Vreau sa slabesc

Diete
Intrebare postata de tanase7135716 cu 15 ani in urma

Buna!am 27 ani si am o fetita de 2 ani si 7 luni.in timpul sarcinii am pus 32kg si am ajuns la 102,am dat jos doar 12 si iar am mai pus vreo 5,mi-e frica sa iau pastile de slabit,am luat ceai verde anti-adipos,beau de vreo sapt.,stiti cumva daca da rezultate?pan acum nu am slabit deloc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Pompiliu2 (acum 15 ani)

Buna,m.elena sfatul meu este sa faci mai mult efort.Fa-ti timp si mergi la sala sau la bazin asa va fi cel mai sanatos sa slabesti.Numai bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carmen658 (acum 15 ani)

Buna,
Si eu folosesc acest ceai de ceva vreme si am vazut ca da rezultate bune. Acum nu stiu cum il bei tu (adica pe la ce ore), pt ca si asta conteaza. Dar daca vrei sa slabesti trebuie sa faci si miscare, sa mergi pe jos si sa nu mananci dupa ora 18.00. Mai poti incerca sa mergi la un medic nutritionist. Succes si sa ne mai scrii

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florin309132661 (acum 15 ani)

Buna,
Incearca sa mananci un singur tip de aliment in fiecare zi a saptamanii.
In cazul aceastei metode de regim disociat, echilibrul alimentar se realizeaza in cele 7 zile ale saptamanii.
Exemplu:
Luni - peste
Marti - legume
Miercuri - lactate
Joi - fructe
Vineri - oua
Sambata - carne
Succes cu aceasta dieta si sa-mi spui daca a dat rezultate. A, si sa nu uit, caiul verde antiadipos este intradevar bun. Asa cum a scris si Misi, e important cand il bei si cat de concentrat il faci. Dar sa stii ca vei depinde de el.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 15 ani)

Buna Elena,

Si eu, ca toate femeile, sunt preocupata de slabit; eu as vrea sa dau jos cam 5 kg, ce-i drept;
Iti recomanda sa nu te lasi prada dietelor drastice, pt ca in cele din urma vei acumula si mai multe kilograme;
Ideal ar fi sa-ti stabilesti un plan alimentar (care sa includa tot ce are nevoie organismul) si sa-l asociezi cu sport (atat cat iti permite timpul) si mai ales masaj cu creme pentru slabit (chiar fac minuni) - dar, important!: nu folosi cremele doar pentru a le intinde pe piele; de fapt masajul sustinut este tot secretul.

iti recomand o carte, in care am gasit multe adevaruri despre slabit, precum si retete (care pot fi facute si de noi romanii, fara probleme - majoritatea cartilor cu retete de slabit au niste ingrediente de nu stii bine cum se pronunta):
//sfatulmedicului.ro/librarie/carti/Alimente_care_ard_grasimi__Slabiti_mancand_in_14_zile_9.html

Numai bine!

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tanase7135716 (acum 15 ani)

mersi mult pt raspuns ,dar care sunt orele la care e bine sa beau ceaiul?eu il beau seara.si oricum seara nu mai mananc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

silvia153 (acum 14 ani)

Buna,
Sa-ti traiasca minunea! Si eu am un baietel de 2 ani si 3 luni.
Trebuie sa ai mare grija cu pilulele de slabit, sper sa nu te hotarasti la acestea!
Eu cunosc o prietena a unei rude care a decedat la varsta de 28 de ani din cauza acestor pilule de slabit. A slabit mult prea repede si inima a cedat, desi nu era cardiaca si avea inainte o stare perfecta!
Daca pot sa te ajut cu o recomandare de tratament pt slabit, dar lenta, nu agresiva si nu cu pilule de slabit, ci cu suplimente care regleaza metabolismul imi poti scrie la [email protected]
Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: