Luare in greutate

Diete
Intrebare postata de beatrice4278305 cu 14 ani in urma

Am si eu o problema, in doua luni de zile am pus 5 kg, mi-e foame si am pofta de dulciuri si lactate intr-una, eu care pana acum nu aveam genul acesta de pofte!
mi-am facut analizele si mi-au iesit atat trigliceridele marite(331) cat si colesterolul(261).Ar putea fi aceasta cauza ptr luarea in greutate?
Va rog sa ma ajutati spunandu-mi ce sa fac si cum sa dau cele 5 kg jos si sa cum sa scap de aceasta foame continua!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

c3rasela (acum 14 ani)

Sfatul meu ar fi sa-ti hidratezi corpul mai des, adica sa bei mai multa apa in timpul zilei. Daca corpul se deshidrateaza, poate da si semne false de foame. De multe ori foamea poate fi confundata cu setea, si de aici abuzul in mancare/bautura.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: