Pun kg chiar daca nu mananc mult raspuns medic

Diete
Intrebare postata de lisette cu 13 ani in urma

Buna.am nevoie de un sfat.din cauza unui regim tinut acum un an de zile impus de un medic..organismul meu s-a obisnuit cu foarte putina mancare.fapt pentru care eu mananc pe zi o singura data iar ceea ce ma nemultumeste este ca ma ingras si pun numai la burtica. am avut o perioada in care am slabit considerabil pana la 42 kg.acum am 52.ce oare este de facut vreau sa raman la o greutate constanta?inainte de acel regim aveam 45 de kg si nu aveam burtica.stiti cumva ce pot face?multumesc mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (15)

Sheila (acum 13 ani)

Nu este normal sa mananci o singura data pe zi. Asta poate fi si motivul pt care te ingrasi. Incearca sa ia 3 mese pe zi, acestea nu trebuie sa fie f consistente dar sa contina necesarul de vitamine, minerale, calciu de care organismul are nevoie. Nu ai cum sa asimilezi toate acestea la o singura masa. Consuma cat mai multe fructe si legume

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lisette (acum 13 ani)

multumesc pentru raspuns sheila.stiu ca nu este bine..chiar stiu dar mai mult nu mai pot manca..singura masa pe zi pe kre o iau nu este nici ea foarte consistenta...am incercat de multe ori sa mananc de mai multe ori dar nu pot.multumesc pentru raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sorina (acum 13 ani)

nu exista nu pot ci nu vreau...cu ambitie j perseverenta vei reusi in lupta cu kilogramele...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana (acum 13 ani)

eu am grupa B3 dar nu stiu daca e negativ sau pozitiv ce trebuie sa fac ca sa aflu .Va rog sa ma sfatuiti ce sa fac.Locuiesc intr-o tara straina de mai bine de 2ani .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vasi (acum 13 ani)

buna in urma cu ani de zile mancam doar odata pe zi si ma ingrasam pe zi ce trecea,pana intr-o zi cand m-am pus pe citit si at am aflat ca mancand numai odata pe zi organismul asimileaza absolut tot,ac***a 3 mese regulate pe zi ma ajuta sa slabesc de la 70 de kg panala 47 kg,mancand dimineatza la prima ora cand ma trezeam la pranz si cina o luam undeva pe la ora 5 cel tarziu,din pacate acum 1 an am declansat tiroida pe sistem nervos si am luat in greutate desi manca la fel,am luat 8 kg dar incer sa imi tin un regim cat mai sanatos si sa fac foarte multa miscare,imi este mai greu dar se poate,fara efor si vointa nu reusesti nimik.asa ca fa-ti un regim cat mai sanatos o viata cat mai activa si trei mese pe zi.multa bafta si sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ramona (acum 13 ani)

cred ca cel mai bine ptr sanatatea ta,daca vrei sa fi sanatoasa,ar trebui sa vizitezi un medic.este clar organismul tau a fost dat peste cap dupa ce ai tinut acea dieta .doar cu o masa pe zi si nici aia consistenta se poate sa ai probleme de sanatate,indicat este sa mananci de 5 ori pe zi si chiar foarte putin,asa iti pastrezi si sanatatea si nici nu pui kilograme in plus.spui ca nu mananci mult dar totusi ai pus ceva kg pe burta,nu conteaza foarte mult caloriile la fiecare masa CI conteaza CAT la suta din calorii este GRAS(fat)..foarte important de stiut.sanatate multa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bianca (acum 13 ani)

Consider ca trebuie sa mancam sanatos si sa respectam programu de masa, dupa care aceste 3 mese care sunt absolut obliogatorii trebuiesc respectate si sa evitam cat de mult putem sa mancam seara dupa ora 19 ..,Sfatuiesc pe toate femeile care vor sa slabeasca si sa aiba un metabolism sanatos.... sa renunte la toate chimicalele posibile si sa inceapa o viata sanatoasa mancand bio legume fierte sau la cuptor carne fiarta sau pe gratar de preferat pieptul de pui sau muschiu de vita salatele sa fie intr-o cantitate normala nu exagerata cu foarte putin ulei de masline
Fructele si ele bineinteles joaca un rol important in organismu nostru deacea stiu ca mai mult din jumatatea pop**atiei nu doresc sa participe la consumarea lor unul dintre acestei oameni sunt eu
Atunci fac marele efort si zilnic consum o fructa indiferent de ora care este
pentru toate domnisoarele cu forme mai putine sau mai multe baza este carne de pui,vita..legume (morcov ,rosii,varza,castravetii brocolii conopida etc) ..."mai putin cartofii asociati cu carne " fructe mar verde" mai acrute ",ananas "nu conserva",rodiiportocale ...mai putin banane,struguri ,piersicii

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

loredana (acum 13 ani)

eu am slabit 15 kg in trei luni cu super slim pastile si in 5 luni am pus5 inapoi. ma chinui sa slabesc acum. am 75si as vrea sa ajung la60

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

oana (acum 13 ani)

fetelor, va rog sa INCETATI cu medicamentele de slabit, oricit de ...miraculoase !
nici nu va imaginati cit de mult rau va puteti face ! va distrugeti sanatatea !
FARA SUCURI DIN COMERT! inlocuiti cu apa cu lamiie; va da energie, vitamine, tine de sete; ATENTIE cei care au hiperaciditate gastrica!
E SEZONUL FRUCTELOR, profitati de el.....e pacat......

sanatate multa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Corina (acum 13 ani)

Buna ziua! Ceea ce s-a intamplat cu organismul dvs este absolut normal. In momentul in care acesta este privat de o alimentatie echilibrata, isi extrage necesarul zilnic din masa musculara si preventiv, face depozite. Astfel, luati in greutate si kilogramele se depun. Daca sunteti interesata sa primiti mai multe sfaturi si recomandari personalizate, ma puteti contacta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Diana (acum 13 ani)

Am 1,50 inaltimea si 47 kg,17 ani...inainte cu 8 luni aveam 53 kg,am slabit deoarece mancam foarte putin,unele zile 1 masa pe zi si foarte putin,acum mananc 2 mese dar nu foarte mult,iar dupa 6 nu mananc.Ma ingrijoreaza faptul ca parintii mei imi spun si ma obliga acum sa mananc si seara si eu vreau,ei spun ca le e frica sa nu ma imbolnavesc si spun ca sunt prea sp***a,ma gandesc daca ma voi ingrasa daca voi manca si seara.Ce sa fac?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Diana (acum 13 ani)

Iar eu nu vreau sa mananc seara.Ma tem sa nu ma ingras!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Diana (acum 13 ani)

Ma scuzati am 1,58 m.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Corina (acum 13 ani)

Diana, sa te ingrasi nu este o problema strict legata de cina. Conteaza ce mananci pe tot parcursul zilei si cel important este sa te si hranesti, nu doar sa iti umpli stomacul. Trimite-mi un email pe adresa [email protected] si discutam acolo.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Diana (acum 13 ani)

Da si ma mai ingrijoreaza ceva,daca eu pana acum nu mancam seara,acum daca as vrea sa mananc mi-e frica sa nu ma ingras,ca dau totul peste cap.:(

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: