Buna ziua raspuns medic

Depresie
Intrebare postata de gimi guta cu 13 ani in urma

Numele meu este george si sunt din mehedinti,am 25 ani si ma confrut cu o priblema de la varsta de 18 ani cand mi-au aparut primele simptome,care se manifeta in general dimineata cand ma trezesc am o stare de neliniste in corp in special in zona creerului care ma strange si a coloanei in care ma lovesc din coloana in creier niste convulsii,tracnituri,socuri le-am numit eu care odata cu picarea mea in depresie sau accentuat si ai am picat in criza de inconstienta.am facut rmn ,iar cand mi sa citit mi sa zis ca as avea un chist pe creieru mic ca apoi sa aflu ca parerile erau inpartite de diferiti doctori fiecare cu parerea lui nimic concret,ma aflu intr-o stare nasoala pt ca numai am nici-o speranta in a intelege acest fenomen care mi se intampla,sunt un fel de cobai care stie sa manance pastile pe paine,nimic care sa ma faca sa fiu cel care am fost odata fara probleme si sa-mi vad de viata mea,poate e posibil sa fie din cauza ca am fost prea emotiv cand eram mic si asta sa fie motivul,numai inteleg nimic .vreau un sfat de la dv unde as putea gasi o rezolvare a problemelor mele si voi ajunge dendata ce voi primi raspunsul.va va ureu sarbatori fericite si un an nou fericit

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Psihoterapeut Florentina Bocai MPsihoterapeut Florentina Bocai este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

George,
Inainte de a sta de vorba cu un psiholog, iti recomand un consult de specialitate la un neurolog .IN ce priveste sfaturile pe care le astepti , te rog sa intelegi ca psihologii nu dau sfaturi , psihoterapia nu reprezinta sfaturi on-line ci un propriul proces de schimbare mentala si comportamentala.
Consider ca ai nevoie de psihoterapie in cadrul unui cabinet care sa iti ofere comfort sufletesc ,siguranta si intelegere!
Ai incredere in puterea si tineretea ta!
Craciun Fericit!

 Psihoterapeut  Florentina BOCAI
  www.florentinabocai.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Depresie.

Sari (acum 13 ani)

Cauta sa iei laptisor de matca, si ceai de paducel, ambele vor canaliza influxurile energetice pe meridianele normale.
Incearca si exercitii de yoga si meditatii.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabriel (acum 13 ani)

Poti posta aici imaginile RMN? Daca nu, mergi la un singur doctor Neurolog si doar la unul. Sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih. Nicolae Nedea MPsih. Nicolae Nedea este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Buna ziua,
inteleg ca resimti unele problemee in zona cervicala, ai facut RMN si parerile sunt impartite cum ca ai avea sau nu un chist dar peste toate acestea suferi si de o depresie si probabil de stari anxioase.
Daca imi dai voie as imparti problema in doua: poti vedea un neurolog recunoscut care sa iti precizeze daca ai sau nu probleme organice, iar in ceea ce priveste starea sufleteasca legata de depresie si anxietate sa consulti un psihoterapeut pentru a initia acele schimbari benefice in viata ta astfel incat sa te simti mult mai bine.
Sarbatori fericite!

Cabinet psihoterapie Nicolae Nedea-Bucuresti
-Raspund la intrebari pe: www.psihologpsihoterapeut.ro
-Articolele mele: http://spiritcenter.ro/author/psih-nedea-nicolae/
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

brinda rotaru (acum 13 ani)

Buna George am citit cu strangere de inima povestea ta daca pot spune asa .
Ceea ce ai putea face pt inceput este sa vezi mai multi doctori ,ca sa stii de ce boala suferi,pt ca este f important sa stii acest lucru .
Dupa aceea te interesezi in familiile parintilor daca cineva dintrei ei fie bunici....au suferit de boli asemanatoare ......
In urma unor diagnostice competente ma refer doctori din institutii serioase DIN CENTRELE MARI ALE TARII SA INCEPI UN TRATAMENT MEDICAMENTOS ,IAR IN PARALEL SA INCEPI SA MANANCI SANATOS ,INCEPAND DE LA PAINE SI PANA LA DESRET. PENTRU CA NOI SUNTEM CEEA CE MANCAM .IAR HIPOCRAT A SPUS CA ALIMENTELE SA FIE MEDICAMENTELE VOASTRE .UITE DACA DORESTI MAI MULTE AMANUNTE I TI LAS ID MEU [email protected] TE ROGI SINCER DIVINITATII PT CA RUGACIUNEA LINISTESTE MINTEA.I TI UREZ MULTA SANATATE IAR ANUL 2011 SA TI ADUCA VINDECAREA PT CA TREBUIE SA STII CA ESTI F PUTERNIC ATUNCI CAND STII ACEST LUCRU SI I TI DORESTI SA FII.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

gimi guta (acum 13 ani)

va multumesc tuturora care mi-au oferit un sfat,la multi ani si voua,multa sanatate sa va aduca 2011

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sari (acum 13 ani)

Cauta pe net Cei cinci tibetani, sunt exercitii usoare, ce combina partea fizica cu respiratia, aduce un echilibru in toate aspectele.
Esti tanar si intelept, si sa mergi si la biserica , caci Dumnezeu are un plan cu tine, nimic pe lume nu este intamplator.
Eu am facut sedinte de acupunctura, impreuna cu reflexoterapie, in Timisoara, m-au ajutat f mult, parca imi opera creierul, cand aveam infipte in mine acele ace, se desfaceau parca niste formatiunidin zona cerebrala si veneau in jos pe coloana cervicala- le simtea si masorul cand imi masa zona respectiva.Mi-a aparut si pe fata un fel de cos, furuncul, prin care se scurgea un lichid , cred ca era ceva ce trebuia eliminat, si astfel s-a curatat zona cerebrala, . Daca nu faceam acele sedinte, poate ar fi trebuit sa intevina chirurgical un neurolog.I-am spus si doctorului de la acupunctura, ca practic m-a operat si pe creier, simteam schimbari majore, in bine.
Sa te aiba Domnul in paza Lui si sa crezi ca te vei vindeca.Eu am fost sigura ca voi reusi, si acum lucrez, am familia langa mine, toate sunt OK.
Dar pana sa te vindeci complet va dura.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: