Pt a slabii

Diete
Intrebare postata de daniela308127313 cu 15 ani in urma

Buna sunt noua in aceasta situatie am 28 de anii 1.60 si 64de kg si as dorii sa slabesc ,m-am ingrasat in urma cu patru ani dupa nastere si de atunci nu am mai reusit sa ajung la greutatea avuta inainte de 52kg.Va rog sa imi dati un sfat sau o cua de slabire care sa fie eficienta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

simona166117244 (acum 15 ani)

Buna stef,
O cura de slabire eficienta ...Nu tot ce face bine cuiva, da rezultate si altcuiva.Fiecare are propriul metabolism.
Asa ca, sfatul meu, o cura de slabire special pt tine, iti poate recomanda doar nutritionistul.Eu nu cred in diete minune...
Ceea ce-ti pot spune este: mai putine dulciuri, paste, paine, grasimi. Multe lichide, multe fructe, legume, carne usoara. Si deigur multa miscare/sport.
Eu am slabit band multa apa calda (cat de calda o suportam, adica ...fierbinte de cele mai multe ori), asociata si cu multe supe, putina mancare....N-am tinut o cura anume, ci am avut o perioada cand nu mai aveam pofta de mancare si am baut multe lichide.
Dar asta nu-i o regula.
Stiu ca este bun si socul pentru slabit, in special tinctura de soc. Insa personal n-am experimentat.Daca vrei iti pot da mai multe amanunte despre tinctura de soc.
Numai bine si sa ne mai scrii!
Multa bafta!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana-maria143125333 (acum 15 ani)

Buna Stef,si eu vreau sa slabesc,si eu mam ingrasat dupa nastere ,am ramas cu 15 kg in plus si au trecut 2 ani de cind am nascut si nu am reusit sa slabesc.nu cred ca o sa mai am greutatea din nainte.sunt de aceeasi inaltime cu tine doar ca la greutate am cu 3 kg mai mult fata de tine.sincer eu sunt disperata ,acum slabesc3,, 4 kg acuym pun 5 la loc,deci ca sa fac.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: