Tratament pentru depresie raspuns medic

Depresie
Intrebare postata de claur cu 13 ani in urma

As dori o schema de tratament pentru depresie cu vitaminele B.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

danyelin (acum 13 ani)

Buna.Schema de tratament pentru depresie ar trebui sa-ti dea un psihiatru.Poti insa sa faci o cura de vitamine cu calciu ,magneziu si B-urile sau injectabil B1,B6 si B12 timp de 10-12 zile.O zi buna!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sari (acum 13 ani)

Una din vitaminele care te vor ajuta este vitamina D.Se gaseste in Uleiul din ficat de cod, la farmacie, costa cam 40 de lei.Eu am luat si efectele sunt rapide, in toate afectiunile.Dar in paralel sa bei si niste vin rosu, care sa subtieze sangele.Vinul rosu se fierbe, se ia spuma de doua ori, se pune in el scortisoara, cuisoare si nucsoara, si cand este caldut se pune miere.Se bea de trei ori pe zi cate 100 ml.Te-ar mai ajuta mult si consultatii psihologice care sa iti gaseasca motivele si solutiile pentru ce suferi tu.Aerul curat, prietenii,hobby-urile , excursiile in aer liber sunt o mana ceresca.
Totodata cauta sa mergi si la Biserica,vei vedea lucrurile mai optimist.
Sanatate si mult succes.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

danyelin (acum 13 ani)

In nici un caz nu asocia nici un fel de alcool cu starea depresiva.S-ar putea sa te arunce si mai adanc in depresie si efectele le vei simti cu mult mai rau.Toate bune!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sari (acum 13 ani)

OK

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih. Iordache Iuliana MPsih. Iordache Iuliana este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

depresia poate avea cauzalitate endogena(interna,biologica,genetica)sau cauzalitate exogena generata de raspunsul psihicului la factorii stresogeni din mediu.medicatia antidepresiva ajuta foarte mult in special depresia endogena,psihoterapia rezolva cu succes depresia in special cea exogena.uleiurile din peste(cod,somon,etc.)sustin cu succes neuronii si constituie un adjuvant foarte bun in orice forma de depresie.succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Depresie.

pricop maria (acum 8 ani)

eu am depresie endogena,(probleme faminiare) fac tratament homeopat de 3 luni si ma simpt mult mai bine ,mai ales daca nu ma supara nimeni.Am facut si tratament cu chimicale si eram bine cît luam acele pastile daca nu mai luam aveam iar stari de depresie.Cine vrea sa incerce tratament homeopat sa incerce ca este mult mai bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: