Anxietate raspuns medic

Depresie
Intrebare postata de corneliafrumoasa cu 12 ani in urma

Ma confrunt cu o stare de neliniste agitatie si nervozitate dar asta mi se intampla in dimineata cand intru de servici(eu lucrez o zi da si una nu )incepe dimineata de cand ma trezesc si se mai amelioreaza dupa ora 16 -17 in aceasta zi imi dispare complrt pofta de mancare ma simt f agitata iar dimineata pe langa aceste stari am o stare de teama care dupa ce dispare se transforma in nervozitate credeti ca este eficient un tratament cu valeriana sau ar trebui sa fac alt tratament cum pot scapa de aceste stari care in ziua libera nu apar

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian MDr. Georgescu Cristian este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

buna ziua,
inainte de a incepe un tratament de orice fel, trebuie mai intai sa aflati de ce boala suferiti. daca in afara de ce ne scrieti dumneavoastra mai sus, nu aveti nici un alt simptom, ar trebui sa urmati un consult la un medic psiholog. in general inainte de a incepe un tratament, trebuie sa consultati un medic, pentru ca fiecare medicament are reactii adverse, reactii cu alte medicamente pe care le luati, va poate afecta capacitatea de a conduce,etc.
ar trebui sa mergeti si la medicul de familie pentru un consult si un set de analize, pentru a elimina o posibila cauza fizica a manifestarilor dumneavoastra.
daca nu doriti acest lucru, puteti incerca pentru inceput un calmant mai usor pentru care nu este necesara o reteta, dar sa cititi cu mare atentie prospectul inainte (din pacate nu cred ca pot face aici reclama la un produs anume)

va urez o zi buna

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Depresie.

corneliafrumoasa (acum 12 ani)

buna ziua va multumesc pt sfatul dumneavoastra eu timp de cinci luni am avut probleme cu gastrita nu puteam manca aproape nimic pt ca nu reuseam sa diger oricat de usor as fi mancat am facut endoscopie digestiva si mi s-a pus diagnosticul de gastrita eritematoasa mi s-a dat tratament cu nexium de la care mi-a fost rau si l-am schimbat cu omeran mi s-a recomandat un set de analize printre care si testul h pylori pe care l-am facut si in urma cu cativa ani atunci nu aveam probleme cu stomacul dar analiza h pylori de atunci mi-a iesit 40u/ml valoarea normala

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: