Medicamente pt tratarea ipotentei raspuns medic

Disfunctii sexuale masculine
Intrebare postata de elizete cu 13 ani in urma

Sotul meu are aceasta problema de aproape 2 ani si chiar nu stim ce sa mai facem ac***a in vedere ca a mers la un medic urolog pt a face o serie de analize care au iesit bine.Medicul a zis ca este pe sistem nervos si ca in cel mai scurt timp o sa-si revina dar trebuie sa ia 2 pastilute de levitra si sa am putina rabdare cu el. Problema este ca a trecut un an de la consultatia medicala si starea lui este la fel. sotul meu are 30 de ani si intra in erectie o data la 4 -5 luni. Am vazut foarte multe medicamente care spun ei ca ar fi bune si trateaza ipotenta ...ce ma sfatuiti?de ex proherb,arginina ,credeti ca sint bune?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (24)

Dr- Ionescu (acum 13 ani)

Puteti uita toate aceste medicamente minune. Homeopatia poate ajuta eficient la astfel de afectiuni si actioneaza atat la psihic cat si organic. Mergeti deci la un medic homeopat cu experienta in loc sa pierdeti timpul si bani pe lucruri care nu au cum sa ajute.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elizete (acum 13 ani)

va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pena (acum 13 ani)

Am citit pe internet despre branca ursului. Scrie pe Google aceste cuvinte ''''branca ursului'''' si vei gasi mai multe informatii. In popor i se mai spune ''''sculatoare'''', cred ca merita sa incercati.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elizete (acum 13 ani)

am citit si eu despre ia dar parca mai aveam nevoie de un sfat.multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Erectii matinale are?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pistritu eliza (acum 13 ani)

da

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Deci nu e fizic, ci psihic. Solutia este fie mersul la un psiholog/sexolog, fie, daca merge, un tratament care sa aiba efect placebo. Adica ii dai niste pastile, orice (vitamina C, magneziu sau ce vrei tu) si ii spui ca sunt super bune pt potenta si vezi daca merge. Sau ii dai un pahar de vin inainte (nu mai mult) ca sa se relaxeze. Trebuie sa ai mult tact rabdare si inventivitate. Si incearca sa iti dai seama de unde ii vine teama.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Constantin (acum 13 ani)

Chilotii cu biofotoni HuaShen te poate ajuta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

octombrie2010 (acum 13 ani)

salut!

Din pacate si eu ma confrunt cu acelasi tip de problema: disfunctionalitatea erectila. Am 30 ani si nu-mi pot mentine starea de erectie in timpul actului sexual.

Cred ca de fapt ma gandesc prea mult, ingrijorandu-ma, daca o sa reusesc sa-mi satisfac partenera sau nu. Din pacate nu-mi pot blaca aceste ingrijorari. Spuneti-mi va rog care este calea de urmat. Cred ca un control ar fi necesar, dar nu stiu exact carei specialitati sa ma adresez. Citiind postarile din acest forum iteleg ca vizita la un sexolog ar fi cea mai indicata. Imi puteti recomanda unul?

Multumesc frumos!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elizete (acum 13 ani)

online clinic sau clinic on (nu mai stiu sigur cum se numeste),spun ei ca sunt cei mai buni dar te scutura de bani si doar atat...incearca la un urolog pima data daca nu ai fost.
Noi incepem de maine un tratament cu branca ursului si sirop de telina si vedem cum merge.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gomez (acum 13 ani)

cialis 10g se gaseste in farmacii

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

valicohai (acum 13 ani)

UN PIC CAM RASU'''' PLANSU''''!!!
E intr-adevar o problema si asta!
O sa-ncerc sa fiu destul de serios, insa n-o sa ma pot abtine fiu si ironic.
Chestia asta se mai numeste si ''''criza de la 30 de ani''''. Si-anume: sunteti casatoriti de cativa ani, va cunoasteti de mai multi si ''''n-ati stat degeaba'''', iar acum este posibil sa fi ajuns la o oarecare monotonie. La aceasta se mai adauga si factorii de stres cotidian, alimentatia necorespunzatoare(aproape nimic din ce mancam nu este natural 100%), odihna insuficienta si necorespunzatoare.
Incepeti prin a elimina astfel de neajunsuri, daca ele exista fara a mai umbla pe la medici daca in urma analizelor vi s-a spus ca nu are probleme (dpv.medical analizele sunt bune).Inteleg ca are erectie dimineata, deci nu trebuie sa mai folositi termenul ''''impotenta''''.Nu exista asa ceva in cazul dvs.
Sunteti tanara( daca el are 30, cred ca si dvs sunteti tot pe-aproape) si cred ca aratati inca bine.Nu e destul insa si va sfstuiesc sa incercati sa fiti si ''''provocatoare'''', sa-i starniti interesul si sa-i aprindeti pasiunea si sa-i aratati ca mai aveti ''''nuri''''.
Sper ca nu sunteti de moda veche: stingeti luminile,trageti perdelele, va bagati in pat, doua mangaieri rapide pe fund, doua strangeri de sfarcuri, trecem la fapte si gata-i treaba.
Ia incercati dvs sa adoptati o atitudine ''''constructiva''''! Umblati numai in mini prin casa si daca se poate cu ciorapi mai inchisi la culoare si posibil, intentionat un pic decoltata!Cand treceti pe langa el mai mangaiati-l cate-un pic prin zone care-i dau fiori(nu neaparat ''''acolo'''', sunt si altele la fel de sensibile).Seara cand mergeti in dormitor, facetil sa va astepte un pic,in dormitorul deja decorat cu ceva frumos un pic de mirosuri placute care sa-i trezeasca simturile( se gasesc pe la plafar uleiuri volatile de care doriti!), niste lumanari, un pic de muzica placuta, el se-ntinde sa-si faca siesta dupa o carnita de vitel in sange si un vin rosu (Chianti se gaseste in orice Penny--n-ar trebui sa le fac reclama sau cel putin ar trebui sa-mi dea ceva!), iar dvs apareti de la baie asa,..intr-un capot semi-transparent, care prin care se vede si nu se vede, ac***a pe dvs cei mai sexi chilotei pe care el inca nu i-a vazut, il incalziti un pic si-i soptiti la ureche ca doriti asa de mult sa0l iubiti si-i cereti sa va rupa chiloteii aceia minusculi cu dintii...
Ce ziceti? Credeti c-ar functiona?Eu personal cred ca ati dezlantui astfel ''''fiara'''' din el si dupa vreo luna ne-am intalni tot aici, unde dumneavoatrs ati cere disperata ajutor!
Pana sa incercati tot felul de medicamente, folositi ''''viagra saracului'''', pe care o mai recomanda o doamna aici, si-anume telina. Dvs. incercati totusi ce v-am recomandat mai sus si va las adresa mea de mail pentru eventuale multumiri sau dupa caz, injuraturi, pentru a nu fi publice, ca v-ar dauna.
O metoda asemanatoare ar putea folosi si tanarul de mai sus care se auto-inhiba gandindu-se ca n-o sa-si satisfaca partenera:TINERE! am 47 de ani si cred ca pot sa-ti spun ca nu conteaza cantitatea ci calitatea si nu lungimea, grosimea sau ce vrei tu,ci priceperea! Doamnele cred ca-mi vor da dreptate.
Inca ceva: nu va mai uitati la filme xxx si asteptati cu bale la gura, performante similare de la partenere, fara ca voi sa faceti nimic, ci ajutatile si vor fi cu mult peste performantele lor si chiar si voi! Scuze!Si daca am suparat pe cineva [email protected] si mai vorbim, iar pana atunci va doresc spor la treaba!!!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elizete (acum 13 ani)

nu cred ca este vorba de monotonie pt ca problema a inceput sa scartaie in primele luni de relatie si totusi am ramas langa el pt ca sentimentele imi avansasera iar el ma asigurat si ma asigura inca ca nu sant eu problema(iubire si atractie exista)am crezut ca este ceva trecator si totusi am hotarat sa ma mut cu el chiar daca avusese 2-3 esecuri inainte ,am crezut ca asa ai redau increderea in el ac***a si eu la randul meu dar din momentu in care am locuit impreuna au aparut pauze foarte mari si esecuri foarte dese.La ora actuala nici macar nu mai incearca si sincer nici eu ...am 27 de ani il iubesc dar nu stiu cum sa-l ajut ,imi doresc un copil cu el dar parca nici nu mai pot sa sper la asta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Grig15 (acum 13 ani)

perfect deacord cu :valicohai ... dragilor sunteti tineri, mai depasiti bariera sexului clasic , mai tine-ti pasul cu noul si in materie de sex, toata lumea face sex dar de calitate prea putini si asta din nestiinta , din necunoastere sau ignoranta.Eu am 56 de ani si la varsta mea pot sa fac sex de 2...3 ori pe saptamna fara probleme, dar pentru asta cum spunea "valicohai" alimentatie corespunzatoare, odiha si somn 6...7 ore pe noapte, munca temperata si foarte important exercitii fizice pentru mentinere in forma a intregului organism, fara bauturi, fara tigari si exercitii speciale zilnice pentru muschii pubococilieni care sunt responsabili de buna erectie a penisului de orgasme puternice si sex de lunga durata fara ejaculari rapide.
Toate cele bune si sanatae

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih.dr.Gabriela Marin MPsih.dr.Gabriela Marin este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Elizete,

Iuli spune bine cu pastilele placebo. Totul e sa aiba incredere ca acele pastile sunt pt imbunatatirea erectiei.
Dupa o perioada atat de mare de esecuri sexuale, probabil ca s-a instalat o inhibitie sexuala si mai puternica. Si probabil ca i-a scazut si increderea in el, etc.
Exista pastila renumita VIAGRA, dar ea nu vindeca, doar asigura erectia in cazul consumarii tabletei. Are numeroase efecte adverse.
Un afrodiziac total natural care a functionat in numeroase cazuri TIAN LI - se recomanda o cura de 16 zile. Nerecomandat in cazul HTA sau a problemelor cardiace. Este posibil ca erectia sa revina dupa consumarea afrodisiacului dar concomitent, pt permanentizarea rezolvarii problemei va recomand si inceperea psihoterapiei.
Mult succes!

Psih.dr. Gabriela Marin / Cabinetul Abc Psihosucces
Telefon:0743351579
Email: [email protected]
www.Psihoterapie-Sexologie.ro
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Disfunctii sexuale masculine.

elizete (acum 13 ani)

MULTUMESC MULT!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ovidiu telegescu (acum 9 ani)

inhibitia sexuala, frustrarile, stima de sine scazuta sunt doar cateva cauze suplimentare.
Pastila de viagra nu vindeca in nici un caz si nici nu se recomanda a fi administrata fara un consult medical amanuntit, ac***a numeroase reactii adverse, uneori catastrofale.
ca sexolog va recomand o vizita la specialist si abordarea terapeutica a problemei

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

criss (acum 11 ani)

eu cred ca sunteti prea conservatori ! dv.trebuie sa fiti CHEIA problemei sotului dv,Incercati ceva nou .Nu vreau sa supar, vreau doar sa va ajut.Incercati o pattida de sex modern .DV trebuie sa rezolvati problema.cand in cuplu partenerii se iubesc sexul nu are limite, va rog sa ma credeti pe cuvant. SUCCES MAXIM ! cristi_alfa_38

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dan (acum 9 ani)

Hello, intradevar si eu folosesc tratamente naturiste care nu dau efecte adverse, problema este ca fiecare functioneaza cam 2-4 saptamani, apoi nu mai simt efectul acestora, citind pe net am aflat ca periodic este bine sa le schimbi si revi la acelas supliment dupa 6-12 luni, astfel am ajuns sa fiu multumit de aceste suplimente, am uitat sa mentionez ca stresul este unul din factorii care ne aduc in aceste situatii, pentru a verifica asta (eu iau regulat) luati ceai de valeriana varsat pe care il puteti rasni cu masina de cafea pt a-l face pulbere si folositi cate jumatate de lingurita dimineata si seara(ajuta si la dormit) , apoi puteti folosi pe rand suplimente care sigur va vor multumi cum ar fi: Arginina pulbere(are gust nasol), maca pulbere, Epimedium, Muira Puama, Yohimbine HCL (atentie poate da nervozitate, incepeti cu cate o capsula), mucuna prurensis, tribulus, carnitina, etc Iar pentru cei care vor sa cumpere mai ieftin (eu nu mai cumpar de mult din tara datorita faptului ca nu mai am incredere iar preturile la noi sunt foarte mari) va recomand situl www.iherb.com, La prima comanda beneficiati de o reducere de pana la 10USD daca folositi codul promo WUR633, de asemenea transportul este doar 4USD adica doar 14 lei fata de un Fan Curier sau altele de la noi. Tot aici gasiti si vitamine minerale sau ce altceva va mai intereseaza naturist. Sper sa va ajute aceste informatii la fel cum mi-au ajutat si mie!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

stefan (acum 9 ani)

Buna seara am si eu o intrebare,sunt putin disperat nu pot sa am erectie fara cialisis sau vizarsin am incercat de cateva ori cu prietena mea si nu pot sa o fac de loc am 27 de ani si imi e foarte freu sa cred ca e vorba de ipotenta dar nu stiu ce sa fac am fost si la un medic urolog in urma cu ceva timp si mi`a recomandat cialis dar mi`a spus ca o sa imi revin ,fara acele pastile nu pot sa am erectie.va rog astept un raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2