Care sa fie cauza? raspuns medic

Disfunctii sexuale masculine
Intrebare postata de un.mihai cu 12 ani in urma

Buna ziua, am 20 de ani si am probleme cu erectia.Pana sa ejaculez este foarte strong si dupa ce ejaculez incepe sa se inmoaie uneori sa dispara aproape de tot.Mentionez ca ejaculez si destul de repede excitatia fiind la inceput f puternica...apoi chinuindu-ma sa mai am o a 2 a ejaculare.Fac sport de performanta, nu fumez, dieta este destul de echilibrata insa stresul exista.sunt un tip foarte meticulos care isi pune foarte multe intrebari....si ma simt destul de nesigur pe mine in aceasta problema.Deci care sa fie cauza?Un raspuns din partea dumneavoastra m-ar ajuta foarte mult.Multumesc anticipat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

O femeie (acum 12 ani)

Problema este varsta , lipsa de experienta, lipsa increderii, nesiguranta. Trebuie rabdare si intelegere si din partea partenerei. Nu dispera, timpul rezolva..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

un.mihai (acum 12 ani)

nu stiu daca este varsta.am perioada cand nu am probleme...dar acum am o nouo prietena si imi place atat de mult de ea incat imi este teama sa nu gafez si exact asta m-i se intampla.Lipsa de experienta iar nu pot spune ca am!multumesc pentru raspuns.Astept si altele!:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cristian Irina MDr. Cristian Irina este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Ejaculare precoce este incapacitatea de a controla ejacularea pentru un timp suficient de lung, ce influenteaza durata normala a unui act sexual. Cauzele probabile sunt: anxietatea, alti factori psihologici, sau un prag de sensibilitate scazut. Ejacularea precoce este foarte rar cauzata de o afectare organica ( inflamatia prostatei sau o tulburare a sistemului nervos).
Se poate apela la consultul unui psihosexolog; un tratment medicamentos include un inhibitor selectiv al recaptarii serotoninei ( cum ar fi fluoxetina, paroxetina, sertralina) la indicatia medicului.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Disfunctii sexuale masculine.

un.mihai (acum 12 ani)

Buna ziua.Am inteles perfect partea cu ejacularea precoce.Ce ma preocupa pe mine este partea cu erectia.Sincer imi este jena sa merg la doctor....nu inteleg dc dar imi este.Ce ma sfatuiti sa fac?As putea sa incerc si proherb...observ ca nu au efecte secundare.acum nu stiu cat de adevarat este.Multumesc pentru raspuns...imi sunteti chiar de ajutor!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: