NU MAI EJACULEZ DELOC

Disfunctii sexuale masculine
Intrebare postata de membru242554 cu 10 ani in urma

BUNA ZIUA DE 2 ZILE NU MAI EJACULEZ DELOC DE LA CE?MULTUMESC

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Stanescu Mihaela Gogea (acum 10 ani)

Aceeasi problema o are si sotul meu si sunt putin stresata. Uite ce produs am gasit pe un site de specialitate: (ekilibrium .ro)

Vimax

Mod de prezentare: Flacon cu 30 de capsule

Compozitie/Substanta activa: extract de Epimedium Sagittatum sau Buruiana Cornul Caprei, extract de Ginkgo Biloba, extract de Panax Ginseng, extract din Saw Palmetto (serenoa repens), estract din Fructul de Cayenne.

Producator: Pharmaexpress

Beneficii/Utilizari: Cresc substantial dorinta sexuala si vigoarea; Ofera orgasme mai puternice si intense; Oprirea ejacularii premature; Influenteaza modul in care va arata penisul tau va avea efect vizual asupra partenerei.
Descriere Produs

Vimax este un produs natural pentru marirea penisului, foarte puternic, care mareste lungimea si circumferinta penisului, dorinta sexuala, sanatatea sexuala si intensitatea erectiilor.

Compus din plante din intreaga lume despre care s-a demonstrat ca functioneaza, poti fi sigur ca Vimax iti va imbunatati performantele.

Vei avea erectii mai intense si mai ferme. Datorita cresterii volumului de sange pompat, erectia vai fi mai ferma.

Erectii oricand iti doresti. Obtinerea erectiilor mai ferme oricand. Nu mai exista probleme referitoare la obtinerea si mentinerea lor. Pilulele Vimax vor pastra volumul de sange pentru ca mereu sa poti avea erectii mai ferme.
Cand apar rezultatele?

Saptamanile 1-4: in cateva saptamani cea mai notabila schimbare va fi in ceea ce priveste mentinerea erectiilor mai ferme.

Saptamanile 4-9: Apoi dupa o luna sau doua, vei vedea o schimbare in lungimea penisului si iarasi vei observa o diferenta. Ca si cum ai sta in fata unei oglinzi, vei fi uimit de tine, chiar si in stare flasca, penisul tau va atarna mai mare si mai gros.

Saptamanile 9 si mai departe: cand vei avea o erectie vei remarca o schimbare notabila. Nu doar in marime, dar penisul tau va arata mai ferm si puternic decat ai fi visat.
Actiunea componentelor active

Epimedium Sagittatum sau Buruiana Cornul Caprei: este folosita de mii de ani pentru cresterea si imbunatatirea dorintei sexuale. Cercetarile medicale efectuate de-a lungul timpului arata ca ingredientul activ din aceasta planta este icariin. Acest ingredient ajuta la imbunatatirea functiilor erectile. Un alt efect al Epimedium Sagittatum este cresterea fluxului de sange de la nivelul penisului. In acest fel va creste nivelul oxidului nitric, crestere ce va relaxa muschii.

Ginkgo Biloba: este demnostrat faptul ca acest ingredient este un suport nutritional pentru activitatea mentala, cerebrala, cresterea vitalitatii si circulatia sangelui. Gingko Biloba functioneaza prin relaxarea muschilor in corpul cavernos. In ultimii ani, extrem de multe studii stiintifice au aratat si indicat faptul ca Gingko previne si vindeca numeroase probleme ale corpului uman.

Acesta imbunatateste si circulatia periferica, oxigenarea si mareste fluxul sangvin al organelor genitale pentru imbunatatirea functiilor sexuale si a unor erectii mult mai puternice. Intr-un studiu realizat recent, 78% dintre barbatii cu impotenta ce nu a fost cauzata de anumite medicamentatii au raportat o imbunatatire semnificativa, fara efecte secundare.

Panax Ginseng: se foloseste in mod traditional pentru a depasi starea generala de slabiciune prin livrarea suplimentara a energiei. De asemenea, aceasta planta are si putere afrodisiaca. Un studiu al Department of Urology, University of Ulsan College of Medicine, Asan Medical Center, Seoul, Korea a incercat sa demonstreze eficienta ginseng-ului rosu corean in problema disfunctiei erectile. Concluziile trase de catre acestia a fost ca ginsengul poate fi o alternativa foarte eficienta pentru tratamentul disfunctiei erectile.

Unul dintre ingredientele cheie ale ginseng-ului este ginsenoside, ingredient ce imbunatateste circulatia sangelui catre creier si catre penis si ajuta la refacerea sangelui si a spermei. Cercetatorii rusi au descoperit faptul ca Ginsengul stimuleaza activitatea fizica si psihica in acelasi timp, imbunatateste performantele atletilor si are un efect pozitiv asupra glandelor sexuale. Ginseng-ul folosit pentru tratarea impotentei aparuta din cauze naturale si pentru ejacularea prematura, ajuta la normalizarea presiunii sangvine in timp ce regenereaza si revitalizeaza corpul uman.

Saw Palmetto (serenoa repens): Boabele de Saw Palmetto au reputatia de stimulator sexual si afrodiziac. Extractul de Saw Palmetto previne convertirea testosteronului in dihidrotestosteron, hormonul despre care se crede ca provoaca inmultirea celulelor prostatei ceea ce duce la marirea acesteia. Efectele rezultate din Saw Palmetto sunt determinate de multiple mecanisme.

Unul din mecanisme functioneaza relaxand tesuturile musculare fine rezultand cresterea fluxului sangvin. Saw Palmetto inhiba de asemenea si activitatea receptorilor pentru androgeni si estrogeni si poate fi benefic pentru ambele sexe in echilibrarea hormonala. Datorita efectelor sale hormonale, Saw Palmetto poate ajuta tiroida in reglarea dezvoltarii sexuale si normalizarea activitatii acelor glande si organe. Recent, Saw Palmetto este folosit foarte mult in Germania, Canada, Marea Britanie si Statele Unite pentru nutritiile cu beneficii pentru prostata si tractul urinar. Astazi se foloseste cel mai mult in suplimentele destinate reducerii glandelor marite ale prostatei, tratarea problemelor tractului urinar si pentru intarirea vitalitatii corpului. Saw Palmetto este unul din putinele remedii naturale considerate a fi anabolice - intarirea si construirea tesuturilor corpului.

Fructul de cayenne: Este cunoscut pentru faptul scade riscul imbonlavirilor si imbunatateste circulatia sangvina. De asemenea, Fructul de cayenne poate preveni orice fel de atac cerbral sau infarct. Acest ingredient va spori activitatea de la nivelul inimii insa nu si presiunea sangelui. Poate reconstui orice fel de tesut si ajuta foarte mult la combaterea oboselii.

Echipa *** va pune la dispozitie o gama variata de produse naturiste, remedii naturiste si adjuvanti in tratamente naturiste, deoarece pentru noi sanatatea dumneavoastra este prioritatea numarul unu. *** - Detoxifiere, Deparazitare, din natura in magazinul nostru - Sanatate in fiecare zi!

Raspuns marcat ca spam
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
Stanescu Mihaela Gogea (acum 10 ani)

Aceeasi problema o are si sotul meu si sunt putin stresata. Uite ce produs am gasit pe un site de specialitate: (ekilibrium .ro)

Vimax

Mod de prezentare: Flacon cu 30 de capsule

Compozitie/Substanta activa: extract de Epimedium Sagittatum sau Buruiana Cornul Caprei, extract de Ginkgo Biloba, extract de Panax Ginseng, extract din Saw Palmetto (serenoa repens), estract din Fructul de Cayenne.

Producator: Pharmaexpress

Beneficii/Utilizari: Cresc substantial dorinta sexuala si vigoarea; Ofera orgasme mai puternice si intense; Oprirea ejacularii premature; Influenteaza modul in care va arata penisul tau va avea efect vizual asupra partenerei.
Descriere Produs

Vimax este un produs natural pentru marirea penisului, foarte puternic, care mareste lungimea si circumferinta penisului, dorinta sexuala, sanatatea sexuala si intensitatea erectiilor.

Compus din plante din intreaga lume despre care s-a demonstrat ca functioneaza, poti fi sigur ca Vimax iti va imbunatati performantele.

Vei avea erectii mai intense si mai ferme. Datorita cresterii volumului de sange pompat, erectia vai fi mai ferma.

Erectii oricand iti doresti. Obtinerea erectiilor mai ferme oricand. Nu mai exista probleme referitoare la obtinerea si mentinerea lor. Pilulele Vimax vor pastra volumul de sange pentru ca mereu sa poti avea erectii mai ferme.
Cand apar rezultatele?

Saptamanile 1-4: in cateva saptamani cea mai notabila schimbare va fi in ceea ce priveste mentinerea erectiilor mai ferme.

Saptamanile 4-9: Apoi dupa o luna sau doua, vei vedea o schimbare in lungimea penisului si iarasi vei observa o diferenta. Ca si cum ai sta in fata unei oglinzi, vei fi uimit de tine, chiar si in stare flasca, penisul tau va atarna mai mare si mai gros.

Saptamanile 9 si mai departe: cand vei avea o erectie vei remarca o schimbare notabila. Nu doar in marime, dar penisul tau va arata mai ferm si puternic decat ai fi visat.
Actiunea componentelor active

Epimedium Sagittatum sau Buruiana Cornul Caprei: este folosita de mii de ani pentru cresterea si imbunatatirea dorintei sexuale. Cercetarile medicale efectuate de-a lungul timpului arata ca ingredientul activ din aceasta planta este icariin. Acest ingredient ajuta la imbunatatirea functiilor erectile. Un alt efect al Epimedium Sagittatum este cresterea fluxului de sange de la nivelul penisului. In acest fel va creste nivelul oxidului nitric, crestere ce va relaxa muschii.

Ginkgo Biloba: este demnostrat faptul ca acest ingredient este un suport nutritional pentru activitatea mentala, cerebrala, cresterea vitalitatii si circulatia sangelui. Gingko Biloba functioneaza prin relaxarea muschilor in corpul cavernos. In ultimii ani, extrem de multe studii stiintifice au aratat si indicat faptul ca Gingko previne si vindeca numeroase probleme ale corpului uman.

Acesta imbunatateste si circulatia periferica, oxigenarea si mareste fluxul sangvin al organelor genitale pentru imbunatatirea functiilor sexuale si a unor erectii mult mai puternice. Intr-un studiu realizat recent, 78% dintre barbatii cu impotenta ce nu a fost cauzata de anumite medicamentatii au raportat o imbunatatire semnificativa, fara efecte secundare.

Panax Ginseng: se foloseste in mod traditional pentru a depasi starea generala de slabiciune prin livrarea suplimentara a energiei. De asemenea, aceasta planta are si putere afrodisiaca. Un studiu al Department of Urology, University of Ulsan College of Medicine, Asan Medical Center, Seoul, Korea a incercat sa demonstreze eficienta ginseng-ului rosu corean in problema disfunctiei erectile. Concluziile trase de catre acestia a fost ca ginsengul poate fi o alternativa foarte eficienta pentru tratamentul disfunctiei erectile.

Unul dintre ingredientele cheie ale ginseng-ului este ginsenoside, ingredient ce imbunatateste circulatia sangelui catre creier si catre penis si ajuta la refacerea sangelui si a spermei. Cercetatorii rusi au descoperit faptul ca Ginsengul stimuleaza activitatea fizica si psihica in acelasi timp, imbunatateste performantele atletilor si are un efect pozitiv asupra glandelor sexuale. Ginseng-ul folosit pentru tratarea impotentei aparuta din cauze naturale si pentru ejacularea prematura, ajuta la normalizarea presiunii sangvine in timp ce regenereaza si revitalizeaza corpul uman.

Saw Palmetto (serenoa repens): Boabele de Saw Palmetto au reputatia de stimulator sexual si afrodiziac. Extractul de Saw Palmetto previne convertirea testosteronului in dihidrotestosteron, hormonul despre care se crede ca provoaca inmultirea celulelor prostatei ceea ce duce la marirea acesteia. Efectele rezultate din Saw Palmetto sunt determinate de multiple mecanisme.

Unul din mecanisme functioneaza relaxand tesuturile musculare fine rezultand cresterea fluxului sangvin. Saw Palmetto inhiba de asemenea si activitatea receptorilor pentru androgeni si estrogeni si poate fi benefic pentru ambele sexe in echilibrarea hormonala. Datorita efectelor sale hormonale, Saw Palmetto poate ajuta tiroida in reglarea dezvoltarii sexuale si normalizarea activitatii acelor glande si organe. Recent, Saw Palmetto este folosit foarte mult in Germania, Canada, Marea Britanie si Statele Unite pentru nutritiile cu beneficii pentru prostata si tractul urinar. Astazi se foloseste cel mai mult in suplimentele destinate reducerii glandelor marite ale prostatei, tratarea problemelor tractului urinar si pentru intarirea vitalitatii corpului. Saw Palmetto este unul din putinele remedii naturale considerate a fi anabolice - intarirea si construirea tesuturilor corpului.

Fructul de cayenne: Este cunoscut pentru faptul scade riscul imbonlavirilor si imbunatateste circulatia sangvina. De asemenea, Fructul de cayenne poate preveni orice fel de atac cerbral sau infarct. Acest ingredient va spori activitatea de la nivelul inimii insa nu si presiunea sangelui. Poate reconstui orice fel de tesut si ajuta foarte mult la combaterea oboselii.

Echipa *** va pune la dispozitie o gama variata de produse naturiste, remedii naturiste si adjuvanti in tratamente naturiste, deoarece pentru noi sanatatea dumneavoastra este prioritatea numarul unu. *** - Detoxifiere, Deparazitare, din natura in magazinul nostru - Sanatate in fiecare zi!

Raspuns marcat ca spam
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!
ala bala (acum 10 ani)

Ha ha, unul intreaba de mere si celalalt raspunde de pere.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

manuela53 (acum 10 ani)

:))) fiecare cu ce-l doare

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11620415760 (acum 2 ani)

Buna ziua
Am
Și eu o problema
Am fost la un medic urolog și mi-o găsit piatra la rinichi și de când mii găsit piatra nu mai spermez delok are cineva ideie de ce ???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gogea (acum 2 luni)

Salut, ai aflat cauza? Acelasi lucru se intampla si la mine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: