De ce nu dau rezultate curele de slabire?

Diete
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

Nu reusesc sa mai slabesc sub nici o forma,am 29 de ani ,1.64cm,65 kg si vreau sa ajung la 52 dar cum?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (13)

ANTONIA391448 (acum 15 ani)

fa 1000 matanii pe zi timp de o luna bind doar apa plata si ai sa ma pomenesti

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihaela97998932 (acum 15 ani)

bea de dimineata pe stomagul gol apa calda sa fie fierbinte cat poti tu so suporti incearca nai nimic de pierdut si nuti face nici un rau . euam slabit cu aceasta metoda 13 kg cei drept intr un an am facut si miscare adica la servici si am redus painea si dulciurile nu in totalitate cei drept am mai sarit calu cate odata na nu ne putem pedepsi de tot eu sper sati reuseasca te pup succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria36898 (acum 10 ani)

Pastile de slabit -
http://track.buythermacuts.ro/product/ThermaCuts/?uid=2484&sid=746&pid=115&bid=adc***aec
Am inceput sa iau Thermacuts acum 2 luni de zile, si am slabit deja 16 kilograme.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

cine imi poate spune daca o cura de 3 luni cu SUPER SLIM are eficacitate?va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

poate este greu de crezut dar eu am reusit sa dau jos in 3luni 40 kg(dupa nastere) mincind zilnic numai lebenita si dim. o cafea.acum 3ani amdat iarasi 10kg mergind zilnic cam8-10km pe jos.miscarea este cheia slabirii,apoi alimentatia.daca se poate dupa ora 18 fara mincare.infometarea duce la diferita dezechilibre ale corpului si il imbolnaveste

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ionela212 (acum 15 ani)

Buna Ioana ,
Si eu pot spune ca ma confrunt cu aceeasi situatie..am 1.58 si acum am 54 de kg...de la 58, insa iti pot da urmatoarele sfaturi: incearca sa mananci trei mese principale pe zi, ultima sa fie pana in ora 20.00 maxim, mananca intre mese o gustare , fructe de preferat, si evita cat de mult poti consumul de prajeli, fainoase si dulciuri; de asemenea nu uita de sport, iar daca ai probleme doar in anumite zone ale corpului fa exercitii pentru acele zone, dar nu in exces pentru a nu te lasa ulterior.
Intruct ideea este sa ne facem un regim de viata nu sa apelam la cure de slabire cel mai indicat este sa mancam regulat, si sa facem sport(nu uita ca micul dejun este cea mai importanta masa a zilei);totodata consider ca nu trebuie sa te gandesti ca tii regim, pur si simplu mnanca absolut tot ce vrei, in cazul in care poftesti, dar ai grija la cantitati, sa nu-ti maresti stomacul.
Astfel de regim necesita timp nu poti slabi peste noapte...cam trei-patru luni, poate chiar si un an...si nu-ti mai impune o greutate mai mult decat ideala...cu siguranta ai arata incantator si la 58 de kg fara sa-ti slabesti organismul cu cine stie de diete drastice....dar cel mai bine consulta un nutritionist si, de ce nu, un endocrinolog.
Numai bine,
Livia

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ionela212 (acum 15 ani)

P.S.: daca doresti iti pot da si alte sfaturi despre acest gen de "dieta", insa cred ca nu poti slabi din o multitudine de factori (stres, sarcina daca e cazul, program ce nu-ti permite sa iei masa cand ar trebui si multe alte lucruri...trebie sa tii cont si de aceste lucruri si sa incepi sa schimbi si pe acolo cate ceva... :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lucian8102604 (acum 15 ani)

Buna.eu am facut o cura de6luni cu super slim si sincera sa fiu nimik nu am dat jos asa ca nu da banii degeaba si te mai inbolnavesti si de stomac si eu am1,67 am avut70kg iar in ultimea luna am dat jos5kg nu am mai mancat dupa ora18 si fa multa miscarre bafta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrei178 (acum 15 ani)

Eu vreau sa ma ingras, deci e cam imoral sa-ti dau sfaturi cum sa slabesti:)). Dar eu am o singura sugestie si sper sa nu te supere: degeaba tii regimuri (care iti pot afecta si sanatatea), degeaba iti chinui organismul, important, cel mai important este un singur lucru: MISCAREA!!!! Fie in sala, fie acasa, dar mai ales afara in aer liber, miscarea este esentiala pentru metabolism si sanatate! Sora mea a slabit 30 de kilograme in 8 luni facand miscare zilnic si mancand normal, fara excese. Mult succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

cheia succesului in cure de slabire sint miscarea , legume,fructe peste si carne sp***a de pui.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

vreau sa stiu de ce nu dau jos numai 3-4 kg. de doi ani incerc sa slabesc , mai mult dar nu reusesc an 1,68cm si 76kg si vreau sa ajung iar la kg mele 56 . ce ma sfatuiti .multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Am nascut un copil de 4.400 de 4 luni, am acumulat foarte multe kg. adica de la 57 am ajuns la 89, nu am reusit sa slabesc doar 6 kg, nu stiu cum sa mai slabesc, ptr ca am inceput o dieta sanatoasa si am avut ameteli si mi a scazut tensiunea foarte tare.Nu stiu cum sa slabesc!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

rodica (acum 8 ani)

Eu tin rina si am reusit sa slabesc 5kg intr o luna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: