Offfffffffffffffff grasimea asta !

Diete
Intrebare postata de Ionela46119882 cu 15 ani in urma

Buna!
Ma preocupa de ceva timp gandul cum as putea elimina grasimea de pe burta care devenit in timp pentru mine motiv de ingrijorare . Spun asta pt ca 25 de ani(in prezent am aproape 27), dupa parerea mea ,nu am avut o greutate supraponderala .Acum am 1,70m si 69 kg ,dar pana acuma un an m-am mentinut ani de zile la greutatea de 58 de kg( un pic de burtica tot aveam cat as fi fost de sp***a si incercanata ), spun asta pt ca de 1 an si 2 luni mi-am schimbat regimul de viata si locuiesc in Italia . Problema mea e ca nu sunt nici ambitioasa , aici tentatiile sunt mari si multe , de felul meu sunt pofticioasa , dar nu exagerata!Mi-am propus de multe ori in anul de cand traiesc aici sa tin regim si sa fac sport dar nu am reusit !Bineinteles ca nu am putut evita aparitia celulitei, acum ma ingrijoreaza si gandul asta , parca nu era destul ! Mi-am luat deja creme la insistentele prietenului meu dar nu cred ca isi fac efectul asa doar !
Imi doresc sa ma ajutati intr-un fel si sa-mi spuneti clar ce trebuie sa fac pt a inlatura grasimea de pe coapse si burta fara a slabi in exces de pe toata suprafata corpului , pt ca va spun ca tot timpul mi-am dorit sa fiu si eu un pic plinuta, dar acum e deja ...
M-am documentat pe net si am citit fel si fel de diete si ....sincer va spun ca nu stiu ce sa cred si ce sa urmez , unii zic intr-un fel unii cred intr-u totul in reusita lor numai ca si asta am citit ca nu merg asa fara sfatul unui medic !
Va multumesc mult si astept numaidecat raspunsul dumneavoastra !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Daniel273116514 (acum 15 ani)

Laura, iti trebuie multa ,multa vointa. Eu am avut 83 kg iar in prezent am 72,600. Mi-au trebuit 4-5 luni ca sa dau jos cele 10 kg iar acum ma lupt sa mai dau cateva dar parca nu mai merge. Am renuntat la :paine ,dulciuri. La inceput mancam paine hipoglucida iar acum de 2-3 luni de zile nu mai mananc deloc.3 mese pe zi , multe lichide, eu am baut si beau incontinoare ceai verde, soc ,papadie si urzica.De o luna de zile am mai mancat putin dulce. Multe salate, multe fructe, si tu poti face mult sport, eu nu pot ca am probleme cu coloana.Singurele pastile care le-am luat au fost ananas capsule masticabile, dupa fiecare masa mestecam una sau doua pastile , in functie de cat mancam . dupa fiecare pastila bei un pahar de apa si apoi o mesteci pe cealalta. Multa bafta, si astept vesti de la tine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

stefan25126246 (acum 15 ani)

exact aceas situatie este si la mine, de 2 ani simt ca se pune pe burtica mea si nu mai pot da jos nicicum .probabil sa fie si din cauza varstei ?eu implinesc 42 de ani si simt ca incet incet se depune si nu mai pot da jos.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simona166117244 (acum 15 ani)

Buna Laura82,
De ce nu incerci niste sedinte de masaj? Stiu ca este nevoie de 10 sedinte.
Iar creme poti folosi din cele care au in compozitie cafea sau alge pentru ca sunt foarte bune in cazul celulitei.
Numai bine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adina6382445 (acum 15 ani)

Felicitari Flory .
Si eu am avut 77 kg si acum am 63 kg . Daca vrei sa stii cum , fara sa ma chinui ca tine , si in plus cred ca te-as putea ajuta si-n problema ta cu coloana , scrie-mi la adresa de e-mail [email protected] .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adina6382445 (acum 15 ani)

Ai mare grija . Intelege ca trebuie sa te schimbi . Daca nu faci ceva de acum si nu-ti implementezi in minte ideea ca trebuie sa-ti schimbi stilul de viata , o sa ai probleme . Mai ales ca spui ca prietenul a insistat sa-ti iei creme . Daca nu te alimentezi corespunzator , nu faci miscare , gandeste-te ce o sa se intample cand o sa fii insarcinata sau dupa ce nasti , cand alaptezi . Eu am luat 7kg in 5 luni cand am alaptat . Cat despre creme , pune-l pe el sa-ti faca masaj , in fiecare zi , ca sa inteleaga despre ce e vorba .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FLORENTINA33 (acum 15 ani)

Laura, si eu locuiesc in Italia, mai precis, langa Roma. Si eu am avut o problema cu "grasimea" si am reusit sa o rezolv. Crede-ma ca se poate, chiar daca ai tentatii in jurul tau si chiar daca esti " fara vointa". adresa mea este [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionela46119882 (acum 15 ani)

multumesc , e adevarat ca nu fac sport si nici miscare deloc , mananc tot ce-mi doresc (prietenul meu e bucatar !)si mai locuim si i italia , tara mancarurilor bune si a pizzei ! nu am reusit nici pana acuma sa dau jos burtica , inca mai incerc , nu stiu cat si cand imi va reusi!multa sanatate !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: