EXISTA TRATAMENT NATURAL PENTRU DEPRESIE? raspuns medic

Depresie
Intrebare postata de Cabinet Lacrima Naturii cu 13 ani in urma

Am auzit ca exista tratamente naturale care sa inlocuiasca antidepresivele.Stie cineva unde se poate apela pentru un cabinet de biorezonanta si tratament natural pentru anxietate si depresie?Multumesc mult pentru ajutor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (17)

Lucica (acum 13 ani)

Eu nu pot sa cred ca am scapat de antidepresive dupa atatia ani.Am ajuns la recomandarea unui pacient ce se afla in situatia mea citind pe internet si am ajuns si eu la doamna doctor Stela Drontzass unde am facut o testare cu aparatul de biodezonanta si urmand tratamentul am scapat in sfarsit Va ajut oferandu-va tel.,ca este tare greu, cerand sfatul la tel.0766488202. Daca ajungeti scrieti-mi si mie va rog.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cabinet Lacrima Naturii (acum 13 ani)

Multumesc mult am sunat si m-am programat.Abia astept sa vad cu ce ma poate ajuta.Va scriu luni seara dupa ce ma intorc de la cabinet Multumesc din suflet pentru ajutor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

parerea mea (acum 13 ani)

Sportul, plimbarile si pasiunile placute vor sterge definitiv urmele depresiei.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih. Ioana Panculescu MPsih. Ioana Panculescu este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

cea mai buna metoda este psihoterapie desigur si citetez" Sportul, plimbarile si pasiunile placute.."

specializari psihologie clinica,psiholog psihologia muncii si organizationala,terap[ia prin jocul cu nisip (sandplay therapy),psiholog in curs de formare in psihoterapie psihanalitica

e-mai l: psiholog@consultant .com
[email protected]

Clinica CONTROL MED

tel: 0726.499.421

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Depresie.

Cabinet Lacrima Naturii (acum 13 ani)

AM FOST LA PSIHOLOG SI NU M-A AJUTAT CU NIMIC SINCER .NU AM NIMIC ESTE MESERIA LOR DAR.....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih. Ioana Panculescu MPsih. Ioana Panculescu este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

depinde foarte mult de ce terapie ati facut ,relatia dvs cu terapeutului, si apoi nu va asteptati ca dupa 5 sedinte sa se vada rezultatele ..multi merg de doua trei ori merg cateva luni dar nu realizeaza ca terapia care au urmat -o nu este potrivita pentru ei ,

specializari psihologie clinica,psiholog psihologia muncii si organizationala,terap[ia prin jocul cu nisip (sandplay therapy),psiholog in curs de formare in psihoterapie psihanalitica

e-mai l: psiholog@consultant .com
[email protected]

Clinica CONTROL MED

tel: 0726.499.421

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

grege (acum 10 ani)

pai cred ca nu este tocmai ieftin sa mergi luni intregi.. si dupa "cateva" luni deja cred ca totul se transforma intr-un efect placebo.. totusi nu mergi sa vb cu vecina de la 8, trb sa ai cat de cat niste rezultate... raspunsul dvs este doar unul prin care va scuzati. jalnic pt. un PSIHOLOG

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cabinet Lacrima Naturii (acum 13 ani)

si atunci va rog cate sedinte trebuie sa platesc sa ma fac bine dupa aceste terapii?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih. Ioana Panculescu MPsih. Ioana Panculescu este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

nu va pot spune acest lucru stimata doamna nu sunt clientul meu ,nu va cunosc si de ce sa va dau un raspuns aiurea ,dar in orice terapie se vad rezultatele dupa 4sau 5 luni ,Depinde de la un client la altul
Primele sedinte sunt de cunoastere .Si sa stiti ca orice psiholog care practica consiliere sau terapie are si el o analiza facuta ,adica a mers si el la psihoterapie.Multi dintre noi,psihologii,am schimbat formatorii pana ne-am gasit pe cel potrivit noua.
Mult succes !Duminica frumoasa !

specializari psihologie clinica,psiholog psihologia muncii si organizationala,terap[ia prin jocul cu nisip (sandplay therapy),psiholog in curs de formare in psihoterapie psihanalitica

e-mai l: psiholog@consultant .com
[email protected]

Clinica CONTROL MED

tel: 0726.499.421

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cabinet Lacrima Naturii (acum 13 ani)

Multumesc mult dar asta inseamna sa petrecem timpul la psiholog si sa dam salariul dansilor si la un moment dat sa ne spuna ca nu are ce sa ne faca .E destul de greu sa te confrunti cu astfel de situtii eu am vb. cu cineva si mi-a zis ca numai cu tratament natural a reusit sa- scape .Atat mi-a ramas si mie ca pentru psiholog nu mai am finante.si daca as sti ca ma ajuta macar ca pana acum fara nici un rezultatVa spun luni seara ce am rezolvat .Va multumesc mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Psih. Ioana Panculescu MPsih. Ioana Panculescu este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

imi pare rau pentru experienta neplacuta care ati avut-o cu psihologul .Sper sa gasiti calea cea mai buna pentru a va gasi resursele.

specializari psihologie clinica,psiholog psihologia muncii si organizationala,terap[ia prin jocul cu nisip (sandplay therapy),psiholog in curs de formare in psihoterapie psihanalitica

e-mai l: psiholog@consultant .com
[email protected]

Clinica CONTROL MED

tel: 0726.499.421

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 13 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria (acum 13 ani)

As dori si eu informatiile referitoare la tratamentul pentru depresie cu flori de Bach, ce produse trebuie sa cumpar si cum le folosesc.
Va las o adresa de email la care puteti sa-mi trimiteti informatiile.
[email protected]

Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Csiki aurel (acum 13 ani)

Buna Ziua.
Mas interesa tratamentul cu florale Bach va rog frumos sa-mi trimiteti prin e-mai niste detalii despre acest tratament.
[email protected]
Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cabinet Lacrima Naturii (acum 13 ani)

Va las un nr de tel unde puteti sa sunati si sa cereti orice detaliu legat de depresie 0762340433.Cabinet remediu natural.Aici am gasit eu intradevar rezolvare

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

grege (acum 10 ani)

si daca primele ore sunt de cunoastere ar trb tarife diferite. doar nu va plati pacientul daca psiholog empatizeaza mai greu. sincer in romania totul este la pamant.. de nivelul junglei

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cabinet Lacrima Naturii (acum 10 ani)

Tel cabinet lacrima naturii nou.0744870194

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: