TRATAMENT DIABET

Diabetul zaharat Diabet de tip 2
Intrebare postata de MONICA1234 cu 11 ani in urma

Buna ziua,
Ma numesc Monica, eu am diabet de tip 2 si am incercat un tratament care mi-a fost foarte benefic. Inca din prima saptamana mi-a scazut valoarea glicemiei si dupa o luna am inceput sa o tin sub control.
Il recomand cu caldura si multumesc foarte mult echipei.
Va scriu link-ul catre site daca doriti mai multe informatii: [url moderat de admin]
O zi buna va doresc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

dorudopp (acum 11 ani)

nu mai faceti reclama unor produse !spuneti ce probleme aveti. vreti sa vindeti produsul? hai sa fim seriosi.de mai multi ani au aparut o gramada de escroci si mii de tratamente naturiste. condurateanu este unul din farsori. pietre vindecatoare, plante care vindeca otice, tamaduitori samd.
nu sepoate asa ceva. in diabet regimul este de baza si o detoxifiere permanenta a organismului. va sfatuiesc sa cititi si alte carti. una este--studiu china.
succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alexandra (acum 11 ani)

Mai sunt si alte tratamente pe piata...naturiste...insa depinde de fiecare in parte ce bani vrea sa cheltuie pentru tratamentul sau. Sotul meu a ajuns de la 4 insuline pe zi la 1 singura in 2 luni cu ajutorul unor produse din USA, insa nu am sa dau numele produselor aici ca sa nu se considere ca fac reclama la ceva. Cautati, pentru ca internetul este mare si solutii se gasesc. Traim in vremuri in care multe dintre tratamentele pe care le stiam au cam pierdut pasul cu produsele noi care se gasesc pe piata. Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dorudopp (acum 11 ani)

daca vreti sa faceti un bine...spuneti numele medicamentului. daca nu-l spuneti nu stiu de ce mai sunteti pe acest site. cu bine.
doru

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

POP NICU (acum 11 ani)

Orice informatie despre vreun medicament nou descoperit ptr diabet mai ales tip 1 este ca o gura de aer, o speranta dar dk nu sunt date detalii gura de aer se transforma in sufocare. nu este vorba de reclama dar parerea mea este ca conteaza mai mult sanatatea copiilor si a celor suferinzi de diabet decat vorbe in vant. Daca aveti vreo stire concreta va rog contactati-ma pe email [email protected]. Am o fetita de 11 ani diagnosticata cu diabet tip 1 din decembrie 2011 nu doresc la nici un parinte acest cosmar dar traim cu speranta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dorudopp (acum 11 ani)

salut nicu. o sa-ti scriu pe email chiar maine ce stiu si ce am auzit despre copii cu diabet. eu am avut un coleg de facultate nascut cu diabet, la 222-23 de ani era perfect si pe la 50 traia si muncea fara sa aiba complicatii majore. sunt si fotbalisti sau sportivi de performanta care fac insulina si le merge bine.
maine trimit email si iti dau si telefonul. nu sunt medic dar am diabet de 20 ani si am intalnit multa.
cu bine si cu optimism
doru

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sergiu (acum 10 ani)

Salut, incercati acest supliment pentru diabet, este cel mai bun din cate am incercat:
http://mhlnk.com/B15D04A6

Ve-ti simti cum isi face treaba, multa sanatate va doresc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dorudopp (acum 10 ani)

mi sergiu...e greu
trebuie sa specifici ptr. ce tip de diabet este produsul. ptr. un copil nu cred ca este bun. deci concentrare si rspuns la obiect. de superficiali este plina lumea. la misto se pot da raspunsuri toata ziua. ptr. un copil cred ca inteligenta parintelui este cel mai important lucru. cu bine.
doru

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: