Ecografia raspuns medic

Dezechilibrele hormonale
Intrebare postata de IULIANA IULIANA cu 12 ani in urma

Buna ziua.Va rog daca se poate interpreta :lob dr.T1\\-2\\ 3\\v:3 2\\2 Guad CD=50 ;76 db S1\\-1\\2 \\2 Guad=-11 db ;lob st.T1 \\-2\\ 3\\v:3 Guad CD=50 :80 db S1\\-1\\3\\4 Guad=-12db :76db S1\\-1\\2\\ 2 Guad=-11DB . ANALIZELE: FT4-9,14 ; TSH-6,76; ATPO-peste 1000(val. norm.0 - 35).imunoglobuline 63,90 ,proteina reactiva 0,02 mg\\dl (val.norm. 0,00 -0,50) transaminasi ALT\\GPT 9 U\\ L, creatinina 0,70mg\\dl( val norm 0,50-1,10) MULTUMESC ANTICIPAT

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina MDr. Cristian Irina este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

rezultatele analizelor sanguine trebuie prezentate medicului endocrinolog, pentru a va indica tratamentul corespunzator (e vorba de o hipotiroidie evidentiata de TSH ceva mai crescut, ATPO cu valori crescute intr-o tiroidita auto-imuna, fara semne de inflamatie )

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: