Disperare

Depresie Sindromul dumping
Intrebare postata de alina_arh69 cu 14 ani in urma

Dupa 19 de ani de iubire sotul mi-a marturisit ca a fost cu alta femeie. din razbunare si ca sa ma uite, pentru ca eu l-am indepartat. Nu a fost o aventura ci o relatie de citeva luni. Noi nu am mai fost cu altcineva in viata si am tot intrebat amanunte. In sinea mea speram sa nu fie adevarart, ci doar ca se lauda. De 7 luni de cind am aflat sint nebuna, ma lupt cu mine si cu toate imaginile. As face orice sa uit ca stiu, dar nu exista. Vreau cu disperare sa traiesc, avem un baietel de 9 ani care este foarte speriat cind imi vede tristetea. Ctred ca o sa ma imbolnavesc si o sa mor. Am aceasta presimtire nenorocita. Nu pot sa fiu nici cu el nici fara el. Mi-a placut viata datorita existentei lui. Nu stiu sa traiesc fara. Am ginduri urite la adresa ei care l-a corupt cind plingea dupa mine. As face orice sa uit. Vreau sa fac ECT, dar nu cred ca imi va face nimeni. Ma ingrozeste gindul ca voi trai drogata tot restul vietii. Nu stiu cum sa fac sa treaca ziua mai repede. Sint intr-o tristete indrozitoare si in acelasi timp in agitatie permanenta. Nu vreau sa mor si am senzatia ca asta se va intimpla! A facut cineva ECT (tratament cu electrosocuri)?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (20)

simonaa28 (acum 14 ani)

BUNA ALINA!
Sta numai in puterea ta sa-ti revii si pt numele lui Dumnezeu coboara cu picioarele pe pamant! Iti vei revenii si vei traii frumos alturi de sotul tau si de copilul vostru! Nu stiam ca exista un astfel de tratament dar nu cred ca ai nevoie de asa ceva! Fa-ti in primul rand o introspectie si vezi unde si cu ce ai gresit ! E adevarat , e dureros, sa treci prin astfel de momente dar si mai dureros e ca baietelul vostru sa aiba o mama care sa nu mai fie capabila sa-i ofere sprijin, dragoste si siguranta!
Daca sotul tau regreta cele intamplate lasa-l sa te recucereasca, discutati ca doi adulti viitorul relatiei voastre, asta daca tu iti doresti cu adevarat sa mai fiti impreuna! Si ....nu uita, din pacate nu esti prima nici ultima sotie inselata! e foarte greu si-mi pare rau pt ce ti s-a intamplat, dar trebuie sa-ti aduni toate resursele sa-ti revii!
Daca il iubesti ( si cred ca da ca altfel treceai mai usor peste) acorda-i o sansa , dar trebuie sa treci si tu peste! Nu face din trecutul tau viitorul tau! Nu te mai chinuii! Daca-l iubesti iarta-l si iubiti-va in continuare ! Nu-i da satisfacti celeilalte renuntand la el si indepartandu-l ! fii puternica, increzatoare si nu-ti mai imagina ce si cum ,mai bine gandeste-te la viitorul frumos care va asteapta si la baietelul vostru! Cu timpul ranile se vor cicatriza , te rog sa incerci sa gandesti realist ! fii puternica!
Numai bine !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioana27138173 (acum 14 ani)

draga alina.
am fost si eu in situatia ta.nici nu mai mancam.ajunsesm o epava.gandul ma rodea ingrozitor.refuzam sa accept si durea enorm pt stiam k nu mai pot schimba nimic.plangeam tot timpul.am un baietel care atunci avea 5 ani.plangeam odata si mititelul a venit si mi-a spus:mama,de ce plangi daca eu sunt langa tine?din acel moment am realizat cat il chinuiam.alina,in zilele noastre,barbati fideli nu mai exista.sotul tau a avut cel putin curajul sa spuna.gandesti rau despre acea femeie.corect.dar,gandeste-te,sotul tau langa cine e acum?langa ea sau langa tine si copil?daca nu va iubea pleca.nu poti sta cu un om care nu te mai intereseaza.ranile se vindeca greu dar se vindeca.e greu sa-ti zic asa,stiu prin ce treci.si mie imi spuneau la fel,si era greu de facut.dar trezeste-te dimineata si spune-ti:nu a murit sa-l plang.nu l-am pierdut de tot.inca mai avem sansa sa ne fie bine.si da-i copilului tau bucuria sa te vada zambind.i oferi enorm.te rog lasa-mi un msg privat si zimi ce ai mai facut.multi pupici.oana

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

annemarry (acum 14 ani)

buna alina.nu stiu daca sunt in masura sa dau sfaturi tinind cont de virsta mai mica pe care o am,dar si eu sunt casatorita si am 2 copii si imi iubesc foarte mult sotul,si el ma iubeste mult pe mine si numai gindul ca m-ar insela ma inebuneste,cu toate ca nu mi-a dat niciodata motive sa cred acest lucru.eu cred ca daca va iubiti suficient de mult ,cu multe rugaminti la Dumnezeu vei reusi sa treci peste,poate pentru el nu a fost decit o razbunare din moment ce el e acum tot cu tine si cu copilul vostru(sa creasca mare si sa va bucurati de el).iarta si incearca sa uiti totul si fiti fericiti,incercati impreuna sa vedeti ce s-a intimplat,cine si unde a gresit asta pentru a nu se mai repeta gresala si sa nu mai treceti prin asta niciodata.iti doresc din suflet sa ai capacitatea sa treci peste,sa mergeti impreuna mai departe,si sa stii ca parerea mea e ca electrosocurile nu vor ajuta prea mult ci mai degraba sprijinul si intelegerea sotului tau.sa dea Dumnezeu sa auzim numai de bine,te rog as vrea daca se poate sa mai tinem legatura.fie ca iubirea sa invinga.pupici

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina_arh69 (acum 14 ani)

Multumesc din suflet pentru gindurile voastre. Problema e ca firea mea e foarte dificila probabil. Sint mereu si mereu mai curioasa, nu cred ce mi-a spus. E si din cauza ca el mi-a spus pe parcursul a cca 2 luni nenumarate variante pina cind l-am obligat sa-mi arate desfasuratoarele de la telefon si atunci am vazut ca a tinut legatura tot tmpul, zilnic cu ea, chiar daca era cu mine. Initial mi-a spus ca a fost doar de 2 ori cu ea in mai anul trecut, dar singura am aflat ca au vorbit (asa spune el) la tel pina in noiembrie cind ne-am impacat mai "oficial". S-a mai culcat o data cu ea in oct. cind ne-am certat. Dupa ce ne-am mutat impreuna din nou si-a facut un alt tel. pe care il tinea la birou si o suna zilnic. Asta cam pina l-am prins. Ma doare ingrozitor pt. ca am avut intotdeauna o incredere totala in el si am crezut in tot ce imi spunea , ca va muri daca eu il insel, si etc.Ma enerveaza ca l-a pacalit aia care este o nemernica, stia ca sintem impreuna in concediu ca sa ne impacam si totusi l-a sunat si el pe ea. Mi-e sila de corpul lui, nu ma mai pot uita la el, cind ii spal lejeria ma gidesc la ea ca l-a atins. Eram 2 copii si ea mi l-a murdarit! Noi n-am mai avut alti parteneri si a doua zi cind l-a cunoscut si plingea dupa familia lui ea l-a dezbracat si i-a pus prezervativul. Desi el si l-a dat jos si a spus ca nu vrea sa ma insele si ca nu vrea sa faca asta ea a insistat si i-a pus altul, spunindu-i ca nu ma inseala. Prima oara a fost greu... Pe urma spune ca incerca prin asta sa se desprinda de mine. Dar de ce atunci cind m-am intors a continuat sa o sune? Nu mai pot avea alt subiect de conversatie cu el, nu ma mai bucura nimis, doar copilul si ma simt foarte vinovata fata de el pentru ca am acesti ochi tristi pe care el ii vede si simte ca nu mai sint la fel, chiar daca eu incerc sa rid si sa glumesc. Nu mai aud pe nimeni, nu ma mai intereseaza nimic. Eu eram si inainte foarte geloasa numai cind se uita la alta, dar acum cind stiu ca il poate avea alta. Era mindria mea sa spun ca el nu m-ar insela niciodata! Mi-e rusine de toata lumea si mi se pare ca toata lumea stie. simt nevoia sa spun ce este pentru ca toti ma intreaba ce-i cu mine. Nici macar nu mai zimbesc. Eram sufletul petrecerilor. As vrea sa pot sa uit iubirea sau sa uit ce s-a intimplat. Nu exista nimic! Azi am fost la psihiatrie si vor sa ma interneze sa incerce niste tratamente pentru ca v-a trebui sa tin tratament pe viata! Macar de ar fi ceva care sa ma faca mai indiferenta. Am inteles ca tratamentele astea te facsa pierzi mult din capacitatile tale intelectuale, dar trebuie sa fac ceva pentru copil. Poate ma mai pun pe picioare! Va pup si multumesc inca o data!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 14 ani)

Cauza unei depresii ,de regula ,este DEZAMAGIREA insotita de o intrebare obsedanta DECE ? Durerea este cu atat mai mare ,cu cat increderea in acea persoana a fost practic ,fara limita.......Mergi si te trateaza, ai incredere, va fi pe o perioada rezonabila de timp, dar vei ajunge sa te detasezi ,sa privesti acea persoana cu indiferenta, cel mai groaznic sentiment. Multa sanatate si gadeste-te intai la tine, pretuieste-te mai mult si fii cat se poate de demna. Nu-ti fie teama, tratamentul nu-ti afecteaza intelectul.....ai incredere.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

annemarry (acum 14 ani)

alina draga,e mare dezamagirea prin care treci,dar gindestete le tine si sanatatea ta(pe care nimeni si nimic nu are de ce sa ti-o puna in pericol),gindeste-te la copilul tau care are mare nevoie de tine sanatoasa,lupta , mergi si te trateaza si dumnezeu sa iti ajute, in veci sa nu dai satisfactie nemernicii(ca femeie nu se poate numi)care a intervenit intre voi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

fridatiffany (acum 14 ani)

Draga Alina in primul rand ai grija de tine este foarte grea gelozia dar incearca sa treci cu vederea si eu am fost geloasa in primii ani de casnicie si tot asa ma gandeam ca tine ca ma inseala si de toate dar anii au trecut avem o fetita deja marisoara si 22 de ani de casnicie nu pune toate la suflet si nu te lasa prada bolii gandestete la copilasul tau in primul rand cine va avea grija de el daca patesti ceva prima data sa te gandesti la tine si dupa aceea la altii .Iti doresc multa sanatate ai incredere in tine si daca sotul s-a intors la tine inseamna ca pe tine te iubeste aia a fost doar umplutura nici nu te mai gandi la ea dute la coafor, manichuira si cosmetica fate frumoasa si fa-l pe sotul tau gelos cand te va vedea aranjata si frumoasa ocupa-te mai mult timp de tine si mai putin de ceilalti viata este frumoasa ai incredere in dumnezeu si totul va fii bine sanatate pupici si numai bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina_arh69 (acum 14 ani)

Buna! Multumesc din nou pentru gindurile voastre frumoase! Scuze pentru greselile de ortografie, am scris foarte repede! Astazi m-a sunat si mi-a spus ca isi cere iertare ca m-a mintit ca s-a culcat cu acea femeie, a vrut doar sa sufar asa cum a suferit si el cind l-am parasit si a fost disperat. Au stat doar de vorba, ea l-a vrut si el nu a vrut sa faca nimic! Mi-a mai zis asa si o data s-a jurat si in biserica, dar dupa aceea a revenit spunind ca nu vrea sa traiasca in minciuna, sa fie pregatit daca eu o sa-i mai fac asa ceva(sa-l parasesc)! Vreau sa-l cred, dar de atitea ori a jurat in diverse feluri si sint in mare dubiu si dezorientare. Deja cred varianta ca s-a culcat pentru ca tot am discutat in atitea luni despre ce si cum si sint foarte ametita! De iubit ma iubeste enorm, nu pot eu sa accept murdaria asta! De as putea sa cred si sa-mi revin ar fi perfect, dar nu stiu, pentru ca sint foarte bulversata! Va pup!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sheila (acum 14 ani)

Cred ca ar trebui sa uiti totul daca doresti sa ramai cu el incontinuare si sa-i oferi o viata frumoasa copilului tau.Iti va fi greu dar trebuie sa incerci sa-ti revii, cum crezi ca va fi daca va veti desparti si poate copilul tau va fi crescut de alta.Nu crezi ca fiul tau merita efortul sa te vada iarasi fericita, sa stie ca se poate baza pe mama lui si ca are o familie frumoasa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ella_apos_07 (acum 14 ani)

prin asa ceva,indiferent daca-ti e sot sau "prieten",cand intervine intre un barbat si o femeie,o alta femeie,pentru femeia inselata e cumplit,sexul in afara casatoriei,ucide sufletul....am trecut si eu prin asta,simti ca se rupe sufletul in tine,ca nu mai poti respira si mai dureros e ,ca nu-i cu nimic mai buna ca tine ,dimpotriva e sub,dar e alta,e noutatea sau razbunarea.
alina ,durerea asta o sa te ridice de la pamant,o sa te intareasca..."ce nu ne omoara ,ne face mai puternici"...dar n-o sa mai poti iubi,avea incredere,rabdare cu alt barbat niciodata,pentru ca toti sunt la fel,nemernici.sotul tau a gresit,poate e si vina ta de s-a ajuns aici,tata la baietel n-o sa mai gasesti,barbatii ceilalti nu vor decat sa profite.
dar eu stiu ca nu se poate uita,decat daca o sa iubesti pe altcineva,cui pe cui se scoate...dar e greu pentru copil asa.
eu nu sunt o fire geloasa ci imi place atentia,sa mi se dea atentie(iar barbatii chiar nu stiu sa faca asta,nu stiu sa dea,doar cer)si pot zice c-am suferit ,enorm.
nu lasa durerea asta sa te macine.
tratament medicamentos si eu mi-am dorit,dar am avut prietene care m-au sustinut si am reusit sa ma "eliberez de povara".fara medicamente....e greu,mi-a luat 2 ani.
acum vb.unei doamne ,de mai sus,sunt atat de indifereanta ca ma sperie...indiferenta nu-i un sentiment,chiar daca asta-ti doresti...esti gol pe interios,in suflet...esti mort.
sa-ti dea cel de sus putere,ca ai nevoie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina_arh69 (acum 14 ani)

Buna! Intr-adevar asta ma sperie, faptul ca nu mai pot iubi, sint dependenta de a iubi si sint si dependenta de el. La fel este si el , e disperat ca nu ma poate ajuta, psihologul mi-a spus ca inconstient ma omor. A fost o mare dragoste si stiu ca alt barbat nu-mi place, am incercat si mai demult sa vad daca intradevar numai el exista pe pamint (fara sa insel, am fost placuta si de altii) si m-am intors mai convinsa ca el este unicul. Pina si numele copilului l-am ales pe cel pe care el l-a vrut chiar daca mi-e nu-mi placea. As vrea sa pot trai singura macar cu copilul, dar ma simt vinovata si neputincioasa, nu mai pot lucra, nu mai ies din casa de rusine, am facut si p***aa sa spun la toata lumea pentru ca se vedea ca nu-a in regula si nu pot minti. Vreau o solutie sa supravietuiesc, sa-mi placa si viata de una singura. Nu mai rid deloc, nici macar nu mai zimbesc! Pe el cind il vad imi reaminteste mereu. Ma ajuta cu toate, dar atmosfera e groaznica si sufera copilul. Imi vine sa plec eu singura pt. ca el e mai tare in relatia cu copilul. Ma ingrozesc, parca n-as iubi copilul. Stiu ca nu-i asa, nu vreau sa creasca in tristetea asta, cred ca va deveni depresiv. Aseara am fost la Cristian Andrei, psihologul. Mai fusesem acum trei ani si mi-a spus ca el trebuie sa mearga, dar n-a fost si uite unde s-a ajuns. M-a intrebat : dar el s-a culcat cu aia? I-am spus ca azi mi-a zis ca nu, dar cind l-am intrebat in fata aseara zice ca asa este, nu a fost a vrut doar sa se razbune, dar ii vine sa rida. Pina si aia a fost mai desteapta si n-a vrut sa-mi zica, numai el a tinut-o sus si tare ca a fost. Initial si eu am fost vinovata, am placut pe cineva fara sa fie nimic intre noi, el a simtit si zice ca a fost razbunare. El m-a impins spre celalalt pt. ca ma jignea si era agresiv si frustrat. Dar nu mai are importanta, acum ce ma fac? Sint sp***a emotional si nu reusesc sa fac o alegere, nu vreau nici sa fie cu altcineva, nici macar sa sa stiu, cred ca in subconstient aleg sa mor eu ca sa nu stiu ca el va fi cu alta, am o minte idioata! Va multumesc si va pup!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ALEXANDRA4140300 (acum 14 ani)

Sa fii tu sanatoasa, nu ai fost nici prima si nu esti nici ultima femeie inselata din pacate.Nu a sta este de fapt ce doresc sa-ti spun ci faptul ca daca s-a ajuns aici atunci sigur este ceva ....(nesanatos in casnicia voastra )de regula daca atata timp crezi ca sotul ti-a fost fidel eu ced ca acum s-a intamplat ceva ?!.Voi si numai voi stiti cel mai bine cine este responsabil pentru problema ivita si tot voi o veti rezolva .Parerea mea si-a altora nu sunt de folos sunt doar alte intamplari si asa vor ramane, hotararea si increderea in omul de langa noi nimeni nu ti-o poate da si doar tu hotaresti .Cu toti suferim la dezamagirile ce le traim principalul este sa trecem peste ele .Gandeste pozitiv nu-i o boala incurabila e doar o stare nu o mai amplifica nu merita .Viata e frumoasa...!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elga50 (acum 14 ani)

Citat:
Astazi m-a sunat si mi-a spus ca isi cere iertare ca m-a mintit ca s-a culcat cu acea femeie, a vrut doar sa sufar asa cum a suferit si el cind l-am parasit si a fost disperat. Au stat doar de vorba, ea l-a vrut si el nu a vrut sa faca nimic! Mi-a mai zis asa si o data s-a jurat si in biserica, dar dupa aceea a revenit spunind ca nu vrea sa traiasca in minciuna, sa fie pregatit daca eu o sa-i mai fac asa ceva(sa-l parasesc)! Vreau sa-l cred, dar de atitea ori a jurat in diverse feluri si sint in mare dubiu si dezorientare. Deja cred varianta ca s-a culcat pentru ca tot am discutat in atitea luni despre ce si cum si sint foarte ametita! De iubit ma iubeste enorm, nu pot eu sa accept murdaria asta! De as putea sa cred si sa-mi revin ar fi perfect, dar nu stiu, pentru ca sint foarte bulversata! Va pup!

Nu te supara Alina, dar sotul tau este un pervers si te va chinui o viata cu "ba a facut-o, ba n-a facut-o". Tu esti o fire transanta si gelozia nu face decat sa-ti exacerbeze suferinta traiului in incertitudine. Pot sa-ti spun un lucru. Pusa de multe ori in situatia ta sau altele asemanatoare, am reusit sa ma mentin pe linia de plutire "mancandu-mi necazul, lasandu-l sa ma macine pana la epuizare". De fiecare data am revenit la viata din jurul meu, incetul cu incetul si am descoperit cerul, plantele, copacii, aerul, soarele, copilul meu, parintii mei, prietenii.....toate acestea uitate in timpul cat ma luptam cu mine insami, cu monstrul geloziei din mine. Lupta a fost apriga, "care pe care", nu stiu daca pot spune ca am iesit invingatoare, dar pot spune cu siguranta ca dupa cateva luni de zbatere interioara il priveam pe "barbatul vietii mele" ca pe o pietricica din drum. Ma uitam la el si nu intelegeam de ce credeam ca o sa mor daca nu-i voi mai zari geaca alba intr-un anume loc, asteptandu-ma. Problema ta nu este sentimentul pe care i-l porti, ci felul in care te-a acaparat acest sentiment. Esti propriul tau dusman, in clipa de fata si felul in care infatisezi lucrurile dovedeste si o inocenta demna de cauze mai bune (ex: ai fost tu acolo cand ea ii punea prezervativul si el nu voia?....). Nu mai crede povestile astea, te apropii cu pasi mari de pubertatea si adolescenta copilului tau si ar trebui sa fii mai realista. Comportamentul barbatului tau dovedeste un infantilism greu de explicat pentru un tata si un sot responsabil.
Ce vreau sa-ti mai spun ...uita-te la femeile mai in varsta ca tine si incearca sa le tragi de limba ce viata au dus in casnicie si cum au trecut, cand si in ce fel au trecut peste problemele lor. Invata sa asculti si sa privesti si la altii. Te poti vedea cum vei arata peste cativa ani din spusele lor, comparandu-te cu felul lor de a face fata provocarilor.
Vrei sa fii frumoasa si stapana pe propria-ti viata? Lupta, nu cu barbatul de-alaturi, ci cu propriul adversar din tine, biruieste-te pe tine.....si cu siguranta vei deveni femeia care vrei sa fii, femeia placuta de cei din jurul tau, mama de incredere pentru copilul ei....vei fi o raza de soare in propria-ti casa. Nu te mai gandi la tratamente, socuri electrice si alte nenorociri artificiale. Armele tale sunt in tine si le vei descoperi singura. Foloseste-le!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria (acum 14 ani)

Ai atitea motive pt care tb sa fii multumita.Ca esti sanatoasa tu si fiul tau, ca va aveti unul pe celalalt.Ratiunea ta de a trai este fiul tau.Nu au disparut toti barbatii de pe pamint...gindeste-te daca sotul tau ar fi murit suferinta ta nu era imensa? Si pt asta sa fii multumita, ca el traieste si este poate fericit...atunci iubesti cu adevarat cind te gindesti la fericirea lui nu la a ta.Va rasari soarele si pe strada ta cind nici nu te astepti.Sa fii ingrijita chiar cocheta, sa zimbesti tot timpul, nu pt a salva aparentele ci pt a te simti bine tu si copilul.Numai bine si astept vesti bune de la tine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

jessica (acum 8 ani)

Buna, numele meu este Jessica, din Statele Unite ale America vrea doar să împărtășesc experiența mea cu lumea pe cum am ajuns iubirea mea înapoi și a salvat căsnicia mea ... Am fost căsătorit timp de 7 ani, cu doi copii și am trăit fericiți până când lucrurile au început obtinerea urât și am avut o luptă și argumente aproape de fiecare dată ... o sa agravat la un punct care a intentat divort ... Am încercat meu cel mai bun să-l facă să se răzgândească și stai cu mine pentru că l-am iubit cu toată inima mea și nu a vrut să-l pierde, dar tot ceea ce pur si simplu nu a mers ... sa mutat din casa si inca a mers mai departe să fișier pentru divorț ... Am pledat și a încercat totul, dar nimic nu a lucrat încă. Descoperire a venit atunci când cineva mi-a prezentat acest mare vraja minunat, pudră [email protected] care m-au ajutat în cele din urmă ... Nu am fost niciodată un fan al lucruri de genul asta, dar doar decis să încerce fără tragere de inimă pentru că am fost disperat și a plecat cu nici o alegere ... El a făcut rugăciuni speciale și o vrajă de dragoste pe el. În termen de 3 zile, el ma sunat și a fost rău pentru toate traumele emotionale el ma costat, sa mutat înapoi în casă și vom continua să trăim fericiți, copiii sunt fericit și ne așteptăm al patrulea copil nostru ... l-am prezentat o mulțime de cupluri cu probleme din întreaga lume și le-au avut vești bune ... Doar gândit că ar trebui împărtășesc experiența mea pentru că eu cred cu tărie cineva acolo are nevoie de ea ... Puteți să-l e-mail [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Kness (acum 8 ani)

Viata mea este înapoi! După 8 ani de căsătorie, soţul meu m-a lăsat şi mi-a lăsat cu trei copiii noştri. Am simtit ca viata mea a fost cale de a termina, şi a fost în scădere în afară. Am contactat mare MUTABA iubi vraja şi după ce am explicat problema mea, în doar 24 oră sotul meu s-a întors la noi şi arată mine şi copiii mei mult iubesc şi -mi cer scuze pentru toate durerea el au aduce familia. Am rezolvat problemele noastre, iar noi suntem chiar mai fericit mai mult decât oricând înainte de mare MUTABA sunt mai bune vraja rolă. Apreciez vraja iubirii vă exprimate pentru mine de a intoarce omul la viata mea va păstra schimbul de mai multe mărturii oamenilor despre munca ta bună. Vă mulţumim din nou mare MUTABA. Puteţi contacta, de asemenea, mare MUTABA prin adresa de e-mail: alte [email protected] în cazul sunteţi în orice problemă puteţi contacta acest om pentru ajutor el este mereu acolo în Templul său pentru a vă ajuta să rezolva problema de Contact E-mail este: [email protected] contactaţi astăzi-l prin acest E-mail Adresa: AS său puterile sunt SO puternic şi foarte eficiente şi a nu rău efect în schimb l au A foarte bun rezultatul după turnare vraja de [email protected].

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cynthia (acum 8 ani)

Numele meu este Cynthia Smith sunt din Canada Vreau să folosesc această ocazie pentru a mulțumi marele doctor, care aduce înapoi soțul meu, care mă face foarte fericit astăzi, așa că am putut să nu țină lucrarea minunata a făcut pentru mine, așa că am decis să-l împărtășească cu voi toți pentru că el este real nu ca cei care mananca la banii mei și nu face nimic pentru mine, am un copil minunat pentru soțul meu, aproximativ 3 ani în urmă soțul meu și cu mine a fost ceartă despre unele lucruri ce face că el a avut nu făcut înainte, cum ar fi menținerea noaptea târziu și băut i dont știu că soțul meu are o aventură secretă cu o doamnă de aproape de strada mea se îndeplinesc după locul de muncă, la un hotel de o zi am simțit că acest lucru este prea mult să le suporte Apoi l-am confruntat o noapte, dar el nu a ascultat în schimb ma bătut în fața copilul nostru atunci el mi-a lăsat în cele din urmă pentru doamna. Am simțit viața mea a fost de peste si copilul meu a crezut că nu va mai vedea niciodată pe tatăl său. Am încercat să fiu puternic doar pentru copil, dar nu am putut controla durerile pe care chinuie inima mea, inima mea a fost plină de necazuri și dureri pentru că am fost într-adevăr, în dragoste cu soțul meu. În fiecare zi și noapte cred că de el și am întotdeauna doresc va veni înapoi la mine, până la o zi am întâlnit un bun prieten de-al meu, care a fost, de asemenea, într-o situație ca mine, dar problema ei a fost fostul ei iubit, care a avut o nedorit sarcina de și a refuzat să își asume responsabilitatea și fac obiectul unui dumping ei. ea mi-a spus că a mea a fost un caz mic și ca să nu vă faceți griji despre asta, la toate, așa că am întrebat-o ce a fost soluția la problemele mele si ea mi-a dat acest mare adresă de email Doctor [email protected]. Am fost a pune la îndoială dacă acest om a fost soluția, pentru că am încercat atât de multe fals medic pe internet, dar se consuma doar până banii mei și nu lucrezi pentru mine, așa că am contactat pe acest om mare și mi-a spus ce să fac și eu faptă le toate, mi-a spus să aștepte doar 72 oră și că soțul meu va veni târăște pe îngenunchează lui doar pentru iertare, așa că am credință faptă ce acest mare om mi-a cerut să fac și cu siguranță după 72 oră am auzit o bătaie în ușă m-am dus și deschide ușa, într-o mare surpriză l-am văzut pe îngenunchează lui și am fost mut, când ma văzut, tot ce a făcut a fost să plângă și mi cer iertare, din acea zi, toate durerile și necazurile în inima mea a fugit, De atunci am și soțul meu și happily.that nostru copil minunat este viu este motivul pentru care vreau să spun un mare datorită dr okunta Acest mare om mi-a facut sa intelegem ca nu este cunoscut problemă pe pământ care nu are nici o soluție așa încât vă rugăm, dacă știi că aveți aceeași problemă sau orice problemă care este similar, te va sfătui să contacteze această mare doctor prin [email protected] poștă și el va rezolva problema

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Kness (acum 8 ani)

Vreau să împărtăşească mărturia mea şi fericirea mea cu tine toate în acest site, anul trecut sotul meu lăsat pentru o altă femeie în locul său de muncă şi a abandona mă şi 2kids meu, totul a fost atât de greu pentru mine pentru că îmi place-l atât de mult, asa ca am vazut mărturii ale Mutaba mare, el a ajutat doamnelor în obţinerea acolo soţul înapoi asa ca am contactat-l şi El ajută-mă să o vrajă retur pentru meu soţul şi în 2 zile sotul meu lăsat altă femeie şi a venit înapoi la mine cu atata dragoste şi grijă. nu voi uita niciodată acest ajutor care-a dat mare Mutaba şi meu children.if care sunteti aici ai nevoie de ajutor să te iubita inapoi puteti contacta-l prin acest e-mail de [email protected] sunt mândru de a fi pe mărturia lui

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sharon (acum 8 ani)

Vreau să împărtăşesc o mare mărturie pe acest site cum GREAT MUTABA ajută-mă în care se încadrează insarcinata, eu si sotul meu au fost încercarea de a avea un copil de peste 4years, dar ele în cazul în care nici un noroc asa ca am decis sa contactati medicul de familie si dupa ce s-au făcut toate testul, a spus să ne că meu trompa uterina este nu functioning.then într-o zi am fost la birou atunci când un prieten de al meu care au aceeasi problema cu mine, toamna gravidă după ce ea a contactat GREAT MUTABA .ea regizat-mi să-l şi atunci când l-am contactat prin e-mail lui şi el a făcut purificare pe vraja sarcinii şi în 2weeks timp mă simţeam cum unele si am mers pentru a satisface medicul de familie care mi-a spus că eu sunt pregnant.if ştii că ai o problemă similară ca asta , sau orice problema de fertilitate si vrei sa fi insarcinata, puteţi contacta GREAT MUTABA prin E-mail: [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lena (acum 7 ani)

Sunt după nume Lena din Germania. Vreau să folosesc această ocazie pentru a mulțumi Marele Dr. IREDIA pentru a ajuta la obtinerea de soțul meu Ex înapoi. Am fost în dureri mari până în ziua în care am contactat [email protected]. El a turnat o vrajă de dragoste pentru mine și mi-a spus să aștepte doar 3 zile, că soțul meu Ex mă va suna și am făcut în conformitate cu instrucțiunile date de mine de el și în mod surprinzător, în 2 zile, soțul meu Ex într-adevăr ma sunat și a început cere scuze pentru tot ce mi-a cauzat. Sunt cea mai fericită femeie de pe pământ astăzi, deoarece Dr. IREDIA a făcut un minunat fapte în viața mea și am decis să împartă această mărturie pentru a încuraja toate se confruntă cu probleme similare. Nu mor în dureri, să-l viziteze astăzi prin contactarea el prin această adresă de e-mail validă: [email protected] și vă va împărtăși mărturia.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: