Vreau sa ma ingras

Diete
Intrebare postata de cucu-lariy cu 13 ani in urma

Am 20 de ani 1.68 si 50 kg, vreau foarte foarte mult sa ma ingras, mananc bine am facut analize si sunt sanatoasa dar totusi nu reusesc sa ma ingras, ce sa fac?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (20)

kasho1 (acum 13 ani)

Manaca obligatoriu si dimineata si eventual fa o cura de B-uri sau multivitamine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena P (acum 13 ani)

Verificati asimetria corpului,si prin anumite tehnici complementare se reface aliniamentul corpului,regland metabolismul.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

tzymiganu (acum 13 ani)

proteine frate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lili (acum 13 ani)

daca fumezi,n-o mai fa.te vei ingrasa sigur.si mananca dimineata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

piciu (acum 13 ani)

mult sex seara apoi o masa buna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vasi (acum 13 ani)

mananca bine seara intre orele 20 23 bea si o bere si o sa te faci cat un munte

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lora (acum 13 ani)

cred ca ai deja prea multe kg!!!!eu am 1 70 si 49 de kg si nu vreau sa ma ingras:))))))))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anka28 (acum 10 ani)

si eu am 1,70si 48kg si vreau sa ma ingras toti ma fac ca sunt sp***a

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iulia (acum 9 ani)

contacteaza-ma si te pot ajuta! 0733816311

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lora (acum 13 ani)

incepe o dieta cu multi carbohidrati si vei reusi...succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Amy (acum 13 ani)

De ce vrei sa te ingrasi? Eu am la fel ca tine 1,68-1,70, nu stiu exact, 49 kg si sunt f multumita. Acum 3 ani aveam aceeasi greutate si imi doream sa ma ingras. Am consumat f multa ciocolata, cipsuri, fast food si carbogazoase si am inceput sa iau in greutate ajungand treptat in acesti 3 ani la 59 kg, apoi mi-am dat seama ca nu asta imi doream, ci vroiam sa fiu asa cum eram inainte, astfel ca la inceputul acestui an am inceput sa consum alimente sanatoase, am renuntat la produsele mai sus mentionate, am facut masaje pt a reduce celulita si toate acestea au avut un super efect....am ajuns la greutatea dorita. Ma mentin in continuare si consum aproape orice, mai putin produsele respective, iar la ora 7-7:30 e ultima masa a zilei. Incearca sa fi multumita de cum esti...uita-te in oglinda si cauta lucrurile pozitive a faptului ca esti sp***a....cand vei incepe sa te ingrasi poate o vei face prea mult si vei regreta. Iti urez numai bine! Nu te descuraja!:)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ruxi (acum 13 ani)

Cum au mai spus si alte persoane de aici, DE CE VREI SA TE INGRASI? Ai o greutate perfecta! Eu ma chinuiesc ingrozitor sa slabesc si nu reusesc si e f frustrant. Ar trebui sa fii fericita ca nu faci eforturi prea mari ca sa te mentii asa! La 1,70 e normal sa ai 50kg!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

coco (acum 13 ani)

Multumeste lui Dumnezeu pentru ceea ce ti-a dat si pentru greutatea pe care o ai. S-ar putea, oricat de comic ar suna sa nu se fi oprit cresterea si atunci, orice ai face, organismul tau consuma. Pe de alta parte, nu uita ca trupul se schimba foarte mult dupa 30 de ani, se maturizeaza si va lua atunci in greutate. Bucura-te din plin de tineretea ta, iar daca vrei un alt tonus muscular, fa sport:) Mult succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

den96 (acum 13 ani)

La 1,68m si 50kg,conform normativelor existente din punct de vedere medical,sunteti subponderala.In functie de structura dv.-pe care nu o cunosc-,tinand cont si de varsta,greutatea ideala poate varia intre 54 si 59-60 kg.Trebuie adus in alimentatie un aport caloric suplimentar,de buna calitate,nutritiv,nicidecum grasimi,fast food,sucuri carbogazoase.Acestea sunt prea bogate in calorii si mult prea sarace in nutrienti absolut necesari pt o buna functionare a organismului.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ani (acum 13 ani)

sunt disperata nu mai pot

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Laura (acum 13 ani)

Eu te inteleg perfect...am 1,72cm si 50 kg...am incercat cu vitamine...cu shake-uri pentru ingrasat...si nimic...nutritionistrul mi-a spus sa mananc orice...nu pot sa ma ingras decat sa ma mentin la cele 50 kg. Iti doresc mult succesc! Poate tu reusesti

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

den96 (acum 13 ani)

Ani,Laura,cand cineva doreste cu adevarat sa-si ajute propriul corp,primul lucru intelept pe care il poate face este...sa-l asculte cu atentie.Pentru ca sunt anumiti indici prin care corpul ne vorbeste,ne cere exact ceea ce el are nevoie.Si fiecare corp este unic.Reguli generale de alimentatie sanatoasa pot scrie aici,dar pentru un program nutritional personalizat,este nevoie de o discutie individuala,deoarece fiecare dintre noi are necesitati diferite.Daca va doriti cu adevarat sa puneti cateva kilograme in plus si nu exista alte cauze care sa impiedice acest lucru-sunt necesare cateva analize,investigatii-,atunci cu siguranta veti reusi.Toate cele bune.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dani (acum 13 ani)

de ce vrei sa te ingrasi? cred ca nu stii ce inseamna sa fii gras::::::::::: mult disconfort si neplacere.nu-ti doresti sa se inventat oglinda ca e greu sa te uiti la ea.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

AAAx (acum 12 ani)

Buna,am o problema..Nu cunosc genul de miscare care sa nu ma slabeasca!Am 20 ani,prin iarna eram subnutrita(asta insemnand 42 kg la 1,63),am arderi foarte mari,medicul mi-a spus ca sunt perfect sanatoasa,m-am ambitionat dorind sa ma ingras si am mancat de n`am mai putut pana am ajuns in prezent dupa 5 luni la cate kg am vrut...48...Nu stiu cum se face ca pe perioada verii reusesc sa pun acele kg in plus de care am nevoie...pe perioada iernii le slabesc..Nu fac niciun sport,tinand cont ca am fost gimnasta 7 ani,2 ani atleta nu am nevoie,deoarece arata bine corpul meu.Insa acum dupa atata timp de pauza,chiar simt nevoia sa fac putina miscare...si sincer mi-e frica sa o fac sa nu ma slabeasca,se observa chiar si 2 kg lipsa.M-am gandit sa alerg vreo o ora p zi...insa multa lume m-a speriat spunandu`mi ca voi slabi iar!!!voi ce spuneti?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iulia (acum 9 ani)

contacteaza-ma si te pot ajuta! 0733816311

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: