Hioptiroida da stai de sufocare si oboseala?

Dezechilibrele hormonale
Intrebare postata de membru220796 cu 11 ani in urma

Intreba

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Liviu (acum 11 ani)

Doua din cele mai comune cauze fizice de OBOSEALA sunt:

1) ANEMIA. Ar trebui sa te prezinti la medic pentru a fi evaluat pentru anemie daca prezinti urmatoarele simptome: SUFOCARE (in special la efort), palpitatii, frecventa cardiaca rapida sau paloarea pielii.

2) HIPOTIROIDISMUL. Simptomele si semnele pot include: senzatia de OBOSEALA, apatie, slabiciune, toropeala, aspect adormit, lentoarea in miscari, tenta galbuie a tegumentelor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

membru220796 (acum 11 ani)

sunt diagnosticata si cu depresie si anxietate, restul analizelor sunt bune, va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Liviu (acum 11 ani)

ANXIETATEA este un termen general pentru mai multe tulburari care provoca nervozitate, frica, teama si ingrijorare. Aceste tulburari afecteaza modul in care ne simtim si ne comportam si pot manifesta si SIMPTOME FIZICE REALE.
- Multe dintre aceste simptome sunt similare cu cele simtite de o persoana care sufera de o boala generala sau sufera un atac de cord sau accident vascular cerebral, iar acest lucru tinde sa amplifice anxietatea.

- Pentru DEPRESIE, am vazut ca ati mentionat (in alta parte) ca faceti deja tratament.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

bouba12 (acum 11 ani)

Tu sau cineva drag sufera de o boala si nu esti multumit de tratament? Iti doresti o a doua sansa prin acces la cele mai noi tratamente? Sunt doctor in stiinte medicale si va pot ofer consultatii pentru cele mai noi tratamente medicale. Poti sa fi tratat ca si la Paris, New York sau Londra.
Tot ce trebuie sa faceti este sa imi trimiteti spre analiza copii ale tuturor actelor medicale, pentru a va putea informa daca pacientul este eligibil includerii intr-unul din cele 1.200 de trialuri clinice din Romania sau intr-unul din cele 130.000 de trialuri clinice care se desfasoara momentan pe glob, cu indrumarea dvs catre cel mai apropiat si abordabil centru, luand eu personal legatura cu medicul care va va trata si facilitandu-va accesul la un tratament de ultima ora.
Pentru mai multe informatii, va rog sa ma contactati telefonic la 0740.189.000 sau pe adresa de email [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: