O rezolvare....ejaculare precoce

Disfunctii sexuale masculine
Intrebare postata de poker cu 8 ani in urma

Aceeasi problema o am si eu ( in 1-2-3 min sunt terminat ) ! Prietena ma intelege, dar eu nu sunt multumit de ceea ce fac, sunt disperat nu stiu ce sa ma fac sa scap de problema asta! Am incercat tot felul de chestii cu exercitiile kegel, cu masturbatul inainte de actul sexual, am facut pauza 3 -4 saptamani ( atunci este si mai rau), sa ma gandesc in alta parte ( ceea ce este putin imposibil) si niciun rezultat! Am inceput viata sexuala la 18 ani acm am 20.. Adevarul este ca o facem si cam rar in ultima perioada...cand era mai des 2-3-4 ori pe saptamana dura mai mult actul ( nu cine stie ce 10 min ) dar acum foarte putin.As dori un raspuns concret cu o rezolvare ca am citit tot felul de comentarii dar nicio rezolvare. ( Din punct de vedere al imaginatie sexuale stau foarte bine, si ma gandesc si foarte mult la sex, am incercat sa nu ma mai gandesc dar nu se poate :)) ). Un sfat ceva cat mai rapid, ca acm ma mai ii place si o alta tipa si mi-e frica sa ii propun cv deoarece ma gandesc ca o sa dureze doar un minut si gata!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

badea marian (acum 8 ani)

un raspuns? si eu am probleme asemanatoare... si ca sa rezolv bine ,,situatia'''' ili dau cu lidocaina sprei (citeva pufuri pe cap dupa care pun un prezervativ pt ca spreiul este anestezic si cu siguranta iti anesteziaza prietena...nu vei simti timp de 5- 8 min timp in care iti multumesti prietena dupa care totul revine la normal si te vei simti si tu bine...avantaji? ,,obrazul curat'''', ai ,,performanta'''' si nu afecteaza sanatatea)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

leonardmark (acum 7 ani)

Si pilulele ajuta la asa ceva cu conditia sa nu existe cauze psihologica.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: