Am erectie foarte greu

Disfunctii sexuale masculine
Intrebare postata de BlackAngel cu 13 ani in urma

Buna,am 18 ani si cam de o luna mi se intampla sa am erectie foarte greu....mie foarte greu sa intru in erectie si nu mai stiu ce sa fac.....desi stau dezbracat laga prietena mea si ne mangaiem si ne pipaim erectia imi intarzie foarte mult si nu mai stiu ce sa fac. Astept niste raspunsuri si niste sfaturi de la oricine, ms mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

logos70 (acum 13 ani)

Acum o luna de zile nu exista aceasta problema? Ai folosit anumite substante pentru potenta, virilitate, fara sa cunosti indeaproape produsul sau nu? Daca nu, e posibila o blocare la nivel psihologic, cel mai adesea din cauza fricii de a "nu fi la inaltimea asteptarilor", dar pot fi si alte cauze., poate preludiul nu este suficient, sau amindoi sunteti stangaci (desi ma indoiesc )..Trebuiesc cunoscute circumstantele care au dus la aceasta situatie, e mai greu de dat un raspuns daca nu cunosti toate datele problemei, dar poate incerci sa ne lamuresti mai bine, sa ne spui mai multe despre starea prin care treci.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

BlackAngel (acum 13 ani)

faza sta asa:cuntem impreuna de 1 an jumate iar perietena mea e virgina. de un an jumate nu am mai facu sex dar in urma cu o luna am hotarat sa o facem dar nu reusesc sa am o erectie deloc. inainte de a imi incepe relatia cu dansa nu aveam probleme pe plan sexual ci eram chiar foarte multumit de performanta mea care era una faorte buna. dar acum sunt dea dreptul disperat si nu stiu la cine sa mai apelez

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Nu ai erectie tocmai pt ca ti-e teama ca nu o sa ai. Tocmai pt ca esti disperat. Daca nu ai mai fi disperat, totul ar reintra in normal. Ce ai tu se numeste anxietate de performanta. Poti cauta pe net. Solutiile sunt 2: fie incerci sa nu te mai gandesti, sa treci singur peste (de fapt, cu ajutorul prietenei care trebuie sa stie sa te ajute sa obtii erectia; faptul ca e virgina nu are nici o importanta in aceasta ecuatie) fie apelezi la un psiholog.
Incearca sa te relaxezi si sa iti dai seama ca la varsta ta fizic SIGUR nu ai nimic, mai ales ca pana acum totul a fost ok, ai erectii matinale etc. Toate problemele vin din cap si tot de acolo vin si rezolvarile :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Barbu (acum 13 ani)

Daca tu ai 18 ani, mai mult ca sigur prietena ta este mai mica decat tine. Poate ai retineri pentru ca, fiind minora, ai putea avea probleme. Cu familia ei, cu legea, cu legile morale, poate ai constiinta, poate ai de invatat...Ai o viata inainte sa faci sex. Deocamdata ai putea sa te plimbi de mana, sa povestiti cate in luna si-n stele, sa va cunoasteti,... De ce sariti etapele? Asta ti se intampla: fleosc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vampiru (acum 13 ani)

baiatule daca nu mere nicicum.......gandeste-te la daniela crudu in timp ce intretii relatia sexuala k prietena ta...si o sa termini rapid

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Chelu (acum 13 ani)

e imposibil sa fie de la anxietate de performanta,te masturbezi frecvent ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: