As vrea sa mai dau vreo4 Kg. jos

Diete
Intrebare postata de Seniora cu 13 ani in urma

Am 173 cm. si 74 Kg. Nu mananc foarte mult , dar am avut o perioada in care am ajuns la 66 si nu aratam bine deloc. Acum am ajuns la 74 dar as vrea sa dau jos macar 4 kg.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (11)

ticuta (acum 13 ani)

Daca ai avut greutatea mai mare si ai ajuns la 74 Kg ,cred ca este suficient deocamdata Seniora,cred ca arati bine la 1,73 m .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabi (acum 13 ani)

Eu am 1m75 si ma situez intre 75 si 79 de kg. Mi-as dori sa ajung vara asta la 65, de ce zici ca nu aratai bine deloc?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Seniora (acum 13 ani)

Ma "ascutisem" foarte tare si in special la fata .La corp era super dar la fata aratam de parca eram bolnava.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabi (acum 13 ani)

Hm...atunci macar 70 sa am... Desi 65 cred ca ar fi ideal, insa cum nu am fost niciodata atat de sp***a, o sa vad si cum imi sta :) Doamne ajuta insa sa ajung acolo si sa fiu sanatoasa! Am constatat ca nu pot slabi decat cu sport. Altfel, pot sa mananc si frunze de salata ca in afara de faptul ca ma doare burta, nici nu slabesc cine stie ce, oricum mult mai lent si sunt mai putin tonifiata. Ajunsesem la un moment dat la foarte multe kile si am facut 2 lucruri: m-am apucat de jogging si am renuntat la a mai manca dupa pranz (pe care il iau pe la ora 14) nimic. Acuma un mar nu conteaza, ma refer nu mancare si cu atat mai putin dulce. Am reusit sa ma mentin in general la greutatea la care ajunsesem (75-78), insa vreau sa mai dau jos si imediat ce termin examenele, ma voi apuca serios impreuna cu prietenul. Iti recomand la fel, fara mancat seara si mai ales miscare! E pacat la cat de inalte suntem sa nu avem un corp frumos! Pupici

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Seniora (acum 13 ani)

da-mi id-ul tau si putem vorbiiiiiiiii pe mess

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lacramioara (acum 13 ani)

la 173cm si 66kg de ce nu aratai bine, erai prea sp***a?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Seniora (acum 13 ani)

Daaaaaaaa...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anca (acum 13 ani)

Eu la 172cm am 60 kg si arat bine, adica eu sunt multumita si cei din jurul meu... am avut si mai putin, 56 si aratam rau la fata, la corp nu. cu mai mult de 60 poate ca as arata bine dar nu ma simt bine, ma vad grasa! intre 60 si 62 ar fi greutatea ideala, cu 10 mai putin decat inaltimea.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anca (acum 13 ani)

poti da jos usor sau foarte greu cele 4 kg de care vrei sa scapi, totul depinde de tine. daca esti consecventa si mananci putin seara, si faci si putina miscare (jogging, plimbare, ceva ce iti place) reusesti repede altfel nu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ancutza (acum 13 ani)

am 1,63 si am 74 kg,am fost slabutza inainte,de un am m-am ingrasat f mult.ce pastile pot sa iau???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

madalinna:) (acum 10 ani)

eu am 1,73 si am 70 de kg. vreau sa mai slabesc vreo 5-6 .. am stat o perioada de 3 zile nemancata si am simtit si eu ca am slabit, dar era cat pe ce sa ma imbolnavesc de ulcer, fac sport, fac si acasa exercitii de pe net, nu prea mananc ziua mancare gatita, doar fructe atat pana seara si tot nu simteam ca am dat jos....puteti sa-mi recomandati o dieta, dar fara fructe sau legume rare gen : avocado sau altele.. ceva obisnuit si care da rezultate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: