Ajutor

Disfunctii sexuale masculine
Intrebare postata de cosmy8805 cu 9 ani in urma

Buna ziua ....trec printr o despartire ...si de ceva timp am ibservat ca nu mi se mai scoala ca si inainte...ceva erectie dimineatza dar nu multumitoare...iar peste zi deloc....am avut o viata sexuala normala fara remarci negative din partea partenerelor....de ceva timp mi a intrat in gand frica ca daca sunt cu o fata nu o sa am erectie si o sa ma fac de rusine ... sau posibil sa fie din cauza ca am cam exagerat cu masturbatul ?....va rog ajutati ma cu un sfat pt k sunt disperat :..... va multumesc anticipat....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

FreeStyle11 (acum 9 ani)

Masturbarea nu afecteaza erectia PERMANENT, ci numai cand e facuta in exces, dar si atunci poti avea erectie, evident mai sp***a, dar care isi revina odata cu incetarea sau rarirea masturbarii.Ce ai tu e cel mai probabil datorat acelei frci pe care o ai si cred ca si datorita despartirii prin care treci, care te afecteaza psihic mult.Nu exista tratament pt asta inafara de a nu-ti mai fie teama, si de a avea incredere in capacitatile tale sexuale, asta ajuta foarte mult la performanta pe langa altele.Deci cu masturbatul eu zic sa il practici strict cand nu ai cu cine sa ai o relatie sexuala, dar asta nu inseamna ca daca nu ai cu cine sa nu cauti, te duci iti cauti prietena, dar masturbarea sa fie pe locul 2, ca acum orice om se masturbeaza, mai ales cand nu are partenera/a, chiar si la 90 de ani, daca mai poate bineinteles.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: