Reteta de ingrasare raspuns medic

Depresie
Intrebare postata de dynutzaa cu 13 ani in urma

Buna ziua,
Am avut 55 de kg,am 1.62 si 22 de ani,in trecut am avut o depresie si am slabit pana am ajuns la 40 de kg fara sa vreau.:((.
As dori sa stiu si eu cum sa mai pun cateva kg pe mine sau o reteta care are efect sa ajute sa ma mai implinesc,pentru ca altfel nu reusesc......................???
Va multumesc,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Psih. Maria - Laura Cojocaru MPsih. Maria - Laura Cojocaru este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

O "reteta" ar fi un mod de alimentatie adaptat nevoilor organismului tau. Ti-as recomanda sa incerci sa mentii un program cat poti de echilibrat al meselor zilnice, un meniu bogat in ceea ce are nevoie organismul tau in acest moment (eventual poti face niste analize in acest sens). Iar pe parte emotionala, gandeste-te daca exista ceva care te-ar putea impiedica sa asimilezi.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Depresie.

mihaiela (acum 13 ani)

nu stiu ce sa fac am 30 de ani un copil de 9 ani si nu ma pot ingrasa de loc ce sa fac am 45 de kg si cred ca am luat peste 200 de vitamine dar de geaba ca nu pun nimic cei de facut stiti ceva ce sa fac si eu va rog datimi o reteta buna daca stiti ca functioneaza

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

DENISA (acum 12 ani)

PAPA DES,NU MULTE DULCIURI K FAQ RAU LA ORGANISM...CAT MAI MULTE CALORII BANANELE INGRASA....SI INCEARCA NIJTE VITAMINE EXTREM VIT..BAFTA

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

kata (acum 12 ani)

si eu am tot incercat cu tot felul de vitamine sa ma ingras,dar,nimic.........am 43kg si 23 ani.ce retete de ingrasare mai stiti

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioana (acum 12 ani)

da puneti si voi niste retete bune pentru femei sa ne ingasem va roog...:))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nadejda (acum 12 ani)

va rog o reteta de ingrasare am 22 de ani si 48 de kg as vrea putin sa mai adaug va rog sa ma ajutati daca puteti

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: