Caderi nervoase

Depresie
Intrebare postata de andreea920207 cu 12 ani in urma

Buna ziua, am 19 ani si de ceva timp ma confrunt cu caderi nervoase, stari de stres si nevroza.. incerc de mult sa ma schimb, dar in momentul in care ma enervez din orice nu ma pot controla.. partenerul , familia mea sunt disperati.. ei nu inteleg de ce sunt asa, si nici eu nu inteleg..se poate trata? cum? mentionez k in momentul in care ma enervez bataile inimii sunt rapide si tremur, iar consecintele sunt bataia , pumnii pe care ii impart persoanei cu care locuiesc, trantesc, injur, urlu.. va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Iuli (acum 12 ani)

Ar fi excelenta o psihoterapie care te va ajuta sa intelegi de ce ai acesta stari si cum le poti face fata intr-un mod mai putin violent.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea920207 (acum 12 ani)

am fost doar la psiholog ...bineinteles, fara nici un rezultat..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 12 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sari (acum 12 ani)

Poate ai si multe probleme, esti solicitata din multe parti. Scrieti-le pe hartie si vezi daca cei din familie mai pot sa le preia, sa iti mai usureze povara.
Apoi rezerva-ti timp si pentru tine, ceva sport, meditatii, inot, ce iti place mai mult,
ceva hobby-uri, pictura, dans, muzica, macar o ora pe saptamana.Mananca tot ce este verde, te va linisti, iti va da putere sa treci si peste aceasta faza din viata ta.
Cauta si tinctura de dragaica, la naturisti.Cauta-ti prioritatile, poate nu le ai clare in mintea ta, si de aici vin toate. Poti cauta si un alt psiholog, poate unul cu care sa poti comunica si sa te intelegi, undeva este poate la tine o lipsa de comunicare, ce te irita.
mergi si la biserica sa lasi Divinitatea sa te ajute.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea920207 (acum 12 ani)

multumesc , sari , pt sfaturi si ganduri pozitive :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreil (acum 12 ani)

Remediile Bach te pot ajuta si sunt usor de prescris, ti le poti identifica si singura. Cauta pe internet remedii florale Bach.
Si un medic homeopat bun te poate ajuta de asemenea.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: