Erectie rapida

Disfunctii sexuale masculine
Intrebare postata de angelD cu 13 ani in urma

Bunaziua.Sunt casatorita de doi ani.Singura problema pe care eu si sotul meu o avem este faptul ca el termina foarte repede.Care credeti ca ar fi cauza?Stresul,oboseala sau ce anume?
Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (17)

Ionascu Andreea (acum 13 ani)

Pai daca are erectie noaptea sau dimineata cauza este de natura psihica, deci ar trebui sa consulte un sexolog, psihoterapeut, eventual. Pana una alta sunt cateva tehnici prin care ar putea sa-si amane ejacularea. Sa isi retraga organul sexual din vagin cand simte ca se apropie momentul si sa faca o scurta pauza, iar apoi sa reluati actul sexual. Mai exista o tehnica recomandata in acest sens: sa stranga (destul de tare) capul penisului, glandul sau baza acestuia cand simte ca s-ar apropia momentul... Si sa nu mai fie stresat sau sa se gandeasca la faptul ca s-ar putea intampla inevitabilul...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Erectie rapida sau ejaculare rapida? E o mare diferenta...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nikkoleta (acum 13 ani)

cred ca tu te referi ca ejaculeaja rapid. daca la asta te referi, ce iti pot spune din proria experienta.. este ca la noi se intampla asta atunci cand nu am avut contact de mai mult timp de cat aveam de obicei, sau poate fi atunci cand se simte din anumite motive (pozitia, atmosfera ect..) mai bine. altceva in afara de proria experienta nu am ce sa-ti spun ca nu ma pricep... poate sa incerce sa bea un pahar de vin inainte sa aveti contact , stiu ca si asta merge la probleme de genul asta.... sau sotul meu spune ca atunci cand eu stau deasupra se poate abtine mai mult timp.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

angelD (acum 13 ani)

Corect era ejaculare rapida,aveti dreptate.Va multumesc tare mult pentru sfaturi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Depinde si de pozitia adoptata. Daca este vorba doar de pozitia misionarului, barbatul va ejacula mult mai repede. Acelasi lucru se intampla de multe ori la cea "prin spate". Incearca sa stai tu deasupra, vei vedea ca va tine mult mai mult.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

angelD (acum 13 ani)

Este bine sa auzi si din experienta altor persoane .Chiar imi prinde bine sa stiu si parerea altor persoane care s-au lovit de aceleasi probleme .Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

misu (acum 13 ani)

Pregateste o cana de rachiu din prune,de aia de un sfert,da sa nu fi baut nimic toata ziua,intrati in pat si cand vezi ca o are de nu poti s''o indoi,sa bea toata cana aia de rachiu si sa se apuce de treaba,la mine a mers,o tineam si trei ore deasupra,se''nvartea ca racheta''n jurul lunii.Sa bea rachiul tot de''odata si imediat te sui pe el.Sa nu faceti mai mult de doua-trei ori pe saptamana,ca il faci alcoolic...astept multumiri,dupa rezultate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ion (acum 11 ani)

...si dupa 10 minute se culca amandoi! si el si pwula!
mai misule, am ras de-am crezut ca mor :))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela (acum 13 ani)

nu stiu ce sa mai cred ca si cu sotu meu la fel se intampla mai mult de 2 min nu dureaza o partida de dragoste .eu cred ca nu mai are placere de mn si din cauza asta......Ajutati-ma si pe mn sa ies din dilema asta ,..............Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ion (acum 11 ani)

schimba partenerul ca si el te-o schimbat demult ;)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

catalin (acum 13 ani)

si eu am aceeasi problema ...... o pardita de sex nu dureaza mai mult de 1 min maxim 2 ......... dar intodeauna si tot timpul am avut problema asta . Ce pot face ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

angelD (acum 13 ani)

eu nu inteleg dc barbatii se grabesc asa...pt ca eu cred ca sunt foarte repeziti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mm (acum 12 ani)

ok

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

recomand ERECTA pentru erectie rapida (acum 12 ani)

Ciocolata calda, vinul fiert, cuisoarele, scortisoara sunt afrodisiace naturale dar daca vrei sa ai o seara de neuitat va pot spune ce am incercat eu... Intr-o seara urma sa am o intalnire cu noua mea prietena... ma mai vazusem cu ea de vre-o 3-4 ori dar nu fusese nimic mai mult intre noi pana atunci, doar plimbari prin parc, tinut de mana, pupici sau cate un mic sarut, atingeri pe ici pe colo din neatentie :) dar clipa cea mare in care sa facem sex se lasa asteptata. In seara aceea plutea in aer dorinta de sex si eu eram fericit ca anticipasem intr-un fel faptul ca putea fi seara cea mare si imi luasem cu mine o pastila ERECTA de la un magazin sexshop (Erotica parca...) o pastila pe care mi-o laudase vanzatorul ca ar fi foarte buna si ca ar face minuni. La un moment dat ne-am oprit la un suc iar cand ea a mers la toaleta am luat pastila. La inceput n-am simtit nimic dar dupa 30-40 minute cand m-am dus la toaleta sa fac pipi ce sa vad.. o minunatie de penis intr-o erectie enorma care se holba la mine cu capul in sus. Mai sa fie mi-am zis... asa ceva nu mi s-a mai intamplat in viata mea. In fine in seara aia a venit la mine acasa si am facut sex ca doi nebuni pana aproape de ora 3 noaptea cand am cazut lat de oboseala si ea deja acuza ca o ustura pasarica si ca nu mai poate. Am luat-o in brate si am adormit fericiti. Traiasca pastila Erecta si cine a inventat-o. Recomand.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

angelD (acum 12 ani)

Este o idee,dar nu o solutie sa o folosesti de fiecare data.Banuiesc ca are si efecte adverse.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Costi (acum 11 ani)

Am luat si eu Erecta prima data de la sex shopul Erotica de la Carrefour, si dupa aceia de la PC Farm ca e mai ieftina cu 8 lei. E buna dar nu stiu de ce depinde ca la mine de cateva ori am avut erectie a doua zi si e naspa. Aproape ca nu mai faceam sex daca nu luam aceasta pastila Un lucru e clar nu stiu daca contine urme de droguri dar mie mi-a creat dependenta. Voi incerca altceva ca e plina piata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tensiune arteriana (acum 10 ani)

cu bun respect va rog ajutatima cu problema si specific am 60ani sint hipertensif tensiune mare urmez tratament si de2ani de cind am tensiune am o erectie sp***a si nu mai pui si o ejaculare precoce vreau un tratament

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: