Lipsa apetitului sexual

Disfunctii sexuale feminine
Intrebare postata de emili136900 cu 11 ani in urma

Am si eu o problema cu privire la viata sexuala. Am 25 de ani, o relatie de 7 ani si de vreo 2 ani nu mai am apetit sexual. Am tot avut probleme cu menstruatia nu venea regulat tot la 2 luni imi venea si incepusem sa am si dureri foarte mari si prin urnare am mers la ginecolog. Am facut un consult o ecografie si o serie de analize am avut un chist mic dar analizele au fost ok asa ca mi-a prescris ceva medicamente timp de 7 zile si anticonceptionale novinette timp de 6 luni. Dupa 6 luni am mers din nou la control chistul disparuse si am intrebat daca pot sa iau in continuare anticonceptionalele. Medicul mi-a spus ca da si am continuat sa le iau timp de un an, dupa un an am zis ca fac o pauza pentru ca tot auzisem ca nu e bine sa le iei non stop si ca trebuie facuta o pauza. Asa ca am facut o pauza dar problema era ca eu deja incepusem sa nu simt asa mult nevoia sa fac sex si de un an un an jumate nu mai simt nevoia aproape deloc...De cand am incetat sa le mai iau de atunci nu mai am apetit sexual deloc ! As face orice altceva numai sex nu...Si din cauza acestei probleme relatia mea este pe cale sa se destrame. Am vorbit cu iubitul meu despre aceasta problema si mi-a spus sa fac ceva so rezolv pentru ca el asa nu mai poate sa stea. Inainte aveam o viata sexuala normala apetit sexual, faceam sex aproape zilnic...Acuma problema sta in felul urmator pe langa toate aceste lucruri acuma mai sunt si soferita de camion lucrez impreuna cu el pe acelasi tir... suntem non stop impreuna de doi ani, viata pe camion pentru o femeie nu e chiar usoara la baie suntem nevoiti sa mergem in peco-uri cand faceam dragoste ne stergeam cu servetele umede pentru ca nu aveam posibilitatea sa mergem sa ne spalamsi chestiile astea pe mine ma deranjeaza. Fiind non stop impreuna ne si certam mai mult... Asa ca sunt disperata am nevoie de ajutor, de un sfat, daca am o problema si trebuie sa merg la medic sa stiu la ce medic sa ma duc? Si specific ca dupa o perioada de pauza de anticonceptionale de aproape un an am inceput sa le iau din nou si tot nimic nici o schimbare nici un apetit sexual. Va rog sa ma ajutati. Astept un raspuns. Multumesc frumos.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (14)

Nu are iportanta (acum 11 ani)

Daca asa stau lucrurile inseamna ca iubitul tau este un mitocan si este pacat ca te-ai daruit unui asemenea barbat. Sunt convis ca esti femeie deosebita. Daca era fair play puteati rezolva aceasta problema impreuna. Cum adica nu mai poate sa stea? Pentru el sexul este telul suprem? Chiar nu poate sa fie alaturi de o femeie in momente dificile. Stai linistita. Nu poate fi vorba de ceva grav la varsta ta. Timpul le va rezolva petoate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alexa (acum 11 ani)

Am fost o perioada in situatia ta... Ce am facut eu? ...
1. Am lasat anticonceptionalele
2.am luat un alt job care imi acorda nu bani dar viata sociala
3. Sar coarda 15 min pe zi
4. Si fac lucruri care imi pun un zambet pe fata
Parerea mea despre relatia ta e ca ai nevoie sa fi tu pt tine. Si sotul meu e pe camion, si eu am mers cu el pana
Cand am ajuns sa nu ne mai suportam.. dupa ce acum fac ce simt suntem in cea mai buna relatie.
Deci sfatul meu este sa stii ce vrei in plan social material si sexul o sa vina de la Siné...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alexa (acum 11 ani)

cred ca nu mai exista atractie fizica si iubire intre voi,cel mai bine ar fi sal lasi si vei gasi armonia..in acest fel nu esti nevoita sa suporti un barbat numai pt placerea lui iar tu sa te simti folosita si delok pretuita..am impresia ca el nu este pers potrivita pt tine pt k nu intelege sensibilitatea ta nu are grija al intereseaza doar placerea personala e egoist

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cineva (acum 11 ani)

Incerc sa te ajut si eu cu un sfat. In primul rand sa stii ca anticonceptionalele reduc libidoul. Daca te uiti pe prospect ai sa vezi ca face parte din efectele adverse frecvente. Si chiar daca ai facut o pauza si nu ti-ai revenit, e posibil ca sistemul tau hormonal sa nu se fi echilibrat. Dar, pe de alta parte e posibil pur si simplu sa nu mai existe atractie fizica pentru partenerul tau. Daca te uiti la scene de sex din filme simti excitare? Daca simti excitare in rest e f posibil sa nu mai existe atractie pentru partenerul tau. Daca nu, este f posibil sa nu mai ai libidou din cauza unei dereglari hormonale.
Pe de alta parte..eu zic ca ar trebui sa privesti si altfel problema. In sensul ca totusi ar trebui sa iti intelegi si partenerul. Da, sunt de acord, ar trebui sa fie alaturi de tine, sa te inteleaga, sa discutati despre ce se intampla. Dar gandeste-te un pic..daca el nu ar mai avea chef de sex deloc cu tine....tu ce ai simti? Sunt sigura ca nu te-ai mai simti dorita, iubita, sentimente care oricat de mult ai incerca sa fii ok fata de el si sa il intelegi, mai devreme sau mai tarziu tot ar aparea frustrari si certuri. Si barbatilor le place sa se simta doriti si iubiti, sa stii. In plus sunteti de atata timp impreuna...Daca intr-adevar era mitocan asa cum spune cineva de mai sus, nu cred ca mai stateai tu 7 ani cu el.
Si mai cred ca v-ar ajuta relatia f mult, daca nu ati mai petrece non stop impreuna. Incearca sa te ocupi cu altceva, conteaza f mult acest aspect, sa simtiti dor unul fata de altul. Si apoi vezi daca lipsa libidoului are legatura cu atractia fata de partenerul tau. Si nu in ultimul rand incearca sa te pui si in locul lui.
Mult succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pop Aurica (acum 11 ani)

Iti recomand cea mai noua tehnologie pentru energia sexuala. Este vorba de produsele companiei americane CieAura. Nu sunt medicamente, nu creaza dependenta, nu induc nimic in corp,nu au reactii adverse sau contraindicatii. Regleaza apetitul sexual, iar pentru femei ajuta si la starile premenstruale, fibroame sau alte probleme de natura genitala. Sunt sub form de holograme, si se aplica la o palma sub ombilic. Pentru femei produsul se numeste "ENHANCE FOR HIM", iar pentru barbati "ENHANCE FOR HER" Puteti sa le comandati singura online intrand pe: www.auricapopsm.cieaura.com. Pentru detalii ma puteti contacta si pe: [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FBI (acum 11 ani)

Esti cumva din Jibou?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

emili136900 (acum 11 ani)

cred ca nu are importanta....si oricum se discuta despre cu totul alt subiect decat cu privire cine si de unde ii !!! Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FBI (acum 11 ani)

Bine, atunci uite sfatul meu pentru problema ta: lasa-l, ca oricum nu te atragea nici inainte, doar de aceea l-ai parasit pentru altul. Stii tu pentru cine. Toata lumea stie. Poate ca nu ai reusit sa ti-l scoti din cap pe respectivul, de aceea ti se dau toate peste cap acum. Trebuie sa recunosti totusi ca exista o diferenta de clasa intre ei, nu?
Si te rog sa ma ierti pentru intrebarea dinainte... total deplasata!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

emili136900 (acum 11 ani)

Nu stiu cine esti dar tu ai impresia ca ma cunosti! Nu am idee despre ce vorbesti si iti zic ca esti din nou pe langa subiect, ba mai rau cu subiecte deplasate...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FBI (acum 11 ani)

Daca as fi pe langa subiect nu te-ai mai obosi sa te scoti. In afara de mine, oricum nimeni nu intelege ce vb noi aici... ;-) deci.. relax and have fun!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

emili136900 (acum 11 ani)

:)))))) atunci tin sa te anunt ca te contrazici singur(a).... :))))))) in comentariul de mai sus ai scris: " toata lumea stie" si.... acuma zici ca in afara de tine nimeni nu intelege.... oricum nu are importanta dar stiu ca imi pierd timpul cu tine si prostiile tale si sa stii ca nu o sa ma mai obosesc sa iti citesc p***aile si sa stii sunt chiar foarte relax.... :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FBI (acum 11 ani)

Hopa, nu sari calul! Mai sus ma refeream la faptul ca toata lumea de la tine din oras stie. Aici ma refeream la lumea de pe forum. Si nu te face ca nu intelegi! Dar nu conteaza, n-am eu nici o treaba, iti doresc sa-ti rezolvi problema :-)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vezi toate raspunsurile
mihaela (acum 11 ani)

Ceea ce relatez , intr-adevar ai blocaje energetice si din cauza anticonceptionalelor au intervenit dereglari hormonale, pe care le poti rezolva cu "Tampoane si ovule" pe baza de plante . ma poti contacta la tel 0740 469 668 pt mai multe detalii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dana (acum 9 ani)

Acum nu mai e chiar atat de greu sa iti recapeti pofta de sex si sa cresti libidoul. Exista tot felul de produse care pot ajuta la acest lucru. Unul dintre ele e si Femmax. Eu cu produsul asta am reusit sa-mi reaprind relatia, dar mai sunt cu siguranta si alte produse poate si mai eficiente decat asta.
Cred ca si cu alimentatia potrivita si lipsa stresului pot sa fie de un real folos.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: