Exerciti kegel raspuns medic

Disfunctii sexuale masculine
Intrebare postata de snivi4all cu 12 ani in urma

Buna ziua Stie cineva sa ma lamureasca si pe mine in legatura cu exercitile kegel cum se fac ? am citit ceva pe net dar sunt cam comfuz si nu stiu cum sa le fac ,cu ce alte exerciti cunoscute seamana sau cum se fac contractile ale despre care se spune?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Psihosexolog clinician MPsihosexolog clinician este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Pentru ce sa faceți aceste exerciții?

WWW.SEX-MAN.RO

CENTRU DE DIAGNOSTIC SI TERAPIE SEXUALA (CDTS) ONLINE SI/SAU LA CABINET
Str. Eftimie Murgu nr. 2 Cluj-Napoca, tel. 0742885979, [email protected]
CENTRU (CDTS) detine cele mai bune evaluari computerizate si interviuri clinice pentru interventia si tratarea tulburarilor sexuale masculine.
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Disfunctii sexuale masculine.

Psih.dr.Gabriela Marin MPsih.dr.Gabriela Marin este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Exercitiile Kegel se realizeaza pentru controlul ejacularii.
Exercitiile constau in contractia ritmica si sustinuta a muschilor pubococcigieni. Ii puteti identifica in timpul urinarii fractionate. Sunt acei muschi care prin contractia lor intrerup jetul de urina.
Realizate singure, aceste exercitii nu au o pondere foarte mare in realizarea controlului ejacularii.

Psih.dr. Gabriela Marin / Cabinetul Abc Psihosucces
Telefon:0743351579
Email: [email protected]
www.Psihoterapie-Sexologie.ro
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psihosexolog clinician MPsihosexolog clinician este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Eu va recomand un managemet asupra stimulilor excitatori. Adica, o gandire distributiva pe mai multi analizatori perceptivi, iar prin asociere si gândire distributiva va puteți identifica, controla si manip**a acei stimuli hiper-excitatori. Este o practica validata științific din perspectiva paradigmei cognitiv-comportamentale. Sanatate!

WWW.SEX-MAN.RO

CENTRU DE DIAGNOSTIC SI TERAPIE SEXUALA (CDTS) ONLINE SI/SAU LA CABINET
Str. Eftimie Murgu nr. 2 Cluj-Napoca, tel. 0742885979, [email protected]
CENTRU (CDTS) detine cele mai bune evaluari computerizate si interviuri clinice pentru interventia si tratarea tulburarilor sexuale masculine.
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

EXPANZITE (acum 12 ani)

Suntem alaturi de produsul nostru şi vă garantam satisfacţie totală.

http://www.crestere-penis.ro/

Tratati-va cu cel mai bun si increzator supliment disponibil pe piata si aflati cum mii de barbati si-au recapatat increderea, vitalitatea, rezistenta si performanta sexuala, cu Expanzite.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: