Vreau sa slabesc

Diete
Intrebare postata de george878 cu 13 ani in urma

As dori si eu sa slabesc. imi puteti da cateva sfaturi utile? ma obisnuit sa mananc foarte mult seara, iar in cursu zile nu prea. sunt zile in care nu mananc nimik pana seara cand vin de la munca. ce as putea sa mananc seara? va multumesc mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

mikmok (acum 13 ani)

Consuma mai multe fructe si legume si incearca sa nu mai mananci seara dupa ora 18.00. Incearca sa faci sport pentru a slabi sigur si rapid.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Bacu Crina (acum 13 ani)

Incearca sa-ti ocupi seara cu activitati fizice sau alte activitati si daca totusi nu poti manca in timpul zilei (desi ar trebui sa-ti schimbi acest obicei pentru ca nu este deloc sanatos), consuma seara cat mai multe lichide (sucuri neindulcite), fructe si legume. Neaparat trebuie sa faci si sport (indiferent de tipul miscarii). Ia-ti un sandvich si un fruct la serviciu si gaseste-ti timp sa le mananci, conteaza foarte mult.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Eu (acum 13 ani)

Aceeasi problema o am si eu si iau proportii pe zi ce trece tot mai mult. O problema in plus ar fi aceea ca simt nevoia sa mananc de fiecare data cand ceva ma intristeaza; simt ca intru intr-o depresie, imi pun un film si rontai tot felul de p***ai pana la finalul filmului, timp in care uit de ceea ce ma copleseste si ma cred mai fericita-FALS, pentru ca dupa intervin si remuscarile ca iar am mancat, plus starea p***a fizica pe care mi-o creaza stomacul prea plin. Exista solutii pentru cercul vicios in care am intrat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

oana stan (acum 13 ani)

o dieta pe care am incercat o si eu si iti pot spune ca e cu adevarat sigura este: la micul dejun poti concuma tot ce vrei orice, pranzul un fel de mancare dar fara paine si alimente grase, iar de la ora 15 00 sa nu mai mananci nimic. E destul de greu la inceput, dar o sa te obisnuiesti si o sa slabesti cu siguranta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

florin din madrid (acum 13 ani)

am inceput sa ma ingras acum 10 ani cind am ajuns in spania. aveam 91 de kg. iar acum am 110. nu stiu ce sa mai fac. nu maninc mult dar maninc ce-mi place. am inceput cura cu zeama de lamiie,si sper sa dea rezultate.va rog sa-mi trimiteti o dieta pt a slabi. nu sint gras dar cresc in burta. ce sa fac.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Andreea_s (acum 13 ani)

Pentru Eu, fii precauta, e alarmant cand incepi sa mananci din emotii, senzatia de relaxare ti-o da de fapt rontaitul. Daca tot iti place sa rontai, rontaie cat privesti film mere (nu dulci, cin din soiul celor mai acide si verzi) sau salata de varza in care pui ce legume vrei, mai putin suculente. Apoi micsoreaza perioada in care mananci. Daca stai cate o ora, micsoreaza la jum de ora s.a.m.d. Cu cat procesul de a manca e de durata mai lunga, se elimina mai multa saliva si organismul are un reflex de a elimina saliva, ceea ce te face sa vrei sa mananci mai des.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

florin din madrid (acum 13 ani)

buna dimineata:-- am inceput cura de slaire cu lamiie si pot spune ca e foarte rentabila. in 5 zile am dat jos 3,5 kg ,dar trebuie sa ai multa vointa. acum ma duc la fruterie sa cumpar varza ,rosii,e.t.c. pt. a incepe cura cu ciorba de varza. daca ai vointa se poate. de cite ori mi se face foame beau o lamiie si ma calmez. ma uit in congelator si vad carne de : pui-- vita--miel--pasta mici--tocata--- de toate . imi vine sa le maninc asa congelate dar nu se poate. nu degongelez nimic pt. a nu le proba. nevasta-mea e supla si are nevoie de mincare dar eu nu ii gatesc nimic. apropo eu gatesc de 16 ani de casatorie,sint bucatar.aici in madrid e foarte greu pt. ca iti permiti de toate. de exemplu:--- cit cistigi pe zi iti poti cumpara 30 de kg de ciuleta de porc sau 22 kg. de muschi de vita. asa ca imaginati-va cum sa nu ne batem joc de porc,care e minciuna pe linga noi. va doresc succes si astept raspuns de la cititori. poate intr-o zi ne vedem in madrid. succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

voichita (acum 13 ani)

uitate la reteta lui nicoleta luciu ,ea zice ca in 2 luni a slabit 35 de kg ,ii reteta pe internet daca te intereseaza

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gabriela (acum 13 ani)

In general nu exista o dieta anume care sa te "slabeasca" brusc ci este vorba despre un stil de viata. Dar daca totusi doriti sa tineti dieta aveti grija si de stomacul vostru care datorita schimbarii in alimentatie ar putea avea de suferit. Luati Biotics pentru a evita neplaceri precum constipatia, durerile abdominale, balonare, diaree ce mai apar la unele diete.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: