SALIVA GALBENA DIMINEATA SI GREATA raspuns medic

Diete
Intrebare postata de Marian cu 12 ani in urma

IN FIECARE DIMINEATA AM O SENZATIE DE GREATA ,SALIVA GALBENA SA MAI CONFRUNTAT CINEVA CU ASA CEVA?ANALIZELE SUNT ABSOLUT TOATE BUNE(SUNT SUSPECT DE UN ATAC DE PANICA ) MA POATE AJUTA CINEVA CU UN SFAT?MULTUMESC

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (15)

laura (acum 12 ani)

Poate ai probleme cu fierea,poti merge la un gastroenterolog..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic Epuran MMedic Epuran este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Ar trebui să oferiţi mai multe detalii (alte simptome prezente) în legătură cu problema d-vs

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Diete.

Marian (acum 12 ani)

pai ma trezesc dimineata,gura uscata,senzatie de voma,cand scuip saliva are culoare galbena si cam atat ,ar mai fi cateva episoade de greata si pe parcusul zilei

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic Epuran MMedic Epuran este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Din simptomele descrise de d-vs este vorba de o tulburare de tip digestiv (probabil un reflux gastro-esofagian). Recomand un consult gastroenterologic dar ar fi indicat şi consultul unui medic ORL-ist

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marian (acum 12 ani)

un consult gastroenterologic am sa fac la orl am fost de mai multe ori si nu pare sa am vreo problema(in urma cu 2 luni m-am operat de deviatie de sept),si sa nu aiba legatura cu atacurile de panica?aproape in fiecare zi ma confrunt cu ele ,sincer daca ar fi nevoie de medicatie mi-ar fi frica sa iau fiindca nu as vrea sa nu mai pot realiza activitatile mele zilnice din cauza ca medicamentele ar avea nu stiu ce efecte adverse(condusul masinii,mersul la serviciu etc) simptomele care au dus la concluzia ca as suferi de atac de panica sunt:"de ceva vreme (cam un an) ma confrunt cu niste simptome care imi afecteaza calitatea vietii.totul a inceput acum un an cand ma afla la serviciu in tura de noapte iar pe la ora 2 am simtit o ameteala violenta si m-am speriat f.tare.am reusit sa ma urc in masina am condus pana la urgente si acolo mi sa spus ca avea tensiunea 17 mi sa pus o perfuzie si am ramas pana dimineata.a doua zi ma vazut un chirurg si mia spus ca am apendicitat asa ca urmatoarea zi m-am operat.dupa operatie insa aceleasi simptome ameteli,stari de dezechilibru,puls marit,senzatei de foame,slabiciune,probleme cu vederea (insensul ca simteam ca si cum as avea a lumona puternica in achi).am ajuns sa merg la un neurolog (de mai multe ori) acesta facandu-mi toate analizele de sange posibile,ekg.eeg tiroida dar toate au iesit bune(in afara de tgp care era 54 in loc de 48).dupa operatie am ajuns de mai multe ori la urgenta dar totul se rezolva oarecum cu o perfuzie,dar cred ca de fapt se rezolva ca eu ma simteam in siguranta acolo.acum am aceleasi probleme doar ca incerc sa traiesc cu ele.acum cand merg intr0n magazin aglomerat si puternic luminat simt cu mi se inmoie picioarele(am facut si nenumarate controale oftalmologice(mi sa descoperit blefaroconjunctivita nu prea stiu ce inseamna si de la ce a pornit) si orl(m-am operat chiar si de deviatie de sept) si nimic.la orl mi sa spus ca as avea rectitudinea coloanei dar eu pana acum un an nu am avut nimic eram perfect.in copilarie am avut hepatita a.tocmai am terminat sesiunea si vreau sa va zic ca a fost un calvar pentru mine deoarece cum intram la examen abia asteptam sa ies din cauza ca ma cuprindea starea acesta de rau.acum ca a venit caldura imi este si mai rau deoarece nu suport nici lumina puternica si nici caldura.plus ca orice ce miscare o fac(nu de fiecare data),gen de mers cu masina ,cand urc pe scarile rulante si ncand ajung sa cobor de pe ele inca mai am senzatie ca sunt pe scari si incerc sa ma opresc ,imi da senzatia ca ma dezechilibrez posibil atac de panica?si aproape in fiecare zi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dadi (acum 10 ani)

ba ticule daca ai lucrare dentara si nu e de portelan sa ti-o scoti de la ea e toata treaba iar in timp iti vei reveni

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

aln (acum 10 ani)

crezi ca atacurile de panica pot fi cauza unei lucrari dentare cum ar fi o plomba dintr-un material dentar, care pur si simplu corpul nu o accepta?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Tandarica (acum 12 ani)

Incearca o tehnica extrem de simpla si de utila, tehnica pe care eu personal am folosit-o si pe care inca o folosesc si care se numeste VAMANA DHAUTI. O prietena care practica yoga mi-a aratat-o si am fost mai mult decat fericita cu ea. Am avut aceleasi simptome cu tine, simptome pe care le-am rezolvat in doar 2 zile. Eu am decis sa practic aceasta tehnica pe perioada nelimitata pt ca am sesizat efectele extrem de sanatoase ale ei.Poti accesa site-ul original yoga esoteric si poate o vei gasi acolo. Este singura metoda care a lucrat dupa zeci de tratamente si zeci de diagnostice total aiurea pe care le-am primit de-a lungul anilor. SUCCES!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maryan (acum 10 ani)

am si eu o problema dimineata imi vine sa vomit in git am mai tot timpl saliva care sint nevoit sa o scuip e mai rau cind sint in mijloc de transport sa o inghit nu pot si respiratiarespir mai greu am facut acum 2 ani diprofos in nas am respirat frumos apoi sia revenit problemele iarasi poate cineva sa ma ajute si ma loat si frica nu pot sa merg ncaeri pentru ca trebuie sa scuip si parca am ceva in git mereu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Szilaghi (acum 8 ani)

As avea o intrebare mi se usca gura in timpu nopti si beau multa apa am facut glicemia si mia esit96 va rog ajutati ma cu un raspuns am 14ani

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Szilaghi (acum 8 ani)

As avea o intrebare mi se usca gura in timpu nopti si beau multa apa am facut glicemia si mia esit96 va rog ajutati ma cu un raspuns am 14ani

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Kassyo (acum 8 ani)

Scuip galben dimineata,ma doare abdomenul seara,am indigestie gazoasa,si stomacul ma mai doare in partea dreapta sau stanga sus depinde...
Nu stiu ce sa fac am facut radiografie(la plamani),ecografie la stomax,ficat tot! La inima ekg si eco,Va rog sa ma ajutati nu stiu ce sa fac.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cezar (acum 8 ani)

Salve
Am aceleasi simptome.
Poti sa-mi spui ce a fost la tine?Sa scurtez firul analizelor.

Merci

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Liliana Cojoc (acum 8 ani)

Eu am stari de voma in fiecare dimineata de vro doua luni(nu sunt gravida) cu un pic de durere pe partea stanga supt prima coasta va rog din suflet daca puteti sa ma ajutati cu vrun sfat medical?va multumesc mult

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11634059271 (acum 2 ani)

Aceia

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: