Maria

Depresie
Intrebare postata de liamaria cu 12 ani in urma

Am depresia mare cum so rezolv ,si ma ataca la memorie nu ma ajiuta capu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

iuli (acum 12 ani)

daca iei pastile te drogheaza mai rau...dar depresia asta vine de la mediu de viata sa stii..si pa mine ma ia plansu cate odata si ma gandesc ca e mai bine sa nu mai ma chinui asa dar nu am bani sa pot pleca intr-un loc frumos pe pamantu asta ,numai acolo unde ai vrea sa existe ceva perfect scapi de orice boala ,si daca faci ca madalina manole nu iei pastile poti sa ajungi datorita la depresie in stagiu final adika sa faci ceva sa nu mai traiesti, eu inteleg perfect de ce a facut asta...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Lorenaa (acum 12 ani)

Maria te referi la depresie k fiind o boala si un diagnostic stabilit de un medic specialist ? sau te referi ca esti foarte dezamagita de mediul de viatza si de persoanele din jurul tau inclusiv de tine ? Daca te referi k esti dezamagita de tot si toate te inteleg , multi dintre noi suntem dezamagiti de modul de viatza , de viitorul asta mai putin frumos pe care il putem avea stand in tara asta . Psihicul tau e mai slabit datorita problemelor care le-ai avut sau le ai , si fiecare esec pt tine este k si capatul lumii . Trebuie sa te incurajezi singura , sa te ambitionezi si mereu sa gandesti : eu pot , stiu k voi reusi . Incearca sa te aghetzi de ceva ce iubesti mai mult : copil , mama , tata etc . si daca spui k pt tine nu are rost sa mai lupti sa te gandesti k pentru ei merita sa lupti. In ceea ce priveste memoria k nu te ajuta capul , asta patit majoritatea din noi cand avem o problema grava , ne este gandul tot acolo si uitam multe alte lucruri care trebuie sa le facem si ne axam numai pe problema avuta . Mult Succes si multa sanatate . P S : Un invingator nu renunta niciodata ! si nici tu nu vei renunta sa lupti in continuare

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

liamaria (acum 12 ani)

fara pastile nu potttttttttttttttt si uit tare si singura acasa mi rauuuuu tare dar acuma meo dat o pastila si mi mai bn va ca nu stiu nici ce sa mai fac cand ma ia cu memoria ca ma ia asa dintri data ca si sum ai zice ca acuma so rupt ata si gata va multumesc de sfat mai astept

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: