Durere testicole si sperma apoasa

Disfunctii sexuale masculine
Intrebare postata de marius1982 cu 13 ani in urma

Buna ziua!
Numele meu este Marius si am 28 ani.
Pentru a va face o parare cat mai exacta despre ceea ce mi se intampla o sa va povestesc totul pe larg.
In jurul varstei de 20 de ani,din dorinta de a arata cat mai bine am inceput sa merg la o sala de fitness.Totul bine pana cand dupa aproximativ 3 luni de zile au aparut primele semne,adica o usoara durere in testicole.La inceput ca prima masura am redus exercitiile crezand ca probabil am exagerat putin.Vazand ca durerea incepea sa se accentueze am renuntat de tot la fitness.In loc sa dispara durerea,parca mai rau se agrava in sensul ca devenea din ce in ce mai accentuata mai ales cand ma excitam,simteam ca in loc ca excitatia sa se manifeste printr-o erectie,acasta devenea de fapt o durere greu de suportat in testicole(parca ceva era infundat intre anus si testicole),iar sperma era cateodata pur si simplu apa iar alte dati avea si putina vascozitate iar dupa ejaculare scrotul se strangea de parca testicolele nici nu mai erau acolo.Am inceput in prima faza sa ma autoconsult si am ramas surprins sa vad ca sub testicolul stang aveam ca o vena incolacita si parca toata durerea de acolo venea mai ales cand ma atingeam.Am mers imediat la un medic urolog i-am artat si povestit ce mi se intampla iar raspunsul a fost ca am varicocel stang si ca trebuie operat,dar ca durerea nu are legatura cu acesta.Eu stiind ca pana sa descopar aceasta vena nu avusesem nici o problema am acceptat fara sa stau pe ganduri operatia cu gandul ca aceasta va rezolva totul.M-am operat dar surpriza aceeasi problema in momentul excitatiei parca imi explodau testicolele de durere iar erectia devenea din ce in ce mai sp***a.Am mers din nou la dl.doctor de aceasta data punand accent pe faptul ca excitatia se transforma in durere nu in erectie(trebuie sa mentionez ca inainte de aceasta problema eram o fire foarte sensibila din pct de vedere sexual,adica obtineam o erectie puternica foarte usor dar si ejaculam la fel de usor).Am fost indrumat la un alt doctor urolog specialist in probleme sexuale.Pentru mine deja devenise problema nu faptul ca ma durea ci faptul ca mi se slabise erectia.Acest doctor mi-a spus ca la varsta mea nu poate fi nimic medical ca totul tine de psihic si mia recomandat niste medicamente (nu mai retin numele)anti stres dar... nici un rezultat.Am mers si la alti doctori pentru a cere pareri insa toti erau medici urologi si aceeasi poveste imi faceau o ecografie si spuneau ca din pct de vedere medical nu este nimic.Pana la urma unul dintre doctori vazand ca ma preocupa(cum era si normal)mai mult problema erectiei mi-a recomandat o pastila de viagra pe care la inceput am refuzat-o spunandu-i ca la varsta mea nu am nevoie de medicamente pentru erectie.Apoi mi-a explicat dl doctor ca viagra este un medicament si m-a convins sa o iau.Ei bine surpriza,dupa o singura pastila,senzatia care o aveam de parca ceva este infundat intre anus si testicole disparuse si erectia era la fel tare ca inainte ,cat despre durere din testicole,disparuse in timpul erectiei in schimb a ramas in restul timpului ca o ''''durere de masea care nici nu te doare foarte tare dar nici nu te lasa in pace de tot'''' insa pentru mine faptul ca erectia revenise la normal restul nu a mai contat.Si totul a ramas asa adica mai tot timpul aceasta ,,durere,,(arsura) usoara in testicole,scrotul mai tot timpul strans,sperma cu un aspect apos, dar nu le-am mai dat importanta pentru ca erectia era ok.Intre timp m-am casatorit,iar in urma cu 3 ani sotia a dat nastere unui baiaetel.
Totul bine si frumos pana acum aprox o luna de zile cand mi-a trecut prin cap sa fac putina conditie fizica mai exact abdomene si dintr-o data m-am confruntat cu aceeasi problema ca si in trecut adica in loc de erectie durerea s-a accentuat in testicole iar sperma pur si simplu apa.Ca si atunci primul lucru care m-a speriat a fost erectia asa ca am mers la o farmacie si am luat un medicament natural pentru imbunatatirea erectiei.Mi-am revenit din primele pastile insa incep sa cred ca totul pleaca de la faptul ca sperma mea este foarte,foarte apoasa si se coaguleaza foarte repede(2-3 minute),plus ca ne hotarasem sa facem al 2-lea copil(gand la care am renuntat intre timp)si timp de vreo 4 luni de zile sotia nu a ramas gravida cu toate ca ejaculam in ea (nu a luat niciodata anticonceptionale).
Ce ar trebui sa fac?
Eu cred ca ceva este in neregula cu testicolele(sperma si durerea),deoarece sportul ar trebui sa fie sanatos nu sa dauneze(daca are vreo legatura)
Credeti ca o analiza la sperma ar trebui sa imi dea cateva raspunsuri(singura analiza care am facut-o de mai multe ori a fost ecografia la testicole si prostata si totul mi sa spus ca este ok).Nu sufar de nici o boala si duc o viata normala din toate pct.de vedere.
VA ROG SA MA AJUTATI CU CATEVA SFATURI SUNT DISPUS SA FAC SI ANALIZE SAU CE ESTE NEVOIE
Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (16)

Iuli (acum 13 ani)

Faceti o analiza de secretie si o spermograma. Poate aveti vreo infectie cronica sau ceva si astfel depistati problema. Nu am inteles ce se intampla cu sperma, aceasta trebuie sa fie vascoasa si in decurs de cateva zeci de minute, sa devina apoasa. La dumneavoastra este invers? Trebuie investigat mai in detaliu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marius (acum 13 ani)

Vreau in primul rand sa multumesc pentru raspuns.
In ceea ce priveste sperma,ati inteles bine,cand ejaculez in loc sa fie ceva vascos si albicios(stiu cum arata sperma normala ,inainte sa mi se intample asa era),la mine este pur si simplu incolora si fara vascozitate.Se intampla totusi uneori sa contina pe langa ,,apa,,respectiva si o cantitate mica de lichid putin gelatinos ce seamana cu sperma.Am tinut neaparat sa povestesc mai sus, pas cu pas ceea ce mi se intampla tocmai pentru a se vedea ca aceasta schimbare de vascozitate a spermei precum si durerea in testicole au aparut brusc odata cu un varicocel stang si in timpul unei perioade de practicare a fitnessului.De remarcat este si faptul ca ,,durerea,,este prezenta tot timpul dar cu un caracter mai mult sacaitor,jenant dar se accentueaza la efort fizic(mai exact la o zi doua dupa acesta).Ar putea fi oare ceva legat de vascularizare?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Ar putea insa este ceva f rar la varsta dvs sa apara astfel de probleme... De aceea v-am indrumat catre un examen de secretie, sa nu fie vreo BTS netratata la timp sau ceva asemanator. In plus, spermograma v-ar arata care este situatia si daca ar putea fi ceva hormonal. Daca nu, cautati in continuare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marius1982 (acum 13 ani)

Cu siguranta o sa fac si examen de secretie si spermograma.Trebuiau facute de la inceput dar atunci m-am multumit ca s-a rezolvat ceea ce ma preocupa pe mine.Adevarul este ca nici nu aveam eu de unde sa stiu ce analize trebuie sa fac.Oricum ceea ce ma preocupa cel mai mult este ca in 8 ani am aceleasi simptome ,nici nu s-a agravat dar nici nu mi-am revenit.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 13 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marius (acum 13 ani)

Multumesc frumos pentru raspunsuri.O sa iau in calcul atat examenul de secretie si spermograma cat si vizita la un medic homeopat(locuiesc aproape de Bucuresti asa ca o sa incerc sa iau legatura chiar cu unul din medicii recomandati).
O sa revin ....sper cu vesti bune.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marius (acum 13 ani)

Ei bine ,am fost la un medic urolog si mi-a dat sa fac urmatorul set de analize:sumar de urina,spermocultura,Ac Anti-Ch trachomatis IgA, Ac Anti-Ch trachomatis IgG, Ag Ch.trachomatis, Ag Mycoplasma+Ureeaplasma.O parte din analize au iesit si parca nu mai am rabdare pana merg iar la medic ,sunt curios daca este ceva ingrijorator.Va rog daca este cineva care se pricepe si imi poate da un raspuns,rezultatele sunt urmatoarele:
sumar de urina: GLU ABSENTA
PRO 0.1 g/L
BIL ABSENTA
URO NORMAL
PH 6.0
BLD ABSENTE
KET ABSENTI
NIT ABSENTI
LEU ABSENTE
Densitate 1.027
Sediment urinar: ABSENTE LEUCOCITE, ABSENTA FLORA BACTERIANA Glucoza:

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marius (acum 13 ani)

continuarea analizelor sumarului de urina
Glucoza:

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marius (acum 13 ani)

Glucoza:

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cezar (acum 11 ani)

marius si eu am avut aceeasi problema , uite nr de telefon al unui doctor care te poate ajuta 0722 217 391

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristi (acum 11 ani)

si eu am aceiasi problema te rog ajutama

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristi (acum 11 ani)

te rog ajutama am si eu aceiasi problema am fost la multi doctori dar fara rezultat te rog dami un bip pe numarul meu 0728975451 MULTUMESC

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iulian (acum 10 ani)

Ce e de facut pana la urma? Doctorii zic toti acelasi lucru, si anume ca nu e nimic, dar cum se rezolva durerea sacaitoare? Pe mine ma streseaza aceasta durere de ceva timp, dar numai la testicolul drept. De ce? Chiar nu stie nimeni? In plus, de vreo luna, am observat particole solidificate in sperma, ca si cum ar fi cheaguri mici de sperma, nu se intampa tot timpul. Un raspuns va rog!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihai (acum 10 ani)

?fsy

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristian (acum 10 ani)

si eu am aceeasi problema si am fost la medicul urulog si mi-a zis ca e din cauza ca am hernie si din cauza greutatilor pe care le-am ridicat
si ca aceasta problema o sa dispare doar pentru catva timp dar o sa apara din nou o sa traiesti cu ea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Rares (acum 10 ani)

Exact aceeasi problema doar ca la ejaculare, o ciudata durere se manifesta la nivelul buricului, sub forma unor intepaturi iar semenul "recoltat"este mai tare, sub forma mucusului nazal semi-intarit. Sfaturi, sugestii ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: