Glicemie peste 450!!! raspuns medic

Diabetul zaharat
Intrebare postata de CONSTANTIN48 cu 12 ani in urma

Sora mea a aflat ieri ca are glicemia 480,mie mi s-a parut ciudat ca medicul de familie nu a chemat ambulanta stiind ca in urma cu 2 luni avea 96 de kg iar ieri avea 72kg.Precizez ca este cardiaca ,cu doua luni in urma era obeza are doar 56 de ani.Ce imi recomandat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (13)

Dr. Cristian Irina MDr. Cristian Irina este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

ar fi bine sa se adreseze serviciului de urgenta diabet si boli metabolice.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Diabetul zaharat.

CONSTANTIN48 (acum 12 ani)

va multumesc mult,a fost internata astazi dimineata

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioan Gherasim (acum 12 ani)

Trebuie sa incepi sa iei Diavit si o sa scapi de neplacerile diabetului. Bunica mea are 70 de ani si ia diabet de 4 luni....e ca noua :) , serios!!!! nu mai ia nici un alt medicament inafara de diavit si nu mai are probleme cu glicemia. Diavit este un medicament natural romanesc descoperit de un profesor din Cluj.
Aici puteti sa gasiti medicamentul:
www.casaplantelor.ro/diavit-100658

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena (acum 12 ani)

buna,ma numesc elena,am 29 de ani si am aflat azi ca am glucoza 116,nu este normala dar nu stiu ce sa fac ca sa scada||cum pot reduce glucoza din sange???va multumesc!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena (acum 12 ani)

am glucoza 116 in sange,ce pot face ca sa o reduc?va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dorudopp (acum 12 ani)

mananca mai putine dulciuri, paie ,miere,cartofi si chiar fructe. da-mi un telefon si te invat ce sa faci. trebuie doar vointa.
doru-0744550066

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Leonard RADU (acum 12 ani)

Dupa mai bine de 7 ani de cercetari intense , la care au participat mari practicieni in domeniu ,o importanta companie din Italia a introdus in piata (se intampla asta in vara anului 2010) un produs revolutionar .

"Fitness B-Fine Coffee" este singura CAFEA 100% NATURALA din lume in amestec armonios cu 13 plante(medicinale) si condimente naturale , gandita cercetata si dezvoltata pentru persoanele ce sufera de diabet zaharat .

Urmatoarele plante medicinale din continut :
- Iarba de Bermuda ;
- Mesteacanul Alb ;
- Ienuparul ;
- Papadia ;
plus Scortisoara au capacitatea de a reduce nivelul glucozei din fluxul sangvin si de a controla nivelul glicemiei.

Sunt de ajuns a fi baute 2-3 cesti/zi pentru a obtine valori ale glicemiei semnificativ scazute.

Este singurul sortiment al brandului "FITNESS-COFFEE" ambalat in pliculete de cate 7gr. fiecare , 30 plicuri/cutie .
Nu are nevoie de indulcitor adaugat,una dintre plante fiind Radacina de Lemn Dulce .

Informatii complete despre toate sortimentele brandului , ingredientele si beneficiile aduse de acestea , istoria aparitiei acestei revolutionare si unice cafele puteti gasi doar vizitand pagina web a importatorului unic pentru Romania si Moldova .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Leonard RADU (acum 12 ani)

Dupa mai bine de 7 ani de cercetari intense , la care au participat mari practicieni in domeniu ,o importanta companie din Italia a introdus in piata (se intampla asta in vara anului 2010) un produs revolutionar .

"Fitness B-Fine Coffee" este singura CAFEA 100% NATURALA din lume in amestec armonios cu 13 plante(medicinale) si condimente naturale , gandita cercetata si dezvoltata pentru persoanele ce sufera de diabet zaharat .

Urmatoarele plante medicinale din continut :
- Iarba de Bermuda ;
- Mesteacanul Alb ;
- Ienuparul ;
- Papadia ;
plus Scortisoara au capacitatea de a reduce nivelul glucozei din fluxul sangvin si de a controla nivelul glicemiei.

Sunt de ajuns a fi baute 2-3 cesti/zi pentru a obtine valori ale glicemiei semnificativ scazute.

Este singurul sortiment al brandului "FITNESS-COFFEE" ambalat in pliculete de cate 7gr. fiecare , 30 plicuri/cutie .
Nu are nevoie de indulcitor adaugat,una dintre plante fiind Radacina de Lemn Dulce .

Informatii complete despre toate sortimentele brandului , ingredientele si beneficiile aduse de acestea , istoria aparitiei acestei revolutionare si unice cafele puteti gasi doar vizitand pagina web a importatorului unic pentru Romania si Moldova .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniel luca (acum 10 ani)

Am glicemia marita si trigliceridele ce trbuie sa fac sa mi scada în plus ma simt si foarte obosit tot timpul nu mai am chef be lucru ce trebuie fac sau cum sa procedez dacami puteti da vreun sfat miar fi de mare ajutor va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dorudopp (acum 10 ani)

salut daniel
probabil ai diabet.
deci mergi rapid la medicul diabetolog si incepe tratamentul. treci imediat pe regim si incepe sa citesti cat poti despre boala ta.
nu sta pe ganduri ptr. ca pericolul complicatiilor este imens.
te vei simti bine si vei avea din nou energie. suna-ma te rog sa-mi spui ce-ai facut si te pot indruma mai departe. dsaca esti din bucuresti ne putem si vedea. nu te costa nimic si vei fi mai optimist.
succes
doru-0744550066

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Leonard RADU (acum 10 ani)

Vezi comentariul meu de mai sus. Produsul este 100% natural, se adreseaza cu precadere oamenilor ce au aceleasi probleme descrise de tine.
Cele minnim 2 cesti recomandate de catre producator a fi consumate zilnic (pentru a putea obtine rezultatele scontate) nu ar trebui nsa te coste mai mult de 4 lei/zi. Daca vrei scrie-mi pe [email protected] sau suna-ma pe 0722 258 261 pentru detalii suplimentare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

balan radu (acum 9 ani)

am luat glicemia din curiozitate dar am mancat , rezultatul a fost de 580 ...este normal sau este foarte ridicat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

rodica (acum 8 ani)

azi am aflat ca am glicemia ...411....cum e? si ce pot face?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: