Insarcinata la 17 ani

Depresie
Intrebare postata de Baaa Sunt Euu cu 12 ani in urma

Nu am o introducere la ceea ce vreau sa spun insa am nevoie de ajutoooorr !!! :(( M-am indragostit de un barbat cu 4 ani mai mare ca mine . Totul a fost frumos in primele 3-4 luni , am inceput sa il iubesc foarte mult ... apoi am aflat ca este insurat si ca sotia lui urmeaza sa aduca pe lume un copil ( nu sunt luati cu acte insa locuiesc impreuna la el acasa ) . Cand am aflat am incercat sa ma despart de el , insa m-a "convins" ca nu imi va fi bine daca renunt la ea , ca el ma iubeste si ca pe sotia lui o va lasa dupa ce ii va aduce pe lume copilul . Stiu ca am fost o p***a si inca sunt , ca nu trebuia sa am incredere in el dar il iubeam foarte mult si am acceptat "relatia" cu el in continuare . Sunt in stare sa imi dau si viata pentru el daca este nevoie :(( insa acum , dupa 1 an si 2 luni de relatie , am ramas insarcinata cu el ( fiind primul meu barbat ) !!! Nu mai vrea sa ramana alaturi de mine pentru ca mi-a spus ca si-a dat seama ca sotia lui e mult mai importanta ca ia adus pe lume un copil . Nu stiu ce sa mai fac , nu i-am putut spune ca am ramas insarcinata cu el pentru ca dupa vorbele pe care mi le-a spus nu vreau sa creada ca spun asta doar ca sa il leg de mine ! parintii mei nu stiu absolut nimic de relatia mea cu el , nu stiu ca am ramas insarcinata , nimeni nu stie absolut nimic despre ceea ce mi se intampla . Nu vreau sa imi omor primul meu copil insa stiu ca parinti mei nu ma vor accepta asa . Am cazut intr-o depresie nu mai stiu ce sa fac , uneori simt ca ar trebuie sa dispar undeva , sa nu mai exist :(( !!! Stiu ca eu sunt de vina pentru tot ceea ce mi se intampla ... ma simt cea mai jalnica persoana din lume pentru ceea ce mi se intampla ! Help me , am nevoie de un sfat .. ce pot faceee ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

Buna (acum 12 ani)

Scrie-mi te rog un email pe yahoo la *** si te ajut.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dara (acum 12 ani)

In niciun caz sa nu faci vreun gest necugetat. Viata este frumoasa si merita traita. Ai facut o greseala, acum trebuie sa incerci s-o repari. Ar trebui sa te consulti cu mama ta, cu o sora, un frate chiar, o matusa, nasa, bunica. Poate ai in familie pe cineva in care sa ai incredere, care sa te ajute, sa te sprijine. Daca hotarasti sa pastrezi copilul, trebuie sa stie parintii tai. Decizia de a renunta la copil sau de a-l pastra, iti apartine. Tu stii cel mai bine care sunt circumstantele, cata intelegere gasesti in familie, cat sprijin. Nu mi-a placut ca ai scris ca ai vrea sa dispari. Fii optimista, ai toata viata inainte si maine va fi mai bine si mai frumos decat astazi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

antonescua44 (acum 12 ani)

Inteleg nu vrei sa-ti omori copilul neinscut , insa gandestete ca-ti va fi mai greu mai incolo fiindca copilul in primul rand nu va avea tata , iar tu iti vrei periclita copilaria . La 17 ani nu este usor sa ai un copil , exista multe responzabilitati sti si tu cand cresti cu e usor dapai sa mai ai si responsabilitatea unu-i copil . Stiu ca este rau sa omori un copil , sa faci avort insa eu consider ca este o vasta prea frageda nu o sa-i ai ce oferii copilului , nici sufleteste nici material . Tu trebuie sa-ti termini studiile sa te realizezi , sa fi implinita iar apoi ii vrei putea oferii copilului tau tot bine din lume . Toate cele bune si sanatate ;)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

angela (acum 12 ani)

Buna ,sunt Angela si vreau sa-ti spun ca si eu am nascut la 17 ani o fetita ,apoi la 18 ani alta fetita, apoi la 20 ani si 5 luni un baiat.este foarte adevarat ca e foarte greu sa cresti un copil la aceasta varsta mai ales daca vrei sa iti termiini si studiile.Eu din pacate a trebuit sa ma opresc pentru 10 ani de la studii apoi am pornit singura sa-mi termin liceul. l-am terminat la E.Racovita din Iasi am luat BAC-ul din prima si acum sunt studenta la UMF anIII. Nu ti-as putea descrie in 1000 de volume prin cate am trecut,cate am patimit si de cate ori am fost izbita de pamant,dar de fiecare data m-am ridicat mai puternica.SINGURUL MEU SPRIJIN A FOST DUMNEZEU,in fiecare zi din viata mea am sperat si am fost sigura ca voi reusi,am avut incredere in EL,nu m-am abatut niciodata de la aceasta credinta si am reusit.Copii mei sunt mari,au 17,16si 14ani .ii cresc singura ,am si doua servicii din care unul parte-time. Nu ma intreba cum reusesc......nu stiu! Vorbeste cu parintii tai indiferent ce ti-or zice sau face,nu-ti omori copilul.....iti vei da seama peste 17 ani de ce ti-am spus asta acum.Nu am cum sa-ti povestesc acum,nu m-ai intelege.Daca vrei sa vorbesti cu mine ,iti las adresa mea de e-mail([email protected]),imi poti lasa un nr de tel si te pot suna daca ai nevoie vreodata de ceva.Fruntea sus,viata e un razboi,putem pierde o lupta dar razboiul il vom castiga noi.Cu ce-am gresit? ca am adus pe lume alte vieti? Dumnezeu e de partea noastra!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

silvia19624 (acum 11 ani)

nu te supara pe mine dar tu inainte de a te urca in patul unui barbat chiar nu vrei sa stii macar minim de informatii ????? daca e vreun pervers ,un criminal un pedofil ce dumnezeu e fetelor cu voi???? ce ve-ti raspunde copiilor ce -i veti aduce pe lume, credeti ca ei vor fi la fel ignoranti sau de analfabeti????? cu tine statea daca aveai parinti cu bani ,asa ca ai pierdut trenul, cu nevasta-sa sta ca ori e un intretinut ori e mai desteapta si-l trage prin tribunale sa-i plateasca intretinere si ei si copilului de n-o sa aiba bani nici de wc public(uite la codul civil cite are de tras un barbat sau o femeie infidela) asa ca arenuntat la ,,balastul'''' cel mai putin costisitor. nu ai nici o scuza fata de cel ce trebuie sa vina pe lume in rest.....dupa plata si rasplata si roagate sa nu-ti intoarca viata reversul monedei cind crezi ca l-ai prins pe d-zeu de picior!!!!! bafta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lucian (acum 11 ani)

Poate n-ar fi rau sa te duci la nevasta-sa si sa o pui in tema. Nu cred ca asta il va face sa se intoarca la tine dar macar ii strici si lui familia. Razbunarea te poate face sa te simti mai bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina (acum 9 ani)

Buna , eu am 16 ani jumatate si mi-am inceput viata sexuala acum o luna , dar am facut decat odata si protejat.nu am niciun simptom decat ca am urinari cam desde vreo 2 zile , ciclul mi-a venit prima luna si a durat cam 4 zile la mine mereu dureaza cam atat. Insa mi-e foarte frica daca as putea fi insarcinata.fiind grasa nu imi dau seama daca sunt si este foarte greu. Am citi multe chestii de pe net si am auzut multe cazuri in care poti ramane insarcinata daca faci protejat si mi-este foarte frica. Nu am facut niciun test de sarcina si mi-e frica sa fac . Ce sfat puteti sa imi dati .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cristi (acum 8 ani)

Buna draga mea am citit mesajul si mi-am dat seama ca el are mai multă vina.
Daca vrei scumpa mea frumoasă te pot lua eu cu siguranță numai contează qni dar, cotea-za tu si cu fatul sa fiti in siguranță
Eu mă numesc Cristi ai te pot lua eu asa cum esti tu.
Atu las eu numărul meu de telefon mobil si te rog eu frumos sa mă suni urgent acuma nu contea-za la ce ora mă vei suna.
Mobil:0747829577-0732089891 suna-ma cand poti si, când vrei tu sant la diapozitia ta.
Ai încredere in minte ca mie nu-mi place sa-mi bat joc de tine.
Eu nu sânt căsătorit copii nu am si, ami doresc un copil cu o fata sau, femeie crede-me.
Dar daca tu ești însărcinată ari promit nu te voi lăsa pentru nimeni in lume promit eu asta o fac eu pentru tine.
Ami trimi-ti întâi un mesaji cu numărul tău sal vad apoi acri ai numele tau acolo sa sriu si eu cum te cheamă.
Apoi mă suni.
Astept răspunsul de la tine. Te iubesc foarte mult prințesă.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cristi (acum 8 ani)

Adresa mea este: [email protected] este de Facebook

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cristi (acum 8 ani)

Adresa mea este: [email protected] este de Facebook

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: