Scurgeri maronii in sarcina raspuns medic

Disfunctii sexuale feminine
Intrebare postata de Andrada587493 cu 12 ani in urma

Buna ziua, am si eu o nelamurire.
Acum aprox 10 luni am pierdut o sarcina la 7 sapt jumate, sarcina oprita in evolutie. La 5 saptamani a aparut o scurgere maronie, nu foarte puternica, mai mult la pranz aparea acea scurgere, am facut tratament cu ovule de mentinere a sarcinii, arefam, scurgerea s-a oprit dar la7 saptamani a aparut iara, la opt am aflat ca sarcina este oprita in evolutie.
Problema este ca am ramas insarcinata din nou, am 4 saptamani, si acuma cand trebuia sa imi vina menstruatia mi-a aparut acea scurgere maronie, care este fie foarte putin dimineata cand merg la baie, fie dupamasa, dupa ce fac mai multa miscare.
intrebarea mea este care e cauza acestei scurgeri, care este problema mea, nu vreau sa mai trec prin acele clipe groaznice ca si data trecuta. Astept un raspuns is va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Iuli (acum 12 ani)

Ce asteptati ca sa mergeti la ginecologul dvs?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Cristian Irina MDr. Cristian Irina este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Va recomand un consult la medicul specialist ginecolog , pentru a efectua o citologie cito-vaginala si un examen babes papanicolau.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Disfunctii sexuale feminine.

lenutzik (acum 12 ani)

buna ziua! am si eu o problema la care sper ca voi gasi raspunsul......acum 5 zile mi s-a confirmat ca sunt insarcinata in urma efectuarii unui test. am toate simptomele unei sarcini dar pe langa astea, de vreo 10-12 zile am niste scurgeri maronii care nu sunt abundente iar azi pe langa scurgeri si niste "firisoare" de sange, care cred ca sunt din cauza ca mi-a fost frig si acum vreo 3 saptamani am fost racita cam serios dar nu am luat pastile. mi-am facut programare la doctor imediat ce am aflar rezultatul testului dar abia azi am programare. sper sa fie bine pentru ca tot ce am citit de pe net m-a cam speriat .va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Silvia (acum 9 ani)

Buna ziua.Am avut ultima menstra pe data de 1 Decembrie.In luna Ianuarie n-am mai avut menstra si am decis sa fac un test de sarcina care a iesit pozitiv.Am mers imediat pe 2 Februarie unde la ecografie s-a constatat:sac gestational 3,2 cm sau mm,v.v de 0,87,buton embrionar cu Doppler negativ de 0,39 si varsta sarcinii 7 saptaman si 5 zile cu semnul intrebariii.Pe data de 16 Februarie:vv de 5,1 si buton embrionar de 2,6 cu Doppler - cu varsta sarcinii de 5-6 saptamani.. Pe data de 23 Februarie mi-a scris CRL:0,98,cu Doppler -.La beta HCG s-a constatat in data de 23 Februarie 49314. Acum as avea dupa calculele mele 9 saptamani si astazi am efectuat o noua beta hcg ls care am 5214.Faza e ca de pe 10 Martie seara am niste pete maronii ca o crema si nu inteleg de ce gasesc asta.Daca ma sterg normal nu e nimic..dar daca apas putin pe gaura se imprima pe hartie tot ceva maro.Dureri de burta nu am..Si azi am observat si putin sange la fel cand ma sterg ca pe tampon n-am nimic..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11573575530 (acum 4 ani)

Buna seara!! Sunt insarcinata in 6 saptamanii.am fost la doctor am facut analize si un papanicolau.mi au iesit foarte bune rezultatele.
Doamna doctor mi a recomandat sa iau acid folic si natalvit si un no-spa la nevoie daca cumva ma doare burtica.urmatorul control e la doua saptamani.
De doua zile imi curge o secretie maronie solida.
Ce se intampla?? Sa ma duc la ea?e vreo problema?Dureri nu am...doar din cand in cand usoare crampe.Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11643998904 (acum 2 ani)

Sincer nu ştiu ce se întâmplă şi eu am aceeasi problema. Sunt însărcinată în 5saptamani si tot asa am scurgere maro şi nu pot intelege ce se întâmplă. Am mai pierdut vreo doua sarcini si nu as vrea sa mai trec prin asta. Imi doresc mult acest copil.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dedu (acum un an)

Cum sunteti ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: