca voi cadea iar , asa ca te inteleg Adrian tre sa exsite o solutie sa scapam si care o stie sa scrie aici.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adrian (acum 7 ani)

Salut!
Toate aceste probleme apar din cauza masturbarii. Masturbarea slabeste organismul, apare epuizarea, dureri de cap, stare de oboseala, scade testosteronul si scade stima de sine.
Renunta o perioada si vezi daca e mai bine, doar ca test. O luna este suficient . Cum poti renunta: fa sport, renunta definitiv la porno, evita mancarea(mai ales carnea) si alcoolul dupa ora 20.00.
Roagate sa te intareasca Dumnezeu sa scapi pentru totdeauna de masturbare. Bafta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gigi maciuca (acum 7 ani)

Ati incercat sa va duceti la fete mai des sau sa aveti o relatie stabila (normala) ?
Inteleg ca aveti anumite inhibitii dar facetiva abonament la fetele intelegatoare si asta e.
Daca nu.... beti ceai de tei in fiecare zi :)

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11569885176 (acum 4 ani)

Scuze ca spun dar,pe bune?? Ai ajuns la vârsta asta si nu ai fost curios? Masturbarea in exces,poate cauza multe probleme in corp.Nu știai treba asta?Este si normal sa ai atâtea dureri de la atâta masturbare. Una e sa o faci câteodată si alta e sa o faci ca nebunul.Scuze dar nu este deloc normal.Sexul este important,stimulează fericire,euforie si mai ales îți ajuta organismul sa funcționeze normal.Toate au legatura,nu suntem doar asa,pur si simplu.Ai acces la informații,de ce nu te documentezi?O Mătușa de-a mea,a murit la vârsta de 30 de ani,deoarece era virgina.Ai atâtea metode de a face sex cu cineva,in caz ca esti timid ori ai alte orientări sexsuale.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11595231869 (acum 3 ani)

Buna ziua ,Ma confrunt cu o problema ,de ceva timp încoace după ejaculare mi se face rau ,vorbesc greu ,imi simt pleoapele grele ,iar odata partea stânga a capului mai exact ploapa o simteam f grea pana s a închis ,iar de vb ffff greu.minam revenit după 10 min ,dar episoadele se tot repeta ,și in timpul actului parca Ma ia cu rau ,dacă nu ejaculeze imi e mai Ok ,Ma sperie puțin cam tare .intre timp mai am reprize de frisoane f puternice ,temperatura la suprafața ,dar pe termometru arată ca s Ok ,am și steatoza hepatica pe lângă ,nu știu dacă are legătura .dar informativ .ma poate ajuta cineva cu un rasp ?multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11603052734 (acum 3 ani)

Buna . Mă numesc vasile am varsta de 27 ani. Eu de mic de la vreo 14 ani ma masturbez. Eu când eram trist eu prin masturbat imi găseam liniștea. Am continuat până noi stop până acum un an. Dar până acum un an ajunsesem sa fac zilnic de 4 sau 5 ori. Eu de fapt de vreo cinci ani am primit dintr-o data o amețeală și de atunci au apărut și expresiile stari de frica și pofteam și bărbați și copii și tot etc. Până când făceam de fata cu fetele pe strada sa ma iertati. Asa ma simteam satisfăcut. Acum la ora actuală odată la o lună la două normal. Dar ma frige rau capu ma înțepa toata pielea și am amețeală. Dar la orice ma enervez rau de ametesc. Ce pot face . Sunt însurat am un băiețel de 5 luni. Am o boala psihică nu?? Dar sa va spun ca de vreo 4 ani ma frige rau in partea stanga sub coasta și când beau cv lichid ma racoreste. La supărări ma ma frige rau.dupa ce ma liniștesc gogoșari acolo și gazez scz și se ameliorează și tot așa se întâmplă de 3 ani. Datimi un raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11612355230 (acum 3 ani)

Buna ziua cine ma poate ajuta si pe mine cu un răspuns de 2 ani am niste stări de rau iar sperma este neobișnuită este nu mai puncte întărite iar daca frec sperma intre degete devine foarte barnzoasa am făcut teste si a iesit ne detectabil vorbind de infectie !!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Solomon (acum un an)

Vă zic 100 % că e de la masturbare ! Masturbarea e f rea ,și fizic și psihic ! Vă provoc să gîndiți ! Imediat ce o să fiți independent de masturbare , (eliberat ), nu o să mai aveți nici celelalte probleme sau celelalte se vor clarifica mai ușor! Asta din cauză că stima de sine vă va crește, imunitatea vă va crește, ascuțimea minții etc , plus fizic nu veți mai fi slab samd , toate sunt legate.....Pentru info suplimentare ascultati-l pe Virgiliu Gheorghe pe youtube. Numai bine !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: