Pe cine iubesc? raspuns medic

Depresie
Intrebare postata de ilavinia cu 11 ani in urma

Buna ziua,
Apelez la voi pentru ca nu prea stiu cu cn sa vb si simt ca numai pot.
Sa va spun povestea mea. Anul trecut prin toamna au inceput certurile si scandalurile cu sotul meu, nu ne mai intelegem mai deloc, in aceea perioada ma simtem singura ranita, nu aveam cui sa ii spun durerea mea, sotul meu ma batea, ma facea in toate felurile, zici ca o luase razna. Atunci mi-am facut cont pe un site de socializare si am cunoscut mai bine un barbat, care a fost coleg cu sotul meu si prietena lui imi este colega de munca.
M-am intalnit cu el, am vorbit la o cafea, si dupa mai multe intalniri am inceput o relatie care la inceput era totul minunat, era bazata pe sex, discutii, si km atat. Am vorbit cu el si am hotarat sa fim amanti si sa nu fie sentimente in relatia asta. Binenteles ca atunci gandeam ca nu ma voi indragostii ca imi iubesc sotul in ciuda la tot ce se intamplase, insa el ma facut sa il iubesc, se purta cu mn din ce in ce mai frumos si inevitabilul sa produs, acum il iubesc, si nu imi e bn deloc. El e un fustangiu, acum umbla cu mai multe chiar daca acasa are pe cineva si pe mine asta ma termina. Nu vreau sa ii zic ca il iubesc si simt ca numai pot, cand nu vb cu el simt ca inebunesc, plang, imi fac o mie de ganduri, cum sa va explic eu nu vreau nici sa il stresez ca sa nu isi dea seama de sentimentele mele si daca nu vb o zi cu mn simt ca mor. Pe sotul meu cand se atinge de mine il resping mai tot timpul, ma gandesc la R in fiecare moment, nu imi pot vedea de viata mea deloc, munca imi este afectata, viata de familie, eu de obicei sunt o persoana foarte vesela, ma inteleg bine cu toata lumea in special cu barbatii, nu stiu de ce dar cu barbatii ma inteleg de minune, lucrez si mult cu ei si poate din cauza asta dar acum rad si in interior imi plange sufletul, simt ca ma topesc. Ma simt foarte rau si cauza e R. Vreau sa renunt la el dar si el ma cauta mai mult ca oricand, zici ca simte ca vreau sa spun stop si se poarta altfel cu mn, mult mai bn ca la inceput si imi ingreuneaza decizia. Cum sa fac sa imi calc pe inima si sa pun stop, cum ca imi este foarte greu. Daca are cineva un sfat asi fi foarte recunoscatoare daca mil da. Va multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

viobello (acum 11 ani)

incearca sa iesi cu sotul cand faci piata,sa beti cafeaua impreuna,incearca sa-ti faci timp si ptr el vorbestei frumos incearca sa te gandesti la vorbele frumoase spuse de el cand va alintati,sau faceati dragoste

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mircea Pavel (acum 11 ani)

De cat timp esti impreuna cu sotul tau? Aveti copii?
Cred ca faptul ca el nu te-a mai facut sa te simti dorita, te-a dus cu gandul sa incerci ceva nou. Nu stiu daca ai facut bine sau rau, a fost clar alegerea ta. Noi, oamenii nu putem fi monogami, doar relatiile de poveste sunt monogame. Dupa mine, daca el a gresit fata de tine, ori a avut pe altcineva, ori a banuit ca ai tu.
Dar, parerea mea este ca pe R il iubesti, sotul l-ai lasat deoparte.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ilavinia (acum 11 ani)

Mircea, sunt cu sotul meu de 6 ani aproape, avem un copil,dar aproape totul a murit intre noi sa zic asa. In timp din cauza certurilor, faptului ca ma jignea si ma jigneste in continuare, dragostea mea pt el sa cam dus. R ma face sa ma simt bn in pielea mea, sa ma simt iar femeie pentru ca sotul meu ma facuse sa imi fie rusine cu mn. Sunt aproape sa bag divortul, am zis tot timpul ca ai sa mai dam o sansa de dragul copilului dar e o greseala asta, pentru ca sufera si copilul vazand ce se intampla si ce imi face. Am inceput sa nu ne mai intelegem cu copilul, el ne jigneste pe amundoi si multe altele pe care nu am cum sa le scriu aici. E o cauza pierduta relatia mea cu sotul meu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

viobello (acum 11 ani)

lavinia sa sti ca poti gresi ,gindestete bine ce faci,intr-o casnicie cu un coppil,copii devin greutati normal ca amantul este mai dulce fiindca el nu imparte cu tine greutatile aurel_bgs{adresa mess}

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ilavinia (acum 11 ani)

Greutati oricum sunt si daca il cresc impreuna cu tatal sau nu, eu am un serviciu stabil, o casa a mea, nu imi fac griji in privinta asta cel putin acum, cat timp sunt sanatoasa nu imi fac griji. In ceea ce il priveste pe R nu ma intereseaza daca voi fi cu el dupa ce divortez sau nu, viata mea de acum e destul de urata sa zic asa, imi doresc sa fiu impreuna cu copilasul meu linistita. Nu cu scandaluri, batai si altele.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

viobello (acum 11 ani)

si crezi ca daca ramai cuplata cu amantul si veti locui impreuna va veti simti bine ca acum separati?nu poti cunoaste pe nimeni bine pina nu locuiesti cu el ,sa=l vezi dimineata cand te scoli,noapea cand adormi,cand mancati etc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: