Ingrasare

Diete
Intrebare postata de Mihai295134856 cu 13 ani in urma

Buna ziua, am 17 ani 1,65m inaltime, 50 kg. si imi doresc foarte mult sa iau cateva kilograme in plus. Am fost la medicul endocrinolog, care m-a trimis la analize de sange, de scaun si la ecografie tiroidiana. Am fost cu rezultatele la medicul endocrinolog, care a spus ca nu am probleme de sanatate, si mi-a scris niste medicamente (Osteocare, Supradyn, Dexametazon). Urmez acest tratement de apox. 1 luna, insa nu observ niciun rezultat. Ce trebuie sa fac ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (34)

ADINA (acum 13 ani)

Sa mananci.
Sa mananci pentru a depasi nr. de calorii necesar. Mananca cu paine, mananca de toate, fa miscare pentru dezvoltare muschiulara, fa o cura de struguri in toamna aceasta (1kg pe zi macar). Sunt si sanatosi, dar te si ingrasa putin. Lasa medicamentele si mananca. Nu te scula de la masa pana nu te saturi "pana in gat". Dar ai grija sa nu treci in cealalta extrema. Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adriana (acum 13 ani)

Eu ti-as sugera sa consulti un medic nutritionist. Personal cred ca este mult mai bine sa faci acest lucru controlat, ptr. a nu avea apoi surprize neplacute. Un medic nutritionist f. bun cunosc in persoana d-nei prof. dr. Ligya Alexandrescu, (un f. bun profesionist si de o calitate deosebita) si poate fi gasita in str. Grigore Alexandrescu, colt cu str. Lascar Catargiu, f. aproape de statia de metrou Victorie. Ca punct de reper este si o pizzerie "Tratoria Verdi". Tel. 021.3174341. Cabinetul se afla la et. 2 al blocului de pe colt si se numeste "Natural Shilhouette". Si eu am trecut pragul acestui cabinet cu mult succes.

Mult succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

petro (acum 13 ani)

si eu am reusit sa ma ingras de le 52 kg la 57kg la o inaltime de 175cm,si am reusit cu un pahar de lapte cald si jum de lingurita de drojdie proaspata inmuitata in lapte seara la culcare, timp de o luna de zile.si ma simt mai bine si mai fericita ,asta in cazul ca nu ai alte probleme de sanatate, mult succes.
intr-adevar daca poti du-te si la un nutritionist.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nadea (acum 13 ani)

decare drojdie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vasy (acum 13 ani)

Petro am si eu o intrebare, daca se poate. La ce te referi ,,in cazul ca nu ai probleme de sanatate".Se poate intampla ceva?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dia (acum 13 ani)

fa ce vrei

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ANA (acum 13 ani)

poti sa iei produse herbalife f bune si sanatoase !!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cineva (acum 13 ani)

Voi astia cu p***aile voastre!!! Herbalife e o cacialma. Scumpe si proaste. Stiu multe persoane care au slabit si apoi s-au ingrasat triplu cu Herbalife. Nu mai stiti cum sa va vindeti produsele. Disperati si fara scrupule!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ancuta (acum 13 ani)

Buna ziua!
Sunt medic si am cabinetul meu de nutritie si va pot ajuta cu o consultatie gratuita in aceasta perioada.
Daca va intereseaza atunci puteti sa va faceti o programare la nr de tel 0765248593 Dr. Ancuta Anghel
Am rezultate foarte frumoase cu oamenii in functie de ceea ce isi doreste fiecare si ce doreste sa imbunatateasca in starea lor de bine, de sanatate,pentru ca pana la urma orice inseamna kilograme in plus sau in minus afecteaza pe termen lung starea de sanatate.
Va astept cu drag si-mi face mare placere sa pot ajuta oamenii!
Cu respect
dr.Ancuta Anghel

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Netty (acum 13 ani)

Buna Mihaela. Eu , in locul tau, nu as trece la asa ceva, la ingrasare. Ai doar 17 ani. Atatea kg aveam si eu la varsta ta, la 17 ani. In facultate, insa, am pus pe mine inca vreo 4 kg si nu ca ma laud, dar aratam superb. Acum arat asa si asa, am 60 de kg , 166 si vreau sa ajung la 56 kg, caci asa arat mai bine si doar ASTFEL ma simt CEL MAI BINE. M-am ingrasat din cauza faptului ca am fost plecata in USA si am papat mancare de a lor cu multe -multe chimicale. Eu spun ...sa ai rabdare, mananci normal, faci miscare.
Daca esti sanatoasa, de ce iti cauti motive de imbolnavire?...stai linistita si ai RABDARE

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Netty (acum 13 ani)

acum ...am 30 de ani si DA vreau sa dau jos acele 4 kg, deoarece ma simt mult mai bine la 54-55-56 de kg, mai energica, mai dornica de activitate etc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 13 ani)

si eu am 1.63 si 43 kg ceea ce inseamna ca mai trebuie sa pun :D....si am fost la nutritionist chiar saptamana trecuta ....si ma bucur ca acum am vazut ca a mai zis cineva de adresa asta . Cabinetul se afla la et. 2 al blocului de pe colt si se numeste "Natural Shilhouette" ptr ca exact acolo am fost la o doctorita imi scapa acum numele ei...si chiar iti recomand sa te ingrasi prin a manca sanatos nu prin pastile si alte p***ai.....mult succes la ingrasat...eu abia astept sa vad dupa 2 sapt cat reusesc sa ma ingras:D...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

angela 08 (acum 13 ani)

La 17 ai o greutate normala, cat ai vrea sa cantaresti? Eu sunt mai scunda(158), iar la varsta ta cantaream 43 de kg si nu eram o scandura! Acum a trecut timpul si mi-as mai dori greutatea de atunci... Nu te ingrasa, bucura-te de siuleta ta caci va veni un timp cand va fi doar amintire!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vio (acum 13 ani)

Sunt instructor de fitness daca te pot ajuta sa pui masa de calitate pe tine o voi face cu placere,pt. ca nu trebuie doar sa te ingrasi asa poti sa pui grasime si atunci nu ti-ar fi mai bine.Sfatul meu este sa consulti nutritionistul oricum e gratis si e indicat sa combini regimul cu antrenament.Rezultatele vor fi peste asteptarile tale.Face-ti miscare pt. un corp frumos si sanatos

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vio (acum 13 ani)

Pentru cei interesati ma gasiti la numarul de telefon 0768979579,in perioada de toamna sedintele personal trainer sunt gratuit

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ela (acum 13 ani)

si eu vreau sa ma ingras:((((((......am fost depistata cu boala lu crohn....am tinut regim si acum am 45 de kg si 1.68..........pofta de mancare am si...nu ma atin de la nimic....din pacate nu ma ingras....:((

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bobo (acum 13 ani)

si eu vreau sa ma ingras am 1.80 si 53 de kg spunetimi daca cunoasteti un regim ceva........

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina (acum 13 ani)

daca vrei sa te ingrasi iti recomand un nutritionist.dna doctor Lygia alexandrescu,vezi zici site ul http://www.silueta-naturala.ro/ .cabinetul este din Bucuresti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Eu (acum 13 ani)

Eu am 22 de ani si cantaresc 40 de kg(1.55)..Nu stiu cum sa fac sa am pofta de mancare. Voi incerca sa fac o vizita la nutritionist poate ma va ajuta. M-am saturat sa imi zica cei din jurul meu ca sunt sp***a..a devenit un stres pt mine..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vera (acum 13 ani)

deci chiar nu va inteleg.de ce vrei sa te ingrasi?toate vin la timpul lor.candva eu aveam 48kg si am 1.73 inaltime poti sa iti inchipui cum aratam "fantoma"dar odata cu varsta am inceput sa mai pun cate un kg si uite am ajuns sa am impresia ca am deja prea mult.nu am mult am 61kg la inaltimea mea e bine numai ca nu am scapat de un complex si am dat peste altul.sfatul meu este sa nu te mai chinui ca poate iti creezi alte probleme .multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2