Ejaculare precoce raspuns medic

Disfunctii sexuale masculine
Intrebare postata de cu 14 ani in urma

Stimate domna sau doamna,
Am practicat intens masturbarea timp de 6-7 ani (pana pe la varsta de 19 ani), am renuntat complet de circa 8 luni, iar acum constat, cu durere, ca am devenit practic impotent. De asemenea, am mai constatat ca sufar si de o ejaculare super-precoce, daca pot sa ma exprim asa. Tin sa precizez ca nu mi-am inceput viata sexuala inca si ca aceasta problema ajunge sa ma preocupe din ce in ce mai mult. Imi este teama sa incep o relatie cu o fata pentru ca imi dau seama de intorsatura catastrofala pe care o poate lua lucrurile. Va rog sa ma ajutati!
Cu respect.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Medic de garda MMedic de garda este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

Stimata domn,

Problema dvs. nu poate fi rezolvata decat in urma unei investigatii medicale. Pentru problemele de erectie eficacitatea tratamentului este de 98%. Conteaza foarte mult cauzele care dau tulburarea de erectie. Daca problema dvs. a aparut pe fond psihic dupa 2-3 saptamani de tratament apar erectii normale fara sa fie nevoie de alte medicamente. In acest caz tratamentul este in jur de 70 RON.

Daca exista cauze organice (alte boli cum ar fi diabet, probleme de prostata, hipertensiune, tulburari hormonale etc) tratamentul corect trebuie facut atat pentru erectie cat si pentru cauzele care determina tulburarea erectila.

Deci, numai in urma investigatiilor medicale pot fi stabilite cauzele si tratamentele adecvate.

Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Disfunctii sexuale masculine.

Sexoterapeut Cristian (acum 14 ani)

Problema dv se poate rezolva numai in urma unui consult serios.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marcus4531 (acum 10 ani)

Pastile ejaculare precoce –
http://track.c***a.ro/product/c***a/?uid=2484&sid=643&pid=119&bid=adc***aec

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ILIE (acum 14 ani)

TIUIT IN URECHI

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

unul (acum 9 ani)

se poate rezolva ejacularea precoce prin axerciti ale penisului adica ridicari din penis acele incordari de fapt la inceput cu penisul gol pe parcurs adauga greutati gen prosop, numarul recomandat este de 500 de repetari pe zi metoda testata si functioneza

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: