Ce greutate trebuie sa am

Diete
Intrebare postata de NICOLETA138 cu 14 ani in urma

Buna ziua,am 162 cm ,60 kg si 42 ani.Acum 2ani aveam 56-57 kg ,nu stiu ce s-a intamplat la 40 caci de atunci totul s-a ashimbat .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (24)

dea (acum 14 ani)

Deobicei la femei, exemplul tau 162cm ar trebui sa ai cu 10kg in minus, deci 52kg cu variatii de 2-3 kg in plus sau minus.
La barbati cu inaltimea 170cm ar trebui sa aiba 70 kg cu variatii de 2-3 kg in plus sau minus.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria (acum 14 ani)

Draga mea, si eu la 40 de ani am constatat ca mi s-a schimbat metabolismul.Acum am 45 si de ani.De la 25 de ani si pana la 40 am avut 58 kg, 1,69m.La 40 de ani am inceput sa ma ingras si am ajuns la 65 de kg, asa fara nicio explicatie..aveam acelasi regim alimentar...Si am tinut cura de slabire dupa reteta dr.Atkins, care regleaza si metabolismul..si mi-am revenit..cred ca daca nu luam masuri drastice atunci, ma duceam la vale si ramaneam o grasa...totul este sa nu ai probleme cu tiroida...eu nu am...dar nu mananc dulciuri, nu mananc seara, mananc dimineata o cana cu cereale cu apa, care sincer va spun fac minuni...intr-adevar cerealele consumate zilnic, fac minuni..regleaza metabolismul, curata sangele de colesterol, asigura un tranzit intestinal optim...dar trebuie vointa si sa pui frau poftelor..
succes

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dea (acum 14 ani)

Sunt mai multi factori care duc la asimilarea de kg in plus: stilul de viata, ce alimentatie consumati si cum, poate ati ajuns la menopauza, stresul sau dereglari ale grandei tiroide. Daca doriti sa scapati de kg in plus e bine sa consultati mai multi specialisti : endocrinolog, un nutritionist,eventual si un ginecolog si medicul de familie. E bine sa mergeti pe mana secialistilor care va pot ajuta in schimbarea stilului de viata sau sa rezolvati eventualele probleme de sanatate.
Va doresc sa va reuseasca ceea ce va propuneti !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iulia (acum 14 ani)

de la 40 de ani se instaleaza simptomele menopauzei,ingrasare mai ales mijlocul uscaciunea pielii cadearea parului,se schimba textura firului de par,a unghiilor,insomnii,usoara hipertensiune, agitatie neexplicabila, iritabilitate,oboseala,febra musculara,modificarea secretiei vaginale,a cantitatii de singe menstrual.binenteles nu toate odata ci asa subtil,ele dureaza cativa ani pina apar celebrele bufeuri si incetarea ciclului,si inca ceva,ciclul menstrual tine 365 de cicluri,o perioada medie de 30 de ani,adauga perioadele de sarcina ,de alaptare,de avort,etc.deci cit timp nu ai avut ciclu plus varsta cand ti-a venit ciclu,si obtii o cifra care e varste la care intri la menopauza,succces si sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

angy (acum 14 ani)

greutatea ideala se calculeaza dupa urmatoarea formula.Gi=50+0.75{talia-150}+varsta-20/4 asta e greutatea normala calculata de nutritionisti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicoleta138 (acum 14 ani)

multumesc pt raspunsuri ,referitor la raspunsul lui angy mai doresc niste lamuriri 50=? greutate?;0,75=? ;150=?;20/4=?
fii mai exacta te rog. multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Eli (acum 14 ani)

Pentru barbati: Greutatea(kg)=50+0,75·(Înaltimea(cm)-150)+(Varsta(ani)-20)/4.

Pentru femei: valoarea formulei pentru bărbaţi se înmulţeşte cu 0,9.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 14 ani)

nu va mi dati cu parerea asa ca ar trebui sa aiba cu nu stiu cat mai mult sau mai putin. eu ma iau dupa informatiile postate pe site-ul www.florentina.ro undeva in partea din stnaga scrie greutatea ideala care difera in functie de varsta. treceti si voi cifrele care va caracterizeaza si vedeti voi....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela din calarasi (acum 14 ani)

am 39 de ani am 1,67 si 48 de kg.vreau sa mai ma ingras 6 sau 7 kg si nu stiu cum ca mananc orice dar nu asimilez.ce ma sfatuiti sa fac??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

colnago (acum 14 ani)

Acelor Doamne care sunt in pragul menoapuzei si care doresc o alimentatie corecta recomand sa cautati in www.shoptni.info la rubrica Tahiti Trim Plan40

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

marius (acum 14 ani)

este bine medical sa alergi cu greutati in mana

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

SILVIA.M (acum 12 ani)

EU NU AM LUAT IN GREUTATE DE ANI BUNI DAR AM SCOASE DIN ALIMENTATIE BAUTURILE ACIDULATE CARNEA DE PORC CONSUM RAR PIINEA ALBA CONSUM PIINE INTEGRALA DULCIURI PUTINE SI FOARTE RAR NU MANINC DE LA FAST FOOD

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andra (acum 11 ani)

la cei 165 inaltime am 67 KG E NORMAL

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Numelenuconteaza (acum 10 ani)

Buna..la 12 ani, 160 cm inaltime cate kg ar trebui sa am?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daria (acum 9 ani)

Buna eu am 41 de kg la 11 ani cred ca este bine
Ok este foarte bine crad sunt foarte sigura!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nuconteazanumele (acum 9 ani)

Da foarte bine bravo mentina-te

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andra (acum 9 ani)

Este bine a nu iti face griji

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daria (acum 9 ani)

Multumesc tuturor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Delia (acum 8 ani)

Buna, am 14 ani jumate, greutatea de 55,5 kg si o inaltime de 1,60..mie mi se pare ca sunt grasa..ce as putea sa fac, ca sa slabesc, fara sa tin diete, ma refer prin sport ce as putea sa fac, sau ce mi-ati recomanda :) Va multumesc anticipat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

LarLar321 (acum 8 ani)

inotul si abdomenele, dar crede-ma nu esti grasa, eu sunt cat tine la inaltime, am 12 ani si am mai multe kile... ;) nu multe in plus, cateva!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Advertisement Advertisement
Pag 1 din 2