Am luat extraveral 17 tablete

Depresie
Intrebare postata de danuttzzaa cu 10 ani in urma

Poate a fost o p***ae din partea mea de a lua medicamente dar numai asa credeam ca pot scapa dintr-o discutie aprinsa cu iubitul meu nu pot trece peste despartire.Daca nu ma gasea zic eu destul de repede poate muream dar ma gandesc si acum la acest lucru ami lua viata pentru ca nu mai am pentru ce trai,chear nu stiu ce sa fac nu mi-l pot scoate din creier,inima si suflet.Cred ca asta este singura mea cale de a mai lua o data medicamente mai ales ca acum sunt singura si nu m-ar gasi nimeni repede...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (7)

Estera. (acum 10 ani)

De ce sa faci lucrul acesta? De ce sa-ti iei tu viata din cauza unui om...merita? Nu...nu merita! De putin timp am auzit o intamplare.In America,cineva a pus un catel pe linia ferata,si trenul s-a oprit chiar inainte de al lovi.Au venit autoritatile si au facut cercetari,iar cel care legase acolo catelul era un batranel.El a fost intrebat de ce a facut lucrul acesta,si a spus:"pt ca pe acest caine nu-l vrea nimeni".Fotografia catelului a fost postata pe internet,si in cateva zile au venit peste 200 de cereri pt acel catel.O familie din India a platit o suma imensa pt ca acest caine sa fie al lor.In concluzie: Daca cineva nu te iubeste,nu inseamna ca nimeni nu te vrea..Sunt situatii cand o relatie nu mai merge...se termina...dar orice rana se vindeca orice amintiri raman amintiri,si in timp ele nu vor mai durea !Vei uita totul si iti vei regasi din nou bucuria....chiar si fara persoana respectiva.Stiu...pare capat de drum...dar nu este asa.Timpul o va demonstra.Dar....lasa timpul sa treaca.Gaseste-ti preocupari noi,iesi din casa,si..lupta.Mai tarziu cand vei privi in urma vei realiza ca aceste ganduri au fost doar din "naivitate".
Iti doresc numai bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Estera. (acum 10 ani)

Nu mai spune niciodata ca nu ai pt ce trai;Uitate in jurul tau si vezi oamenii ce suferinte au,si cati sunt cei care au nevoie de tine.(poate doar sa ii asculti).Dumnezeu te poate folosi,si te poate binecuvanta.Crede in El.Nu te va dezamagi ! Fiind preocupata de suferintele altora,vei uita de suferinta ta.Pana la urma...decat o viata neamplinita langa un om...mai bine iti gasesti implinirea in altceva...fara el !!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

danuttzzaa (acum 10 ani)

Nu pot sa imi gasesc alta preocupare incerc sa fac altceva dar nu pot ma gandesc tot timplul la el nu am iesit din casa de 4 zile nu am pregatit nimic de sarbatori...pentru ce nu mai am nevoie chear de nimic...deci chear nu ma gandesc la altceva decat aceest lucru imi vine in cap...nu pot nu stiu daca voi reusi...iti multumesc oricum pentru cuvintele pe care le-ai scris

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Estera (acum 10 ani)

Cea mai mare gresala este sa te izolezi.Dincolo de toata durerea,trebuie sa fii constienta ca trebuie sa te ajuti singura.Ia cate o tableta de calciu(te linisteste),ia cate o bucatica de ciocolata..si chiar daca simti ca nu doresti decat sa stai in casa sa-ti plangi de mila-iesi afara.Oamenii din jur iti distrag atentia,si vei vedea ca timpul va trece mai usor.
Sunt persoane care iau o parte din sufletul nostru cu ei,atunci cand pleaca,dar golul care ramane il poate umple Dumnezeu.Incearca sa citesti Psalmii,Cartea Iov,si vezi cum te regasesti in paginile Bibliei.E tot el in mintea ta...dar incearca incet incet sa-ti concentrezi atentia pe altceva,si vei vedea ca iti va fi bine.Stiu ce inseamna "nu vreau sa-mi fie bine fara el",dar stiu si faptul ca atunci cand dupa ploaie rasare soarele...e mai frumos ca niciodata.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

danuttzzaa (acum 10 ani)

Crede-ma ca azi am incercat sa ies din casa dar parca toata lumea imi era urata,parca se uitau la mine ca la ceva ce nu au vazut,mi-a venit sa plang si m-am intors acasa Cu greu mi-am stapanit lacrimile pina am ajuns acasa.Asta mi s-a intamplat azi o sa vad eu ce voi reusi sa fac.Si inca odata iti multumesc pt sfaturi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Estera (acum 10 ani)

Mi-as dori sa stiu daca te simti mai bine.Id-ul meu este ; estera_debora35.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

danuttzzaa (acum 10 ani)

am trecut id tau...si stiu ca probabil asta doresti dar nu este chear asa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: