Slabeste natural cu soc

Diete
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

Ce dieta ar trebuie tinuta in compensatie cu ceaiul de soc?Daca consum doar ceaiul si mananc normal ar mai avea efect?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (17)

(acum 15 ani)

Buna,

Eu am tinut si eu o dieta asemanatoare (pe baza de tinctura de soc)si avut efect!
Sfatul meu este insa sa nu "abuzezi" de ea, deoarece poate sa aiba ca rezultat un deficit de vitamine care o sa-ti creeze o stare de ameteala continua.
Din cate stiu, pentru aceasta dieta exista cateva reguli: daca doresti sa obtii rezultate, va trebui sa renunti la prajeli, grasimi, dulciuri si sa iei ultima masa din zi la ora 19.
Sincera sa fiu insa, nu dietele sunt solutia pentru scaderea in greutate, ci stabilirea unui regim alimentar sanatos, care sa includa alimente sarace in calorii si pe care sa poti sa le mananci din placere.
Trebuie doar sa-ti soliciti ambitia si sa erenunti la acele alimente interzise.
Iti urez multa bafta

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iute (acum 15 ani)

DRAGA LAVINIA,
incearca sa mananci mai putina paine,carne fiarta de pui fara pielita ,gratar de vita sau pui,peste ,...multe legume sub forma de salate si vei vedea rezultatele...ATENTIE LA PAINE!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

ce sacrificii ar trebui sa fac in plus pentru a obtine niste rezultate bune daca nu pot sa renunut in totalitate la dulciuri si nu pot consuma cei 2,5 litri apa zilnic?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

buna ziua ,as vrea sa stiu daca tratamentele naturiste fac fata in tratarea gutei ,Va ror daca se poate sa mi spuneti ce simtome are aceasta boala si ce tratament ar trebui sa iau VA MULTUMESC

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

As vrea sa stiu daca ceaiul este recomandat si copiilor (baieti)cu inceput de obezitate.Unul are 16 ani si celalalt 9 ani.

Va multumesc anticipat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

interesant articol. mi-as dori foarte mult sa slabesc...ce ma sfatuiti sa fac daca am un bebe de 7 luni si il alaptez, actioneaza negativ infuzia din soc asupra bebelusului?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

dupa ce ai ajuns la sapte zile de loat tinctura de soc..in urmatoarea saptamana o iei de la inceput sau continui cu 7 lingurite?

va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Aceasta cura se poate tine daca esti insarcinata? Are ceva efecte negative asupra fatului?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am o fetita de 9 ani a luat in greutate, si are o pofta exagerata de mancare mi-ar ajuta sa-i fac o cura de tinctura de soc?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Am incercat nenumarate diete dar nu prea a mers sau ma ingrasam la loc. Ce sa mai fac? ca nu-mi place de mine asa cum sunt.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Am incercat nenumarate diete dar nu a mers sau ma ingrasam la loc. Ce sa mai fac? nu imi place de mine asa cum sunt.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Am 15 ani...fac sport si am incercat multe "diete" sa zic asa .. as vrea sa stiu daca este ecicienta aceasta tinctura

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

monik (acum 13 ani)

cum se ia tinctura si chiar da rezultate ....sincer mam sat de attea diete esuate am tinut ceva adica totul santos far dulciuri fara paine fara prajeli fara carbogazoase si am dat vreo 9 kg in 4 5 luni insa de 2 luni continui cu aceeasi alimentatie dar nu mai dau deloc. de asta as vrea sa stiu daca e buna asta k am baut ci ceai antiadipost si naturavit ce aveau efect diuretic dar nu ma ajutau sa dau jos insa stateam destul de mult pe buda si nu inteleg pt ce pe k aceste ceaiuri nu ma ajutat sa dau jos ajutatima ma sat de 2 luni sa nu mai dau ce sa intamplat????

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

afrodita (acum 13 ani)

buna...nu ezita sa incerci ceaiul de soc..da randament ,va sp eu l-am incercat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anca (acum 13 ani)

oare da chiar rezultate ma apuc si eu de cura si daca da rezultate va anunt am incercat si ceai verde si chiar da rezultate cu putin sport am sa incerc si cu asta sa vad ce se intimpla

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

georgeta marinescu (acum 12 ani)

tinctura de soc da rezultate in slabire?se ia dupa masa sau inainte?multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ana (acum 9 ani)

Ceaiul de soc ajuta. Eu am slabit 3 kilograme de cand am inceput sa beau ceai de soc. Il aveam in casa si am zis sa il incerc sa vad ce gust are. Sincer ii pun si putina menta. Taie pofta de mancare deci incercati nu aveti ce pierde. Are si un gust bun.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: