Vreau sa slabesc

Diete
Intrebare postata de PAULA3135032 cu 15 ani in urma

Buna tuturor!am inaltimea de 1,66 ;80 kg;39 ani.Am inceput de acum o luna un regim alimentar destul de strict in comparatie cu stilul meu de a manca de pana atunci ;timp de doua saptamani nu s-a cunoscut niciun progres;am auzit de capsula de slabit de la ARPFARM si am zis, hai sa o incerc si eu pt ca am cateva cunostinte care au folosit-o si intradevar au dat rezultate fara sa aiba reactii adverse de la ele .Eu insa dupa a2a capsula a inceput sa ma doara capul,asta a fost vreo 2 zile m-i s-a uscat gatul si parca aveam un nod in gat senzatie care nu ma mai lasa nici azi ;desi dupa 11 pastile am renuntat la ele ;in acest timp de 11 zile am slabit 3,5kg am pornit de la greutatea de 83,5kg ; de o saptamana nu am mai pus nimic la loc specific ca mai fac si exercitii la aparate ,mananc fructe proaspete,am renuntat la painea alba si la dulciuri dar am stopat la aceasi greutate .CE as mai putea face in sensul acesta pt ca ar trebui sa mai dau jos macar inca vreo 10kg .Mai este cineva intre voi care ati folosit asa ceva ?parca de atunci ma cam inteapa cateodata si la inima si la ficat ;nustiu ce sa zic pentru ca eu nu am stiut sa am probleme cu inima sau cu ficatul doar crize de fiere mai faceam bineinteles din cauza alimentatiei necorespunzatoare.VA MULTUMESC MULT.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

carmen658 (acum 15 ani)

Buna Lily,
Cunosc pe cineva care a fost la un medic nutritionist si a slabit exact cat si-a propus. De aceste medicamente nu am auzit nimic bine. Ar fi bine sa te opresti, sa nu le mai iei. Tot ce trebuie sa faci este sa ai o dieta disociata.
Doua tipuri de dieta disociata.
Prima metoda are ca obiectiv aparitia rapida a senzatiei de satietate prin consumarea exclusiva a unui singur tip de aliment in fiecare zi a saptamanii.
Exemplu:
Luni - peste
Marti - legume
Miercuri - lactate
Joi - fructe
Vineri - oua
Sambata - carne
Iar daca mai faci si sport este si mai bine. Multa sanatate si succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MARIA156135441 (acum 15 ani)

Nu te supara, mai lasa p***aile astea cu diete asociate/disociate ca sunt niste p***ai, faci oamenii sa se imbolnaveasca. NU EXISTA ALIMENT CARE, CONSUMAT EXCLUSIV, SA ASIGURE CORPULUI TOT CE ARE NEVOIE!!! Trebuie mancat din toate cate putin, orice, dar cu masura!Trebuie mancat 3 mese pe zi, 1-2 gustari, obligatoriu ciorba/supa, eliminate grasimile la max 20%, carne, dar si dulciuri!!! Si trebuie facut si ceva sport, daca nu, plimbari cat mai lungi la pas sustinut!!! NU trebuie sarit peste micul dejun!!! ASTA e cheia succesului!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: