Ceaiul antiadipos raspuns medic

Diete
Intrebare postata de chiriac1 cu 12 ani in urma

As vrea sa stiu daca a folosit cineva ceiul anti.adipos si daca chiar a dat rezultate,multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (30)

Dr. Cristian Irina MDr. Cristian Irina este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Inainte de a utiliza orice preparat non medicamentos, sa va informati asupra substantelor continute.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Diete.

dana (acum 12 ani)

da, am folosit ceai antiadipos si in afara de faptul ca te duci tot timpul la baie (elimini toxinele, apa din organism) nu slabesti cu acest ceai. ai mare grija sa bei multe lichide minin 2l pentru ca te deshidratezi. daca o sa vezi o diferenta mica la cantar, de fapt este doar apa eliminata din organism, nicidecum grasime.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

chiriac1 (acum 12 ani)

multumesc pt raspuns,insa am tot citit pe forum si am vazut multe consumatoare multumite de sanye antiadipose tea.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

adriana (acum 12 ani)

am folosit ceaiul antiadipos ptr 3 luni dar am pus an greutate an aceasta perioada cca 4 kg

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elisabeta (acum 12 ani)

Da,am folosit ceaiul antiadipos atat cel verde(ambalaj) cat si cel rosu(ca ambalaj cu ginseng) atat eu cat si sora mea. Ea a fost mai consecventa si a reusit sa slabeasca 8 kg mancand normal in vreo 3-luni. Eu mai putin ca am facut cura de o luna si am slabit vreo 2 kg. Dar dupa un timp daca nu faci pauza nu mai are efect. Sora mea a continuat aproape un an si nu a mai avut efect.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andra (acum 11 ani)

si eu am folosit acest ceai...am slabit cam 10 kg dar le-am pus inapoi...oricum dupa o perioada nu-si mai face efectul

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pepe (acum 11 ani)

si ieu beau ceai antiadipos cutie verde chinezesc,in afara faptului ca elimn toxinele nu are efect de slabit. Eu ma cam infometez sa zic asa ca sa pot slabi pt ca mancam multa paine si foarte multe dulciuri ,deci ca sa poti sa slabesti cat de cat trebuie sa te infometezi macar pana se strange stomacul si sa bei multa apa.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dragos (acum 11 ani)

Cata p***ae.. Nu trebuie sa te înfometezi. Trebuie sa mănânci normal. Și sa te abți de la dulciuri, sucuri, pâine. Normal ca dacă mănânci toată ziua toate p***aile nu slăbești, ba chiar te îngrași. Toată lumea vrea sa nu facă nici un sacrificiu și sa slăbească mâncând chipuri. Nu exista nimic pe lumea asta de la care sa slăbești fără sa faci nimic. Fa sport,nu mai manca dulciuri și alte p***ai și slăbești sigur. Eu am slăbit 21 kg în 12 luni fără nici un medicament. Bafta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabriela (acum 10 ani)

Acest ceai eu il beau de aproximativ 12 - 13 ani pentru ca sufar de constipatie si fara el as iesi afara odata la 2,3 zile .Este foarte eficient in reglarea tranzitului intestinal dar , cum prost s-a inteles , nu slabesti consumandu-l pur si simplu .Este doar adjuvant in curele de slabire urmate de miscare fizica macar 30 minute mers alert pe zi .
Daca eliminati dulciurile (aici trebuie avut grija si cu fructele si mai ales sucurile ), grasimile ,prajelile ,cartofii si consumul moderat de carbohidrati, sigur veti slabi .Eu o spun din propria experienta , asa am slabit 24 de kg in 7 luni .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

chiriac1 (acum 10 ani)

multumesc si mult succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Diana (acum 8 ani)

Il bei Zilnic de 12ani?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Madi (acum 10 ani)

Eu dupa nastere am avut probleme cu greutatea.inafara de faptul ca beam ceaiul antiadipos_cutia de culoare verde inchis am si facut o cura cu usturoi romanesc.cura cu usturoiul ea f buna dar depinde de stomacul fiecaruia.incepi in prima zi cu cate un catel de usturoi dimineata,pranz si seara dupa carecu fiecare zi ce trece maresti cantitatea de usturoi pe care il inghiti cu un litru de apa daca poti.usturoiul decat il cureti de coaja si si il inghiti.impreuna dau un rezultat placut.eu una in timp am ajuns la kilogramele inainte de a ramane gravida

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

praslea (acum 10 ani)

exista doua feluri de a slabi , infometarea (treptata) si organismul isi va lua energie din rezerve sau sportul

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carmen (acum 10 ani)

cu ceaiul antiadipos nu slabesti,e bun contra constipatiei atat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Monica (acum 10 ani)

In urma cu cativa ani, timp de cateva luni, am consumat zilnic cate 3 cani de ceai anti-adipos (cutie verde) si atunci am slabit cateva kilograme, dar m-am oprit, pentru ca la un moment dat a avut un efect prea puternic si mi s-a facut rau pe strada. Acum am cumparat o cutie de ceai si as vrea sa incerc din nou, dar bineinteles ca trebuie consumata multa apa zilnic si tinut cat de cat regim alimentar. Am auzit ca ceaiul antiadipos ar scadea tensiunea si ar dehidrata organismul, de aceea trebuie sa bem minim 2 litri de apa zilnic. Vreau sa ma apuc din nou de aerobic si sa respect dieta de 8 ore (o puteti gasi pe Internet), cu care am reusit sa slabesc vreo 3 kg. in aproape 2 luni si pe care v-o recomand. Atentie: dupa ora 18:00 sau 19:00 (depinde de intervalul orar pe care vi-l alegeti zilnic pentru dieta de 8 ore) NU trebuie sa mancati nimic, ci doar sa beti apa sau cel mult un ceai neindulcit. Astept opiniile voastre.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

crisa (acum 9 ani)

Am folosit acum vreo 10 ani.am baut o sapt cate 3 ceaiuri pe zi(dupa 3 zile 2 pliculete in jumate cana de apa).in prima sapt.(doar cat am baut ceai)am slabit 5kg.in a doua sapt.(fara sa mai beau ceai)am mai slabit 5kg.eu eram in vacanta.deci stateam acasa si ieseam f. Des la toaleta,de atunci nu am mai avut probleme cu greutatea.am mancat si am baut tot ce am vrut si cat am vrut. Mama si fratele meu beau un ceai la cateva zile.ziceau ca le regleaza tensiunea. Am intalnit si persoane la care nu a avut efect...multa bafta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

chiriac1 (acum 9 ani)

multumesc pt raspuns!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anca (acum 9 ani)

Eu cred ca aceest ceai te ajuta sa slabesti dar trebuie tint si regim alimentar

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maty (acum 8 ani)

Acest ceai il folosesc majoritatea oamenilor in timpul unei curi de slăbire având efect laxativ. Doar nu te aștepti ca dupa ce bei aprox 300 ml de ceai sa slăbești 1 kg ? Trebuie baut in timpul unei curi + sport .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nela (acum 8 ani)

Eu beau ceai ginseng cutie rosie si ma simt fb am slabit am ajuns la greutatea pe care o doresc va urez succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2