Glicemia la copii

Diabetul zaharat
Intrebare postata de crysssyuly26 cu 9 ani in urma

Buna ziua,este semn de diabet o glicemie de 108?la un copil de aproape 8 ani.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

FreeStyle11 (acum 9 ani)

Depinde cand a fost luata.O glicemie luata dimineata pe nemancate, timp de mai multe zile, cu aceasta valoare sau mai mare, poate sa fie un semn, dar nu neaparat de diabet.Insa trebuie facute investigatii amanuntite pentru a se putea pronunta in vreun fel.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

crysssyuly26 (acum 9 ani)

a fost luata dimineata pe nemancate...dar au fost si valori mai mari...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

crysssyuly26 (acum 9 ani)

a fost luata dimineata pe nemancate...dar au fost si valori mai mari...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FreeStyle11 (acum 9 ani)

Duceti-l la medicul internist, pentru niste investigatii mai complexe.Mai sunt si alte simptome pt diabet, de ex. bea multe lichide si urineaza mult?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: