Erectie scazuta

Disfunctii sexuale masculine
Intrebare postata de dinudan cu 13 ani in urma

Buna. Suntun baiat de 24 ani si am o problema in viata sexuala. Discut cu o fata de 3 ani,cu care urmeaza sa ma casatoresc peste cateva luni si a aparut o problema in viata noastra sexuala. De vreo luna de zile am probleme cu potenta. Ne dorim foarte mult sa facem sex, ne mangaiem, totul este bine, penisul e in stare erecta dar cand imi pun prezervativul si sa incepem activitatea in sine se moaie si nu mai pot face nimic. Mi s-a intamplat de mai multe ori consecutiv si e genant si pentru mine si pentru ea, ma tot intreaba care e problema si ce se intampla. Mentionez ca pana acum cateva luni totul era in regula, aveam o activitate sexuala buna si satisfacuta. Care o fi problema? Poate fi legat si de stresul zilnic sau de alte lucruri??? Va rog sa ma ajutati. Multumesc anticipat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

Iuli (acum 13 ani)

Eu cred ca e legat de faptul ca ti s-a intamplat o data din cine stie ce motiv, se poate intampla oricui, si te-ai speriat de atunci. Acum iti e teama de fiecare data ca o sa ti se intample asa si de aceea chiar asa se intampla. Incearca sa nu te mai gandesti "daca nici de data asta nu va merge"? Sa iti distraga prietena ta atentia cumva, roag-o pe ea sa iti puna prezervativul, sa iti spuna ceva incitant, schimbati ceva ca sa nu te mai gandesti la "daca". Cel mai probabil asa se va rezolva. E o problema comuna. De multe ori barbatii au un esec din varii motive (au fost prinsi pe picior gresit, erau obositi, stresati, cu gandul in alta parte etc) si de atunci incolo o tin din esec in esec tocmai pentru ca ii blocheaza respectivul esec si teama de a nu se repeta.
Incearca sa faci abstractie de atunci, si vei vedea ca va fi ok.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

P.S: Ea e lipsita total de tact si diplomatie daca te intreaba care e problema si ce se intampla, in loc sa isi dea seama singura ce e, ca nu e asa greu, si sa te ajute. Trebuie deci si ea sa isi schimbe atitudinea vizavi de tine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dinudan (acum 13 ani)

Treaba e ca am avut unele probleme in cuplu in ultima vreme si relatia s-a cam racit. Am remediat problemele insa eu tot o simt un pic rece fata de mine si nu mai e ca la inceput, parca nu mai vrea sa facem sex cu aceasi placere ca inainte, si asta ma deranjeaza. Nu am mai facut sex de vreo 2 luni, pana saptamana trecuta cand am avut primul esec. am zis ca e din cauza ca nu am facut-o de mult timp, dar acuma mi s-a ntamplat a doua oara si mi-e frica sa nu fie altceva. Adevarul e ca in ultima vreme sunt foarte stresat si ma tot gandesc la tot felul de p***a, poate e din cauza asta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Gandeste-te f bine ce faci daca relatia s-a racit dar voi va casatoriti peste cateva luni. Poate si acest gand te inhiba, si te inteleg. Daca voi nu ati facut sex 2 luni de zile si aveti casatoria planuita, poate ar fi bine sa te mai gandesti. Dupa umila mea parere tu cel putin esti mult prea tanar pt a te casatori. Aveti tot timpul din lume... Poate toate aceste lucruri sunt la baza problemelor tale erectile. Se stie ca un barbat pt a obtine erectia trebuie sa fie relaxat si nu incordat, pe cand tu ai toate motivele sa fii incordat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dinudan (acum 13 ani)

mie nu mi se pare ca sunt prea tanar pentru asa ceva si imi doresc din suflet sa fac acest pas. Si eu m-am gandit ca asta ar fi problema s am discutat si cu ea si i-am spus care ar fi problema, dar nu prea ma intelege :(((( I-am spus ca in ultima perioada sunt foarte stresat si incordat si ca asta e o problema. Sper sa pot vorbi mai mult cu ea, sa ma inteleaga si sa ma ajute daca poate face acest lucru. Cum ar putea sa ma ajute ea?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Eu ma bucur ca iti doresti din suflet, dar ea isi doreste? 2 luni fara sex este ENORM pentru doi tineri. Adica intelegeam daca aveati 60 de ani dar... ma rog. Este problema voastra. Stresata si incordata este toata lumea si intotdeauna in societatea de astazi. Numai ca in pat trebuie sa lase totul de o parte cand iubeste :) Ea ar trebui singura sa stie cum sa te ajute. Ti-am zis, sa iti spuna lucruri incitante, sa iti puna ea prezervativul, sa iti faca sex oral inainte daca nu o face, nu stiu...gasiti voi solutii. Inventivitate! Si evalueaza-ti bine relatia inainte de a te casatori.

Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dinudan (acum 13 ani)

Si ea isi doreste lucrul asta. In momentul de fata eu ma simt foarte prost pentru ca nu o pot satisface si ea isi doreste sa se simta bine. Cand am cunoscuto era virgina si eu sunt singurul baiat din viata ei sexuala si sincer ma simt foarte naspa ca nu o pot satisface si mi-e frica sa nu o pierd. varianta cu sex oral nu am incercat niciodata. :D

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gimi25 (acum 13 ani)

Fara relatii sexuale inainte de casatorie!
Asculta sfatul meu: nici sa mai incerci sa va mai culcati impreuna. Casatoria este mai importanta decat sexul.
Oare pe sex se intemeieaza o familie, sau pe dragoste? Atunci, vino-ti in fire si gandeste si cu mintea nu numai cu inima.
Convinge-o ca esti dispus sa te tratezi si inainte si dupa casatorie pentru rezolvarea problemei; dar renuntati la sexul premarital.
Cerceteaza bine si vezi daca ceea ce este intre voi se numeste dragoste, si nu dorinta sexuala. Care e cauza racelii voastre? De ce sunteti dinstanti? Incercati sa rezolvati problema. Iar daca dragostea va rasari din nou in inmile voastre, abtineti-va de la sex pana la casatorie. Dupa casatorie, ce mai experimentati? Ce mai ramane de descoperit? Cautati acum sa va descoperiti lipsurile, slabiciunile, defectele de caracter, si sa le remediati. Acestea sunt lucrurile care trebuiesc descoperite inainte de casatorie, si nu sex-ul. Dar voi faceti exact invers.
Cautati ca lucrurile sa fie facute in ordine, si va veti scuti singuri de multe suferinte...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

reghe (acum 13 ani)

as vrea si eu niste raspuncuriii ¿¿ fac in fiecare ziii sex cu iubita mea parca nu ma mai satur, dar cand, trece timpul ma simpt tot mai naspa incepe sa ma doara spatele oare??? e din cauza asta ca fac prea mult sex . sincer vreau sa imi dati niste raspunsurii sunt un baiat de 23 de anii si inca nu stiu daca din cauza sexului imi afecteaza coloana vertebrala VA MULTUMESC ANTICIPAT

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: